Poznati četvrtfinalisti azijske Lige prvaka

U istočnom dijelu ždrijeba od Kineza se jako puno očekivalo u ovosezonskoj ligi prvaka, ali niti malo nisu oduševili te su njihovi predstavnici osigurali prolaz tek u završnicama svojih utakmica. Shanghai je nakon poraza u Tokya u u prvoj utakmici od 2-1 u uzvratu na svom terenu postigao pogodak za 1-0 i prolaz u 91. minuti zahvaljujući Wu Leiju dok je Shandong Luneng nakon domaćih 1-1 u uzvratu u Sydneyu gol za 2-2 prolaz na temelju pravila gola u gostima zabio u 89. minuti preko Hao Junmina. Australci su nakon Sydneya izgubili i drugog svog predstavnika, Melbourne je nakon remija 1-1 na svom terenu poražen kod Jeonbuka sa 2-1.

Uz Australce, nacija koja je ostala bez svojih predstavnika je i Japan, gore smo spomenuli ispadanje Tokya u nadoknade a bolje sreće nije bila ni Urawa koja je također poklekla u nadoknadi, ali u nadoknadi produžetka. Nakon što su u prvoj utakmici slavili sa 1-0 kod Seoula je nakon 90 minuta svjetlio identični rezultat i išlo se u dodatnih pola sata gdje je rezultat 2-2 stajao do 120. minute kada domaćini zabijaju za 3-2 , ukupnih 3-3 te prolaze dalje nakon jedanaesteraca s obzirom da nakon produžetaka ne vrijedi pravilo gola u gostima.

Zapadni dio ždrijeba donio je dvostruki iransko-emiratski okršaj, a u oba slučaja kao pobjednici su izašli predstavnici UAE-a. Al Ain Zlatka Dalića je nakon remija 1-1 kod kuće protiv Zob Ahana položio popravni te u Iranu slavio sa 0-2, dok je Al Nasr slavio u prvoj sa 4-1 te se očekivalo lagano osiguravanje prolaza dalje, ali to nije bilo tako s obzirom da je Traktor Sazi slavio sa 3-1 , a posljednjih 15 minuta je lovio četvrti pogodak koji bi ih vodio u produžetke ali do njega nisu došli.

Dva katarska predstavnika su igrala međusobno, a kretanje rezultata je bila prava komedija, prvo je El Jaish slavio kod Lekhwiye sa 4-0, da bi u uzvratu gosti uspjeli doći na prag prolaza i vodstva od 4-1, ali dalje nije išlo, El Jaish je zabio za konačnih 2-4 i osigurao plasman dalje. U posljednjem susretu Lokomotiv Taškent je izbacio favorizirani AL Hilal s ukupnih 2-1, istim rezultatom je završen uzvrat u Taškentu nakon remija bez pogodaka tjedan ranije.

Četvrtfinalne utakmice su na rasporedu krajem kolovoza i početkom rujna.

U Africi je kao što je i ranije spomenuto održan ždrijeb CCL i CC, a ishod je slijedeći:

Liga prvaka:

Skupina A: Zesco (Zambija), AL Ahly (Egipat), ASEC (Obala Bjelokosti), Wydad Casablanca (Maroko)

Skupina B: Enyimba (Nigerija), Zamalek (Egipat), ES Setif (Alžir), Mamelodi Sundowns (JAR)

Kup konfederacija:

Skupina A: Mo Bejaia (Alžir), Young Africans (Tanzanija), TP Mazembe (DR Kongo), Medeama (Gana)

Skupina B: Marrakech (Maroko), Etoile du Sahel (Tunis), FUS Rabat (Maroko), Al Ahli Tripoli (Libija)

Od iduće sezone broj momčadi u skupinama ova 2 natjecanja se povećava na 16.