Rosicky strijelac u pobjedi Češke nad Rusijom, golčina Silve u golijadi Španjolske

Jučer je odigran još jedan set prijateljskih utakmica pred odlazak na Europsko prvenstvo.

Najraspucaniji bili su Španjolci koji su u susretu s Južnom Korejom na stadionu RB Salzburga do pooluvremena zabili tri pogotka. Mrežu Korejaca načeo je David Silva snažnim i preciznim udarcem iz slobodnjaka u 30. minuti. Do predaha zabili su još Fabregas u 32. te Nolito u 38. minuti. Prvi gol u drugom dijelu djelo je Alvara Morate, koji je nakon centaršuta iz kornera zabio glavom za 4:0.Krilni napadač Celte Vigo, Nolito, svoj drugi, španjolski peti pogodak na utakmici postigao je u 54. minuti. Dva pogotka zabio je i u susretu Španjolske s Bosnom i Hercegovinom, te je ukupno postigao četiri pogotka u osam nastupa za reprezentaciju. Pogodak za J. Koreju postigao je igrač Seoula, Se-Jong Ju u 83., a festival pogodaka zaključio je Morata, svojim drugim pogotkom u 89. minuti. Španjolci su u potpunosti profesionalno odradili susret protiv 50. reprezentacije svijeta, dominirajući posjedom i prilikama čitavu utakmicu, te u konačnici potvrdili kako i dalje imaju kvalitetnu širinu momčadi, a i visoku razinu efikasnosti. Španjolska će posljednju provjeru s Gruzijom odraditi tri dana prije početka Eura.

Druga reprezentacija iz skupine u kojoj igra Hrvatska, Češka – pobjedila je Rusiju 1:2 na stadionu Tivoli, u Innsbrucku. Rusi poveli u 6. minuti pogotkom Kokorina, te je rezultatom 1:0 završilo prvo poluvrijeme. U nastavku Česi postižu dva pogotka. Prvog je postigao Tomaš Rosicky u 49. minuti nakon lijepe akcije, a pobjedu Česima u pretposljednjoj provjeri pred natjecanje, donio je Tomaš Necid u 90. minuti. Južna Koreja koju je Španjolska u potpunosti nadigrala biti će posljednji protivnik Češke prije turnira u Francuskoj i utakmice s Španjolcima.

U ostalim utakmicama, debitant na Europskom prvenstvu, Island, izgubio je u Oslu od Norveške 3:2, dok su poraz upisali i Poljaci u srazu s Nizozemcima u Gdansku, završilo je 1:2 za Oranje. Poljaci posljednju provjeru imaju protiv Litve 06.06., kada će i Island igrati s Lihtenštajnom.

Jedan od favorita iz sjene za osvajanje Eura, Belgija, poraza od Finske spasila se u 89. minuti zahvaljujuć pogotku Romela Lukakua. Finci su poveli preko Hamalainena u 53. minuti. Belgija će pobjedu s kojom bi u dobroj atmosferi otišla na Europsko prvenstvo pokušati ostvariti 05.05. protiv Norveške.