Smjena trenera i obrane jedanaesteraca

Solin-Croatia 0:1 (Vuksan)
Zmijavčani su presudili treneru Solina, naime nakon posljednjeg kola Ante Terze više nije trener Solina. Croatia je došla na Jadro i pogotkom Vuksana pobijedila neuvjerljivog domaćina. Novi trener biti će Grgica Kovač- Zmijavčani su u naletu, privremeno su se bili izjednačili na vrhu tablice sa liderom iz Opuzena, no Neretvanac je pobjedom u nedjelju opet dospio sam na vrh.

Neretvanac-Val 1:0 (Lončar)
Plava Makinja odlično gura ove sezone, nastavak niza stigao je protiv gostiju iz Kaštela. Jedini pogodak na utakmici postigao je Lončar, nakon što je lijepo povukao jednu loptu sa svoje polovice, prošao dvojicu igrača, odigrao dupli pas sa Mihaljevićem i onda matirao nemoćnog vratara Vala. Prekrasan gol za 1:0. Uskoro je priliku imao i Štimac i to onu najbolju sa 11m, no mladi Letica izvrsno brani. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, Val je svoju jedinu i najbolju priliku propustio na samom kraju susreta. Čulić je bio sam pred vratima Opuzenci su opet sami na vrhu. Svakako treba istaknuti povratak Zoungrane u Opuzen, koji je odigrao jako dobru partiju, dok je kod gostiju oduševio mladi vratar
Letica.

Hajduk II- Jadran LP 1:0(Mastelić)
Hajduk je ponovno slavio na pogon Mastelića, ovaj puta je savladan Jadran iz Ploča. Sastav bijelih predvodili su Toma Bašić i Tonči Mujan, a jedini gol na susretu postignut je u 16.minuti nakon lijepog prodora Relote, koji je poslužio Mastelića za , pokazalo se, konačnih 1:0.

Neretva-Kamen 3:1 (Majić ag, Medić, Jerković/Ćapin)
Metkovci su uvjerljivo slavili protiv Kamena, koji polako tone na ljestvici 3.HNL jug. Gosti nisu prikazali puno, bila je to loša i bezidejna predstava Kamena. Neretva je povela rano nakon autogola Majića, rezultat se nije mijenjao sve do 60.minute kada je konačno rješenje odgodio pogodak Ćapina. Plavo-bijeli su prebacili u višu brzinu i sa 2 pogotka u 9 minuta riješili sve dvojbe.

RNK Zmaj- BŠK Zmaj 1:1 (Brnić/Cicijelj)
U dvoboju imenjaka u crvenim dresovima bolje su krenuli gosti sa Korčule. Poveli su pred kraj prvog dijela, gol je postigao Dubrovčanin Cicijelj. U nastavku Makarani podižu tempo, nastoje doći do gola gostiju. Brniću to konačno polazi za nogom u 70.minuti – 1:1. Do kraja susreta Makarani su mogli do potpunog preokreta, imali su kazneni udarac u 86.minuti, no udarac Andrijaševića odlično brani vratar Šarić-Hodžić. Na kraju podjela bodova, uoči sljedećeg kola kada na blatsko Zlinje dolazi lider prvenstva u derbiju kola.

Mosor – OSK 4:2 (Vučemilović-Alegić 3, Legčević / Matijašević, Poljak)
Brojnim izostancima hendikepirani OSK došao je kao naručen Mosoru kojemu je pobjeda trebala kao suho zlata poslije lošog niza. I uspjeli su je ostvariti, ponajviše zahvaljujući napadaču Ninu Vučemiloviću-Alegiću koji je bio koban za svoj bivši klub s tri pogotka. Otočani su rano poveli preko Matijaševića, brzo je smanjio Vučemilović te se mreže nisu tresle sve do sredine drugog poluvremena kada Legčević i još jednom Vučemilović donose dva pogotka prednosti Mosoru. Nadu OSK-u vratio je Poljak lijepim pogotkom iz slobodnjaka, a u finišu susreta Vučemilović koristi manjak igrača gostiju u obrani te zabija svoj hat-trick.

Omiš – Junak 1:0 (Bilić)
Sinjski junaci definitivno su upali u krizu – osvojen je samo jedan bod u posljednje tri utakmice što ne zadovoljava visoke ambicije sinjskog ponosa. U susretu sa Omišem Junak je za nijansu bio bolji protivnik, ali do pobjede su u posljednjoj minuti došli domaćini pogotkom Duje Bilića iz slobodnog udarca. Dodajmo i kako još nije poznat novi trener Junaka te su momčad vodili pomoćnici donedavnog trenera, Siniše Jalića, Sablić i Grčić.

Hrvace – Primorac 1929 1:2(Ajduković / Tomaš 2)
Pobjeda Stobrečana u Hrvacama zasigurno je jedno od iznenađenja 14. kola. Momčadi Ante Milića ova tri boda vrijede mnoge budući do kraja imaju dosta težak raspored. Junak Primorca bio je Frane Tomaš koji je postigao oba pogotka dok je poraz domaćih ublažio Hrvoje Ajduković u sudačkoj nadoknadi drugog poluvremena pogotkom s bijele točke.

Primorac (B) – Zagora 2:1 (Lazarevski, Miletić / Vladović)
Primorac iz Biograda vrijedno skuplja bodove na svom terenu. U ovom kolu su s 2:1 svladali goste iz susjedne županije, unešićku Zagoru. Nakon što se mreže nisu tresle prvih 45 minuta prednost domaćinima u 64. minuti donio je njihov kapetan Stefan Lazarevski no ta prednost trajala je tek tri minute budući je stvari na početak vratio Jure Vladović. Ipak, u 81. minuti sudac dosuđuje kazneni udarac za domaćine koji je za sobom povukao dosta repova, a precizan je bio Zvonimir Miletić.

Na ljestvici strijelaca sada vodi Željko Sablić iz Junaka sa 12 postignutih golova, samo jedan manje ima Nino Vučemilović-Alegić iz Mosora. Sljedeće kolo županijski derbi i derbi kola igraju, kod kuće neporaženi BŠK Zmaj i lider Neretvanac.