Split lakoćom razbio nemoćnu Istru

U drugom susretu 8.kola MAXtv Prve lige Split je na domaćem terenu porazio Istru rezultatom 3:0 (3:0). Igrači Zorana Vulića zagospodarili su terenom od prve minute susreta, a dominacija je na naplatu došla u 11. minuti kada je Bagarić s desne strane pogodio suprotni kut vratara Iveše. Nisu se gosti ni stigli sabrati, a Blagojević je u 26. minuti pogodio iz slobodnog udarca. Pucao je u desni kut vratara Istre, a njegova loša reakcija kumovala je pogotku. Točku na i, i potvrdu pobjede Splita stavio je sam osam minuta kasnije svojim drugim pogotkom Bagarić nakon sjajnog prodora Mršića po lijevoj strani gostujuće obrane. Na odmor se otišlo rezultatom 3:0, a da je bilo više prisebnosti kod napadača Splita, prednost je mogla biti i veća.

Odmah na početku drugog poluvremena Pamić je napravio sve tri izmjene pa su Zlomislića, Repića i Nikolića zamijenili Svraka, Hadžić i Kasalica. Nakon samo sedam minuta provedenih u igri, Svraka je dobio crveni karton i time potpuno ugasio sve nade Puljana. Do kraja susreta gledali smo uspavanku u kojoj je Split rutinski privodio utakmicu kraju. Ovom pobjedom Split je privremeno zasjeo na čelo ljestvice MAXtv Prve lige.