Senzacija: Dinamo slavio protiv Arsenala

Čudo na Maksimiru! Dinamo je sa 2-1 savladao londonskog velikana, te na najbolji mogući način otvorio natjecanje u Ligi prvaka. Pobjeda Modrih potpuno je zaslužena, jer Arsenal, osim 2 prilike Girouda u uvodnih 20-ak minuta, nije pokazao da je bolja momčad.

Poveli su Modri u 24. minuti, kada Pivarić krasno utrčava iza leđa Oxlade – Chamberlaina, Soudani to vidi i upošljava ga, prvi udarac Ospina brani, no u odbijenoj lopti i uz puno sreće, Pivarić ipak pronalazi put do mreže gostiju.

Novi udarac Topnici su doživjeli u 40. minuti, kada je drugi žuti karton zaradio vidno nervozni Olivier Giroud.

Nastavak je otvoren vratnicom Soudanija u 46. minuti, te promašenom čistom šansom Fernandesa u 57. minuti. No, samo minutu kasnije, nakon lijepo izvedenog kornera Machada, Fernandes nebeski skače i trese mrežu Ospine. Zasluženih 2-0 i erupcija slavlja na Maksimiru.

Do kraja smo gledali jalove pokušaje Arsenala, koji su urodili plodom samo jednom, i to nakon pogreške Machada na centru. Sanchez šalje loptu u prazan prostor za Walcotta, koji mirno zabija za konačnih 2-1. Gosti nakon toga više nisu ozbiljnije zaprijetili, te je slavlje Dinama moglo početi.

Čestitke Dinamu na sjajnoj pobjedi i velika 3 boda.