Rijeka slavila u Jadranskom derbiju (VIDEO)

Rijeka je upisala još jednu pobjedu u Jadranskom derbiju te je niz neporaženosti produžila i na 16. utakmicu. Na Poljudu je večeras bilo 4:2 (2:1). Trener Hajduka Marijan Pušnik utakmicu je odlučio započeti s deset promjena u odnosu na sastav koji se u četvrtak suprotstavio Maccabiju, a Kek se odlučio pružiti priliku od prve minute Franku Andrijaševiću koji je jedini igrač iz obje ekipe koji je sudjelovao u posljednjoj pobjedi Hajduka u Jadranskim derbijima u ožujku 2012. godine. Tada je bio član Bilih. Prvi zgoditak na utakmici vidjeli smo u 13. minuti. Najstrožu kaznu je realizirao Ohandza nakon što je Bradarić u kaznenom prostoru srušio Ercega. Jedanaest minuta kasnije rezultat je poravnao Gavranović lijepim udarcem glavom nakon ubačaja Eleza. U 35. minuti momčad Matjaža Keka dolazi u vodstvo. Kazneni udarac smo ovaj put vidjeli na drugoj strani nakon što je Bilyj srušio Ristovskog, a precizan je bio Bezjak. Isti igrač ponovno zabija i u 61. minuti nakon asistencije Ristovskog. Nadu Bilima pet minuta kasnije vraća Ismajli koji je pogodio glavom nakon ubačaja Tudora. U 77. minuti iz igre je morao izaći Šimić, a kako je Pušnik izvršio sve tri izmjene Hajduk je ostatak utakmice morao igrati s igračem manje. Rijeka je brojčanu nadmoć iskoristila samo dvije minute kasnije kada nakon dodavanja Ristovskog zabija Franko Andrijašević te time postavlja konačni rezultat utakmice. Rijeka se ovim ishodom bodovno izjednačila s Dinamom vrhu ljestvice, a hoće li se Pušniku isplatiti kalkuliranje oko sastava vidjet ćemo u četvrtak kada se na Poljudu igra uzvratni susret playoffa Europske lige s Maccabijem.

Ranije objavljeno
: Od 21:00 sat na Poljudu počinje posljednji susret 6. kola MAXtv Prve lige u kojem se u Jadranskom derbiju sastaju Hajduk i Rijeka. Domaćini za pobjedu protiv današnjeg suparnika ne znaju od ožujka 2012. godine odnosno 15 prvenstvenih utakmica u nizu. Slovenski treneri Marijan Pušnik i Matjaž Kek su se odlučili za sljedeće sastave: