Sigurna pobjeda Hrvatske u Rostovu

Hrvatska je dosta uvjerljivom predstavom savladala Rusiju s 3-1, te je time nastavljen pobjednički niz Ante Čačića.

Dobro su Vatreni otvorili utakmicu, te u prvih 15 minuta zaprijetili preko Kalinića i Perišića. Iz prvog ozbiljnijeg dolaska pred gol Lovre Kalinića, Rusija je povela.Vida je nesigurno reagirao, Rusi su prebacili loptu na desnu stranu gdje je ispred Pivarića ušao Ionov, te ubacio za Smolova kojem nije bilo teško zabiti s pet metara za 1-0.U 28. minuti nevjerojatnu šansu propušta Mandžukić, čiji udarac sjajno brani Lodigin.

Drugo poluvrijeme donijelo je naplatu svih promašaja. U 57. minuti Brozović krasnom loptom izbacuje Vrsaljka, čiji centaršut u mrežu posprema Nikola Kalinić i potvrđuje sjajnu formu iz Fiorentine.

Tri minute kasnije, Brozović s vrha 16-erca šalje bombu pod prečku i zabija krasan gol za vodstvo Hrvatske. U 72. minuti Brozović neobjašnjivo gubi loptu na 20 metara, ali spašava ga Kalinić sjajnom obranom.

Konačnih 3-1 postavlja Mandžukić. Ponovno Brozović upošljava Vrsaljka na desnoj strani, a on servira Mandžukiću zicer koji je nemoguće promašiti.

Sve skupa, Hrvatska je odigrala odličnu utakmicu i potpuno zasluženo pobijedila, te time na najbolji način završila natjecateljsku godinu.