Rijeka deklasirala Dinamo i vratila se na vrh ljestvice (VIDEO)

MAXtv Prve lige Rijeka je na ispunjenoj Rujevici apsolutno zasluženo slavila protiv Dinama rezultatom 5:2 (2:0) te se nakon samo par sati ponovno vratila na vrh prvenstvene ljestvice. Momčad Matjaža Keka je povela već u 17 sekundi utakmice kada je Gavranović iskoristio nesporazum Šempera i Pivarića. Rijeka je dominirala prvim dijelom susreta te je prednost povećala u 33. minuti kada na asistenciju Vešovića prvijenac zabija Gorgon. U petoj minuti drugog poluvremena Vešović je poentirao za 3:0 nakon odlične asistencije Gavranovića, a četiri minute kasnije odličnim udarcem s oko 20-ak metara Gorgon zabija svoj drugi zgoditak na utakmici. U završnici utakmice smo vidjeli još tri gola. Prvo je nakon kornera Machada u 82. minuti zabio Soudani, ali u istoj minuti Vešović također postiže pogodak. Konačni rezultat je pak u 86. minuti nakon dodavanja Fernandesa postigao Pavičić. Rijeka tako nakon prvog kruga sezone na vrhu ljestvice ima 23 boda što je jedan više od Osijeka, četiri od Dinama te šest od Hajduka.
U derbiju kola i posljednjem susret prvog kruga sezone od 19 sati na Rujevici igraju Rijeka i Dinamo. Matjaž Kek i Zlatko Kranjčar su se odlučili za sljedeće početne sastave: