Sablić krenuo pobjedom

U Gradskom vrtu odigran je drugi dvoboj 11.kola MaxTV Prve lige. U poprilično slaboj utakmici Split je kao gost nadvisio Osijek rezultatom 1:0, a jedini pogodak postigao je Dražen Bagarić u 78. minuti susreta.

Prvo poluvrijeme obilježila je nervozna i nepovezana igra, a najbolju priliku propustio je u 10. minuti susreta Antonio Perošević. Nakon ubačaja Ugarkovića, Lesjak i Roce nisu uspjeli doći do lopte koja se nekako dokotrljala do Peroševića koji je sa svega tri metra prebacio okvir gola. Ostatak prvog dijela protekao je u dosta lošoj igri, a trener gostiju Sablićposegnuo je za prvom izmjenom već u 45. minuti kada je umjesto Franjića na teren ušao Simonovski.

Drugo poluvrijeme donijelo je malo bolji nogomet. Osijek je izašao puno agresivniji, ali do prave prilike nikako nije stizao. Vrlo brzo, Split je ponovno umrtvio igru, a ključni trenutak dogodio se u 78. minuti kada je na asistenciju Vidovića, Bagarić precizno i snažno zabio jedini gol na utakmici. Tragičar utakmice je definitivno Antonio Perošević koji je propustio još dvije solidne prilike i time ostavio svoju momčad na devet bodova.

Ovo je prva ovosezonska gostujuća pobjeda nogometaša Splita u šestom nastupu, i također njihova prva pobjeda u Osijeku. Start iz snova za Gorana Sablića.