Rakitić se okitio naslovom, Kovač u doigravanju za ostanak u Bundesligi

Bilićev West Ham porazom u zadnjem kolu ugrozio mjesto u Europskoj ligi

U zadnjem kolu Premierlige momčad Stoke Citya porazila je West Ham kojeg vodi naš Slaven Bilić rezultatom 2-1. Ovim porazom West Ham je omogućio Southamptonu da ih preskočio na tabeli, što su ovi i uradili. West Ham je tako ispao iz mjesta koje vode u Europu, a za plasman u Europsku ligu trebat će im pobjeda Manchester Uniteda u finalu FA Cupa protiv Crystal Palacea.

Oliver Petrak strijelac u pobjedi Zrinjskog

Prvak BH lige Zrinjski je u zadnjem kolu prvenstva pobijedio donedavnog konkurenta za prvo mjestu Slobodu rezultatom 2-1. Drugi gol za Zrinjski u 40. minuti zabio je hrvatski veznjak Oliver Petrak.

Hat-trick Krstanovića u petardi Širokog

Široki Brijeg je s visokih 5-0 pobijedio Radnik iz Bijeljine te je tako došao na korak do plasmana u kvalifikacije za Europsku ligu. Za to mu još treba pobjeda Slobode u finalu kupa. Hattrick za domaći tim zabio je hrvatski napadač Ivan Krstanović, on je zabijao u 4., 49. te 88. minuti. S ova tri gola došao je do brojke od 11 golova u sezoni u 9 nastupa.

Leon Benko novim golom potvrdio status najboljeg strijelca

Leon Benko bio je jedini strijelac u 1-3 porazu Sarajeva od Olimpica. Benko je zabio gol u 52. minuti, a to mu je bio 18. gol u sezoni, čime je i službeno najbolji strijelac lige.

Tomislav Kiš opet na klupi Kortrijka

Tomislav Kiš je još jednu utakmicu proveo na klupi, a njegov je Kortrijk poražen od Charleroia rezultatom 1-0. Kiš je ove sezone upisao 16 nastupa, a veliki broj utakmica ulazio je s klupe. Zabio je dva gola.

Antonio Jakoliš asistent za Cluj

Cluj je rezultatom 2-1 slavio protiv Voluntarija, a za drugi gol domaćina asistirao je hrvatski napadač Antonio Jakoliš.

Stipe Plazibat strijelac u porazu Houganga

Singapurski prvoligaš Hougang poražen je u gostima od Bruneia rezultatom 3-2. Drugi gol za goste postigao je hrvatski napadač Stipe Plazibat. Ovo mu je osmi gol u sezoni.

Ivan Jurić i Ante Budimir poraženi sa svojim Crotoneom

Crotone koji je već osigurao ulazak u Seriu A poraženi su protiv trećeplasirane ekipe Trapanija rezultatom 3-0. Hrvatski trener Ivan Jurić našeg napadača Antu Budimira u igru je uveo u 59. minuti. Za domaćine je do 85. minute igrao naš napadač Bruno Petković.

Niko Kovač i njegov Eintracht poraženi protiv Bremena

Kovačev Eintracht Frankfurt poražen je od Werdera rezultatom 1-0 u posljednjem kolu Bundeslige. Ovim porazom, Werder je preskočio Kovačevu momčad na tablici, koja se sad nalazi na 16. mjestu, te će svoj ostanak tražiti u doigravanju.

Lovre Čirjak opet strijelac za Celje

Momčad Celja je u gostima rezultatom 0-3 slavila protiv Domžalea, a treći gol za goste zabio je hrvatski veznjak Lovre Čirjak. Ovo mu je drugi gol u sezoni.

Ivor Horvat donio pobjedu Kopru

Hrvatski branič Ivor Horvat donio je gostujuću pobjedu Kopru protiv Gorice. Horvat je pogodio u 34. minuti za tri boda svoje ekipe, a ovo mu je prvi gol u dresu slovenske ekipe.

Josip Fuček strijelac u porazu Krke

Momčad Krke poražena je rezultatom 1-3 protiv Maribora, a jedini gol za domaćina zabio je hrvatski napadač Josip Fuček. Ovo mu je sedmi gol u sezoni.

Ivan Rakitić prvak Španjolske s Barcelonom

Ivan Rakitić osvojio je drugu titulu prvaka Španjolske u svojoj drugoj sezoni u Barci. U posljednjem kolu Barcelona je slavila 0-3 protiv Granade, a Rakitić je na terenu proveo 79 minuta. Ovo mu je ukupno šesta titula s Barcelonom.

Modriću 90 minuta u pobjedi Reala, Kovačiću klupa, a Pletikosi oproštaj

Momčad Reala je u posljednjem kolu slavila rezultatom 0-2 protiv Deporitva. Za Madriđane je svih 90 minuta odigrao Luka Modrić te zaradio žuti karton, dok je Mateo Kovačić utakmicu odgledao s klupe. S druge strane, u momčadi Deportiva je svih 90 minuta branio Stipe Pletikosa. Pletikosi je ovo drugi nastup za Deportivo, a posljednja utakmica u karijeri nakon više od 20 godina provedenih između vratnica.

Maglica se oporavio od ozljede

Na Cipru su se sastali momčad Omonie i Apolllona gdje su nastupila čak četvorica Hrvata. Apollon je slavio rezultatom 1-2, a za njih je drugo poluvrijeme odigrao Dejan Mezga. U 57. minuti ušao je i Anton Maglica koji se oporavio od ozljede nakon skoro mjesec dana izbivanja s terena. Kod domaćina je do 57. minuti na terenu bio Marin Oršulić, a onda ga je zamijenio naš stoper Ivan Runje.

Brozoviću asistencija u porazu Intera, Vrsaljko na klupi

Momčad Sassuola je rezultatom 3-1 pobijedila Inter, a za jedini gol gostiju asistirao je Marcelo Brozović. Kod domaćina, Šime Vrsaljko je cijelu utakmicu odlgedao s klupe.

Caktaš panenkom zabio za bod Rubinu

Momčad Rubin Kazana odigrala je 1-1 sa Samariem, a bivši Hajdukov veznjak Mijo Caktaš donio je bod svojoj ekipi golom iz kaznenog udarca u 88. minuti. Gol je zabio kao nekada u Hajduku – panenkom.

Vukušić strijelac za Greuther Furth

Momčad Greuther Furtha je rezultatom 3-1 slavila protiv Sandhausena, a naš napadač Ante Vukušić zabio je drugi gol na utakmici u 19. minuti. Na terenu je bio do 74. minute, a ovo mu je treći gol u sezoni.

Duje Čop strijelac u pobjedi Malage

Momčad Malage je rezultatom 4-1 slavila protiv Las Palmasa, a Duje Čop je zabio prvi gol na utakmici u 26. minuti. Ovo mu je sedmi gol ove sezone.

Nikola Tkalčić junak u pobjedi Norrkopinga

Norrkping je bio bolji od Sundsvalla s 3-1, a junak je s jedinim golom i asistencijom bio naš Nikola Tkalčić. Najprije je asistirao za prvi gol u 54. minuti, a onda je i u 90. postavio konačan rezultat 3-1.

Ivica Žunić dvostruki strijelac

Volyn Lutsk je rezultatom 1-4 porazio Hoverlu, a dva gola zabio je hrvatski napadač Ivica Žunić. Žunić je bio strijelac za prvi i zadnji gol gostujuće momčadi, a sada ima četiri gola ove sezone.

Šime Gregov i Josip Golubar strijelci u dvoboju Zavrča i Krškog

Zavrč i Krško su remizirali (1-1). Gosti su poveli u 45. minuti golom Šime Gregova, a domaćinima je bod donio Josip Golubar golom u 85. minuti. Gregovu je to prvi, a Golubaru četvrti gol u sezoni.

Marko Jordan strijelac za Zlin

Zlin i Bohemians podijelili su bodove odigravši 1-1, a za Zlin je gol zabio hrvatski napadač Marko Jordan. Za goste je cijelu utakmicu odigrao Karlo Lulić dok je Jordan igru napustio u 67. minuti.

Subašić u Ligi prvaka

Momčad Monaca rezultatom 2-0 pobijedila je Montpellier i tako stigla do trećeg mjesta koje vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka. Danijel Subašić branio je cijelu utakmicu.

Hrvoje Čale prvak Slovenije

Ljubljanska Olimpija osvojila je slovensko prvenstvo, a tu titulu proslavit će i nekadašnji branič Dinama Hrvoje Čale.

Alen Halilović i njegov Sporting ostaju u Prvoj ligi

Momčad Sporting Gijona u kojoj je Alen Halilović na posudbi, jučer je rezultatom 2-0 slavio protivv Villareala i time izborio ostanak u najjačem španjolskom društvu. Halilović je igrao zadnjih 25 minuta.

Andrija Balić i dalje bez debija

Ni tri mjeseca nakon prelaska u talijanski Udinese, mladi Dugopoljac Andrija Balić nije upisao debi. Jučer je Udinese poražen s 1-2 protiv Carpija, a Balić je i ovu utakmicu prosjedio na klupi. Utakmicu je na klupi proveo i Stipe Perica koji je ove sezone nastupio ukupno 11 puta, 3 puta je postizao gol.

Kaliniću zadnjih 5 minuta u pobjedi Fiorentine, Badelju 90

Fiorentina je u gostima slavila protiv Lazia 2-4. Hrvatski napadač Nikola Kalinić u igru je ušao u 84. minuti, dok je Milan Badelj odigrao cijelu utakmicu.