Remi Zagreba 041 s Kašinom 1:1

U subotu u zagrebačkim Dugavama otvoreno je 12. kolo 3. ZNL susretom između NK Zagreb 041 i NK Kašine. Momčad Kašine stigla je tražeći pobjedu kako bi pokušala u mrtvoj utrci sa Čehima za prvo mjesto lige ostvariti promociju. Broj bodova obje vodeće momčadi do ovog kola bilo je 26. Zagrebaši su se ipak pobrinuli da Kašina ne ostvari pobjedu i zasluženo kod kuće ostavili bod. Kako je na vrhu lige gužva do kraja prvenstva će se voditi velika bitka za promociju u 2. ZNL.

Poredak

Zagreb 041 je ovu utakmicu brojnim izostancima i ozljedama bio oslabljen, no ipak je iz ovog susreta izvukao bod. Utakmica je počela dobro za Kašinu koja već od 15. minute vodi pogotkom Gredelj Matije. Cijelo prvo poluvrijeme Kašina je bila puno bolja momčad i stiskala je Zagrebaše kako bi došli i do drugog pogotka. Zagreb se uspio obraniti do poluvremena iako je bilo vidljivo da Zagrebašima nedostaje utakmica u nogama iz prošlog kola koja se zbog odgode nije odigrala. Drugo poluvrijeme pod utjecajem trenera dolazi do promjene u igri domaćeg Zagreba koji je sada obrnuo utakmicu i preuzeo inicijativu u svoje ruke. Gostujući golman je vadio nekoliko dobrih udaraca, no ipak je na kraju propustio sačuvati mrežu. Svijeća domaćeg igrača Klarića prevarila je golmana i završila u mreži za proslavu na tribini stotinjak gledatelja. Ivan Klarić zabio je u 79. minuti i već se pokazao kao odlično pojačanje ove zime. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao.

Igrali:

Zagreb 041: Blažević Krešimir (vratar), Krešić Mario, Diagne Sadou, Krpan Igor, Ilić Petar, Ćosić Mateo, Jergović Filip, Skendrović Zvonimir (kapetan), Kyaligonza Vicent (žuti karton), Klarić Ivan (gol 79′), Arbutina Ivan-Matija, Grosman Goran, Križanić Matej.

Kašina: Milašinović Ivan (vratar), Rukavina Antonio, Dujak Tomi, Fišter Davor, Benko Darko, Marković Tomislav, Koščević Mislav, Baričević Filip (žuti karton), Laskaj Anđelko, Kučiš Vuković Ivan (kapetan), Gredelj Matija (gol 15′), Biršl Ante, Mikec Matija, Ros Patrick.

Suci: Tićac Domagoj (glavni sudac), Fišić Filip (prvi pomoćni sudac), Ištuk Tomislav (drugi pomoćni sudac); Vikert Stjepan (delegat).

U ostalim dvobojima kola Čehi su svladali Hrašće s 2:1, te time ponovno ostali usamljeni na vrhu tablice. Povratnik u natjecanje Gavran je s 9 igrača svladao Travno s 3:2, Omladinac i Zelengaj su remizirali s 1:1, a Maloj Mlaci je upisana pobjeda od 3:0 obzirom da se posljednjeplasirani Uljanik nije pojavio na utakmici.