Sigurna pobjeda mladih protiv San Marina

Hrvatska U-21 reprezentacija vrlo se lako obračunala s vršnjacima iz San Marina, koji su Šubićevac napustili s četiri pogotka u svojoj mreži. Bila je to vrlo sigurna i rutinski odrađena utakmica naših, bez prevelike potrošnje svih igrača.

Poveli smo vrlo rano, već u 11. minuti. Radošević je proigrao Halilovića, koji se sjurio u 16-erac, lagano prebacio vratara gostiju, a loptu je dodatno u mrežu skrenuo Manuel Battistini, branič gostiju. Veliku priliku za izjednačenje propustio je Tomassini, nakon pogreške Perića, no lopta je otišla malo pored desne stative.

Na 2-0 povisili smo krajem prvog poluvremena, u 43. minuti. Ćorić je centrirao, golmanBenedittini je izbio loptu, no samo na glavu Antonia Milića, kojem nije bilo teško pogoditi prazan gol. Treći je to pogodak Milića u kvalifikacijama.

Za pogrešku u prvom dijelu, Dino Perić iskupio se već u 47. minuti. Lijepo je ubacio Dino Mikanović, a Perić glavom posprema u suprotan kut. Konačnih 4-0 postavio je Marko Pjaca u 51. minuti, krasnom solo akcijom.

Nakon četvrtog gola, naši su s pola gasa priveli utakmicu kraju, a konačan omjer udaraca (13 – 3 u korist Hrvatske) i posjed lopte (80% za Hrvatsku) dovoljno govore o tome kakvu smo utakmicu gledali.

Ovom pobjedom Hrvatska je ostala na maksimalnom učinku, te imamo 12 bodova iz četiri utakmice. Sjajna uvertira za veliki dvoboj u utorak, kada na Rujevici dočekujemo Španjolsku.