Prijateljska utakmica: Hrvatska U17 – BiH U19 4:3

U sklopu priprema za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Čileu koje je na rasporedu od 17. listopada do 8. studenog hrvatska nogometna reprezentacija do 17 godina starosti u Ivankovu je odmjerila snage s U19 reprezentacijom Bosne i Hercegovine. Slavili su izabranici Darija Bašića rezultatom 4:3 (1:2).

Izvor: hns-cff.hr

Mladi Hrvati nisu dobro ušli u susret i već nakon 20-ak minuta gosti su pogocima Kremenovića i Gojaka vodili sa 2:0. Pred kraj poluvremena u 37. minuti za smanjenje rezultata pogađa Babić, a na startu drugog dijela u 51. minuti za izjednačenje je precizan Brekalo. Izabranici Tonija Karačića ponovno vode od 66. minute drugim zgoditkom igrača Dinama Gojaka, a potom za preokret Hrvatske u 71. i 76. minuti zabijaju Halilović i Vizinger.

Današnju utakmicu su zbog manjih problema sa ozljedama propustili Branimir Kalaica, Borna Sosa i Davor Lovren.

Reprezentacija je ovim susretom okončala mini pripreme u Osijeku, a 9. listopada odlazi u Čile gdje će idućeg ponedjeljka odigrati još jednu prijateljsku utakmicu, ovaj put protiv Meksika. Do odlaska na put izbornik Bašić će odrediti konačnu listu od 21 igrača koji će konkurirati da 17. listopada u Santiagu otvore SP u srazu s domaćinom. U skupini A uz Hrvatsku i Čile još se nalaze SAD-e i Nigerija.