Poznati finalisti Copa Sudamericane (VIDEO)

I drugo kontinentalno klupsko natjecanje u Južnoj Americi, Copa Sudamericana, stigle je do svoje završnice. Najvažnija vijest je ta da argentinski River Plate neće obraniti naslov i tako spojiti ovaj trofej s onim Cope Libertadores. Naime, ispali su od gradskog rivala Huracana. Drug polufinalni par činili su kolumbijski Indepnediente Santa Fe i pargvajski Sportivo Luquentilde;o, a do finala su prošli Kolumbijci.

River Plate i njihov trener Marcelo Gallardo najavljivali su prolazak u finale kao krunu ove sezone u kojoj su već osvojili Copu Libertadores, a uostalom, još uvijek su aktualni osvajači Copa Sudamericane, nakon što su lani u finalu pobijedili kolumbijski Atletico Nacional. Unatoč porazu u prvoj utakmici na domaćem terenu od 0-1, nije bilo nemoguće da River prođe dalje, jer je Huracan prvenstvo završio tek na 23. mjestu, sa svega 30 bodova u 30 utakmica. S druge strane River je završio sedmi, no ono što ih je moglo brinuti je to da su posljednja kola u Primeri odigrali vrlo loše. Razlog tome leži da su već osvajanjem naslova na Copi Libertadores osigurali da tamo igraju i iduće godine, a do naslova prvaka Argentine ionako nisu mogli. No, jednom kad se uvučeš u seriju lošijih rezultat, teško se iz nje izvući.

Tako je bilo i na uzvratu protiv Huracana. Već nakon 26 minuta igre River je gubio 2-0 golovima PatriciaToranza (3. minuta) i Ramoacute;na Abile (26. minuta), a do kraja poluvremena mogla je biti i veća razlika. U drugom poluvremenu je na teren izašao neki drugačiji River, te su s dva vrlo lijepa pogotka Rodriga More došli do 2-2, no ništa više osim bizarnog crvenog kartona Sancheza nisu uspjeli napraviti. Prekasno buđenje. S druge strane, ovo je jako lijepa nagrada za Huracan, doduše ne znamo čime su je zaslužili obzirom da su ove sezone loše odigrali i Primeru i argentinski kup i Copu Libertadores.

Drugi par doputovao je u Bogotu s rezultatom 1-1, a po igri iz prve utakmice pargvajski Sportivo Luquentilde;o imao je više šanse. Ipak, u Kolumbiji je Santa Fe bio dominantan većinu utakmice unatoč tome što je gostima trebao bar jedan gol za prolazak dalje. Ipak, do njega nisu došli, ostalo je 0-0, pa ćemo tako gledati finale dvije momčadi koje dosad nikad nisu igrali finale kontinentalnih natjecanja, a istovremeno ćemo dobiti i 13. prvaka Copa Sudamericane. Više od jednog naslova ima samo Boca Juniors i to dva. Prva utakmica finala igra se u Buones Airesu 3. prosinca, a uzvrat je tjedan dana kasnije u Bogoti. Podsjetimo za kraj, da se osvajač ovog turnira automatski plasira u Copu Libertadores iduće godine.