Rijeka u sudačkoj nadoknadi svladala Dinamo, Hajduk ostao na vrhu

U derbi susretu 14. kola MAXtv Prve lige Rijeka je na Rujevici svladala Dinamo nakon preokreta rezultatom 2:1 (0:1). Rijeka je tako i dalje bez poraza u dosadašnjem tijeku prvenstva, Dinamo je upisao prvi poraz nakon 50 ligaških utakmica, a Hajduk je nakon svega ostao lider na ljestvici.

U ratničkoj utakmici susret je bolje otvorio Dinamo što im je donijelo rano vodstvo. U 6. minuti odlično je ubacio Pivarić, Vargić je ostao na crti, a na pet metara Junior Fernandes je nadskočio Zutu te je pronašao put do mreže. Bio je to njegov sedmi gol u ovoj sezoni HNL-a. Momčad Zorana Mamića je i nakon vodstva nastavila prijetiti. U 22.minuti gledamo repliku situacije kod prvog gola. Opet je odlično ubacio Pivarić na 5 metara, Vargić je ponovno ostao na crti, Fernandes je nadskočio Zutu, ali ovaj put pogađa vanjski dio mreže. Samo 5 minuta kasnije s desne strane je ubacio Matel, ali Vargić je bio siguran nakon udarca Henriqueza.

Nervoza među igračima eskalirala je u 33. minuti. Nakon starta Vešovića na Machadu Taravel je glavom srušio Crnogorca, a Matoc mu je zbog toga pokazao prijevremeni put u svlačionicu. Kako je Dinamo ostao s igračem manje reagirao je Zoran Mamić tako što je iz igre izvukao Henriqueza, a poziciju stopera je zaigrao Musa. Prvo poluvrijeme je okončano sa šest žutih i jednim crvenim kartonom.

Golovi:

Drugo poluvrijeme su bolje otvorili domaćini što im u 51. minuti donosi izjednačenje. Iz kornera je ubacio Sharbini, a Samardžić je nadskočio Goncala te je svladao Ježinu. Utakmica se potom primirala, a najbolju priliku imao je Radošević koji je u 84. minuti šutirao iz daljine, ali njegov udarac je obranio gostujući vratar. Kad se činilo da će susret završiti bez pobjednika pobjedu momčadi Matjaža Keka donosi Anas Sharbini u sudačkoj nadoknadi. Sa desne strane je ubacio Vešović, Ježina je kratko odbio loptu, a virtuoz sa Grobnika baca Rujevicu u ekstazu. Prva je to prvenstvena pobjeda Rijeke nad Dinamom u mandatu slovenskog stručnjaka.

Dinamo je tako pao na treću poziciju na ljestvici, s dva boda manje od Hajduka i jednim od Rijeke. U idućem kolu očekuje nas Jadranski derbi, derbi dvije prvoplasirane momčadi na ljestvici.

14. kolo će pak od 19 sati u Kranjčevićevoj zaključiti Zagreb i RNK Split.