Danas u 13:00 u Nyonu održati će se ždrijeb za playmdash;off utakmice Europske lige. Podljednja je to prepreka našim klubovima do grupne faze europskih natjecanja. Dinamo je jedini nositelj od naših predstavnika i nalazi se u u grupi 3 pod rednim brojem 1 i potencijalni protivnici su muQarabağ FK (AZE),FC Petrolul Ploieşti (ROU),FC Zimbru Chisinau (MDA),HJK Helsinki (FIN),FC Rostov (RUS).
Hajduk je u skupini 2 pod brojem 10, a igrati ćeMaccabi Telmdash;Aviv FC (ISR),FC Zuuml;rich (SUI),CD Nacional (POR),Tottenham Hotspur FC (ENG),FC Dnipro Dnipropetrovsk (UKR)
Split je u skupini 4 pod brojem 6, a potencijalni potivnici su:
FC Dinamo Moskva (RUS),Torino FC (ITA),Hull City (ENG),Celtic FC (SCO),Olympique Lyonnais (FRA)
Rijeka se izvlači posebno, jer ih je 12 u grupi i oni su pod brojem 9 u grupi 6:Feyenoord (NED),FC Internazionale, Milano (ITA),Real Sociedad de Fuacute;tbol (ESP),FC Sheriff (MDA),Panathinaikos FC (GRE),Club Brugge KV (BEL)
Izvučene kuglice će pokazivati brojeve koje treba spariti s brojevima klubova i to na način da se izvlači jedna kuglica iz posude nositelja (1mdash;5) i jedna iz posude nenositelja (6mdash;10). Zatim se stave u posebnu posudu iz koje se izvlači jedna po jedna da bi se dobio domaćin prve utakmice. Jednako tako u skupini gdje je Rijeka koja ima poseban ždrijeb jer su nositelji brojevi 1mdash;6, a nenositelji 7mdash;12. Na primjer ukoliko kuglice spoje 1 i 10, Hajduk će igrati protiv Maccabi Tel Aviva, a Dinamo protiv Milićeva i Pletikosina Rostova.
Group 1
1 FC Lokomotiv Moskva (RUS)
2 VfL Borussia Mouml;nchengladbach (GER)
3 AC Sparta Praha (CZE)
4 Villarreal CF (ESP)
5 BSC Young Boys (SUI)
6 FK Sarajevo (BIH)
7 Apollon Limassol FC (CYP)
8 PEC Zolle (NED)
9 FC Astana (KAZ)
10 Debreceni VSC (HUN)
Group 2
1 Maccabi Telmdash;Aviv FC (ISR)
2 FC Zuuml;rich (SUI)
3 CD Nacional (POR)
4 Tottenham Hotspur FC (ENG)
5 FC Dnipro Dnipropetrovsk (UKR)
6 FC Spartak Trnava (SVK)
7 Asteras Tripolis FC (GRE)
8 FC Dinamo Minsk (BLR)
9 AEL Limassol FC (CYP)
10 HNK Hajduk Split (CRO)
Group 3
1 GNK Dinamo Zagreb (CRO)
2 FC Twente (NED)
3 PAOK FC (GRE)
4 SK Rapid Wien (AUT)
5 Trabzonspor AŞ (TUR)
6 Qarabağ FK (AZE)
7 FC Petrolul Ploieşti (ROU)
8 FC Zimbru Chisinau (MDA)
9 HJK Helsinki (FIN)
10 FC Rostov (RUS)
Group 4
1 FC Dinamo Moskva (RUS)
2 Torino FC (ITA)
3 Hull City (ENG)
4 Celtic FC (SCO) Legia (POL) izbačeni iz Lige prvaka
5 Olympique Lyonnais (FRA)
6 RNK Split (CRO)
7 AC Omonia (CYP)
8 KSC Lokeren OV (BEL)
9 FC Aktobe (KAZ)
10 FC Astra (ROU)
Group 5
1 FC Metalist Kharkiv (UKR)
2 FK Partizan (SRB)
3 AS Saintmdash;Eacute;tienne (FRA)
4 Rio Ave FC (POR)
5 PSV Eindhoven (NED)
6 Neftccedil;i PFK (AZE)
7 Ruch Chorzoacute;w (POL)
8 Kardemir Karabuuml;kspor (TUR)
9 IF Elfsborg (SWE)
10 FC Shakhtyor Soligorsk (BLR)
Group 6
1 Feyenoord (NED)
2 FC Internazionale Milano (ITA)
3 Real Sociedad de Fuacute;tbol (ESP)
4 FC Sheriff (MDA)
5 Panathinaikos FC (GRE)
6 Club Brugge KV (BEL)
7 Stjarnan (ISL)
8 FC Midtjylland (DEN)
9 HNK Rijeka (CRO)
10 Grasshopper Club (SUI)
11 FC Zorya Luhansk (UKR)
12 FC Krasnodar (RUS)
Renato Čupić, Kalun