Poraz Španjolske od Gruzije

U posljednjoj provjeri pred Europsko prvenstvno reprezentacija Šanjolske upisala je poraz.

Na stadionu Alfonso Perez u Getafe-u favoriti skupine D u kojoj igra i Hrvatska, izgubili su od Gruzije rezultatom 0:1.
Jedini pogodak na utakmici postigao je veznjak turskog Eskisehirspora, Tornike Orkiashvili u 40. minuti. Najveći krivac za primljeni pogodak je Jordi Alba koji je ležerno dodao jednu loptu na centru, ne gledajući gdje se nalazi napadač Gruzije. Quazaishvili je presjekao loptu i pokušao ući u šesnaesterac, gdje ga je na trenutak zaustavio Pique. Loptu u nastavku uzimaJambul Jighauri te asistira Orkiashviliju za pogodak. Protesti španjolskih igrača da je bilo zaleđe vjerojatno su bili opravdani, međutim pomoćnik nije dijelio isto mišljenje.

Iako su očekivano dominirali posjedom, čak 76% posjeda lopte, Španjolci i nisu kreirali mnogo kvalitetnih prilika. Kvalitetniji i konkretniji u završnici izgledali su u prvom poluvremenu. U tom dijelu utakmice imali su tri velike prilike za pogodak, i pravo je čudo da do 30. minute nisu vodili. U drugom dijelu izgledali su dosta nervozno, te su pogodak najviše tražili dalekometnim udarcima. Pred kraj utakmice Pique je ostao u napadu kako bi distribuirao ubačaje na suigrače, međutim ni to nije urodilo plodom.

Španjolci tako pred okršaj s Češkom upisuju poraz. Prije ove utakmice odigrali su još dvije. Prvo su koncem petog mjeseca pobijedili Bosnu i Hercegovinu 3:1, a zatim demolirali Južnu Koreju 6:1. Poraz će sigurno u određenoj mjeri zabrinuti izbornika Španjolske, međutim, kako prenosi službena stranica španjolske momčadi, EURO je ono što se računa.