SP U17: Vatreni u četvrtfinalu!

U osmini finala Svjetskog prvenstva u Čileu Hrvatska je u Concepcionu svladala europskog vicepravaka Njemačku rezultatom 2:0 (1:0). Strijelci su bili kapetan Nikola Moro u 18. te Davor Lovren u 91. minuti susreta. Uz njih svakako treba izdvojiti i danas izvrsnog vratara Adriana Šempera koji se istaknuo s nekoliko odličnih intervencija.

Sastavi / izvor: fifa.com

Izbornik Dario Bašić odlučio je započeti utakmicu u istom sastavu koji je pobjedom nad Nigerijom izborio drugu fazu natjecanja. Tako je u početnih 11 bilo deset igrača Dinama te jedan iz sestrinske Lokomotive. Prvu priliku na utakmici imali su Nijemci. U 13. minuti iz slobodnog udarca sa 20-ak metara pucao je Guuml;l, ali Šemper vrlo dobrom intervencijom najavljuje svoj izvrstan dan. Samo dvije minute kasnije zaprijetila je i Hrvatska. U glavnoj ulozi bio je vjerojatno i najbolji igrač ove generacije Josip Brekalo koji je pucao sa 10-ak metara, ali vratar Frommann odbija loptu u okvir gola. Njemački golman je bio nemoćan u 18. minuti. Brekalo je prošao po lijevoj strani, ubacio u šesnaesterac gdje je pokušaj Majića bio blokiran, ali lopta dolazi to More koji zabija za vodstvo Vatrenih. Bio je to njegov drugi zgoditak na prvenstvu. Do kraja poluvremena Elf je prijetio preko kapetana Passlacka, ali opet je na nivou bio Šemper koji se isticao i pravovremenim istrčavanjima.

Adrian emper / fifa.com

I početak drugog poluvremena bio je obilježen pokušajem njemačkog kapetana, ali i još jednom odličnom obranom hrvatskog vratara. U idućih 20-ak minuta momčadi su se izmijenjivale u napadima. Najbolju priliku za Hrvatsku imao je Đurasek, ali je bio neprecizan sa 10-ak metara nakon proigravanja Brekala. Nažalost po izbornika Bašića netom prije toga zbog ozljede je morao izaći lider ove ekipe Nikola Moro. U 80. minuti s ruba kaznenog udarca prizemnim udarcem zaprijetio je Eggestein, ali smo vidjeli još jednu obranu Šempera. U sudačkoj nadoknadi Hrvatska je u kontri potvrdila pobjedu. Brekalo je poslužio Delića koji nesebično pronalazi Lovrena za potvrdu trijumfa.

U drugoj utakmici današnjeg programa Mali je svladao Sjevernu Koreju rezultatom 3:0 te će tako biti protivnik Hrvatske u četvrtfinalu koje je na rasporedu u nedjelju 1. studenog s početkom od 23 sata po hrvatskom vremenu u Chillanu.