Solinu bodovi iz Vinkovaca, upravi nove glavobolje

U sklopu 27. kola Druge HNL u Vinkovcima je gostovao Solin. Drugi je to međusobni susret u posljednjih osam kola, a ukupno treći ovosezonski. Gosti su još jednom bili bolji, a Cibalia niti u jednom od njih nije upisala pobjedu. Štoviše, Solin ima dvije pobjede i jedan remi uz gol razliku 7:1. Bila je to utakmica vrlo slična onoj prošloj. Domaća je momčad držala loptu, napadala i prijetila, a Solinjani su svoje prilike čekali iz kontri i polukontri. Nakon 90 minuta Vinkovčani mogu biti i zadovoljni što je završilo samo 0:2.

Već nakon 15 minuta igre Cibalia je imala četiri udarca iz kuta, ali prva do vodstva dolazi gostujuća momčad u 18. minuti i to praktički iz prvog naleta pred gol Filipovića. Dugu loptu sa lijeve strane dočekao je Bilonić i neometan glavom zabija za 0:1. To je čak četvrta domaća utakmica ovog proljeća u kojoj je Cibalia morala hvatati zaostatak. Iz niti jedne nije izašla kao pobjednik, a vrlo lako je moglo doći do istog scenarija i u utakmici protiv Segeste. Nastavili su se napadi Cibalije, prijetilo se iz slobodnih udaraca Kiša i Pavličića koji je pokušao i udarcem s vrha šesnaesterca, ali vratar Višić je ponovno imao sjajnu utakmicu. Kada se očekivao kraj poluvremena, Solin je postigao još jedan pogodak. Kovačić je zabio za 0:2 i Vinkovčane doveo u još težu poziciju uoči nastavka susreta.

Ivan Jakov Džoni je do sada četiri utakmice počeo u prvih jedanaest, a na čak tri je zamijenjen već na poluvremenu. Umjesto njega priliku je dobio Mladen Bartolovićkojega se očekivalo od samoga početka i donio Cibaliji živost u igru. Nešto kasnije ušli suIgor Prijić i Jakov Puljić, ali sve je bilo uzalud. Obrana Solina bila je na razini, vratar Višić branio je što je trebao, a gostujući napadači nisu iskoristili nekoliko opasnih i vrlo izglednih napada nakon što je ispadala cijela domaća obrana. Zaista Cibalia može biti zadovoljna sa samo dva gola u svojoj mreži.

“Nažalost, nitko od igrača nije bio raspoložen te očito postoji nekakav psihološki problem, pogotovo nakon što primimo gol. Moramo naći rješenje problema do sljedeće utakmice jer ovako ne možemo igrati”, riječi su Stanka Mršića nakon jučerašnje utakmice.

Iako je prozivana uprava, puno žešće nego do sada, najzanimljiviji trenuci zapravo su se događali tek nakon susreta. Momčad se vratila iz svlačionice i pod već ugašenim reflektorima saslušala mišljenje navijača o trenutnoj, zbilja teškoj i nezavidnoj situaciji, u klubu koji je još prije godinu dana pobjeđivao Lokomotivu, Rijeku, Split, Osijek… Ne pamte se ovako slaba izdanja, a sada su i najveći optimisti izgubili vjeru u sustizanje ogromnih deset bodova prednosti Zagreba.Između Cibalije, Gorice i Intera samo su četiri bodapa je jasno kako nas očekuje vrlo zanimljiva borba za drugo mjesto koje vodi u dodatne kvalifikacije za MaxTV Prvu ligu.

Iduće kolo na rasporedu je već u srijedu kada Cibaliju očekuje gostovanje kod posljednjeplasirane Zeline.