Rijeka preokretom do pobjede (VIDEO)

Rijeka je u drugoj utakmici 15. kola MAXtv Prve lige na Rujevici rezultatom 2-1 pobijedila Hajduk.

Iako je Rijeka imala veliku dominaciju na terenu, u vodstvo dolazi Hajduk. Nakon što je Šimić izbio loptu iz Hajdukovog polja onda dolazi do Futacsa koji prolazi pokraj stopera Rijeke i u 60. minuti mirno matira protivničkog vratara. Vodstvo gostiju trajalo je svega 6 minuta, do trenutka kada bivši Hajdukovac Elez sretno/spretno postiže svoj prvi pogodak na susretu. Lopta se pri udarcu odbila od Šimića i time prevarila vratara Kalinića.

Drugi pogoak Elez postiže u 75. minuti iz kratke akcije odigrane nakon udarca iz kuta. Stoper Rijeke ostaje nečuvan u srcu Hajdukovog kaznenog prostora i mirno udarcem glavom matira Kalinića za preokret domaćina, pokazat će se i konačnu pobjedu.

Rijeka
je zahvaljujući ovoj pobjedi pobjegla Hajduku na velikih 13 bodova razlike. Iduće kolo Hajduk dočekuje Lokomotivu, a Rijeka ide u goste kod Slaven Belupa u Koprivnicu.

Tablice vam donosi SofaScore – rezultati uživo

Od 15 sati se na rasprodanoj Rujevici u sklopu 15. kola MAXtv Prve lige sastaju Rijeka i Hajduk. Radi se o 143. Jadranskom derbiju. Domaćini nemaju poraza u posljednjih 16 međusobnih duela, a Hajduk je posljednji put tri boda upisao 21. ožujka 2012. godine. Susret će voditi sudačka šestorka predvođena Daliborom Mlakarom iz Zagreba.

U današnjem susretu Matjaž Kek prema posljednjim informacijama može računati i na makedonskog desnog bočnog Stefana Ristovskog dok je Marijan Pušnik lišen usluga Juranovića i Nižića koji imaju žute kartone, a zbog ozljeda u konkurenciji nisu Vlašić i Ismajli te već duže vrijeme odsutni Bencun i Josip Bašić.