Podjela bodova u zanimljivom derbiju prvog kola

U derbiju prvog kola 1.HMNL Futsal Dinamo i Novo Vrijeme iz Makarske podijelili su bodove u vrlo zanimljivoj i izjednačenoj utakmici koja se u subotu odigrala u popularnoj “Dvojci” Doma sportova. Futsal Dinamo je rano poveo, preko vrlo talentiranog Ivana Šulentića, a na konačnih 1:1 postavio je Marin Musinov u 24. minuti utakmice.

Obje momčadi imale su još nekoliko vrlo dobrih prigoda. U 20. minuti penal za Futsal Dinamo nije iskoristio Kristijan Grbeša, a Sadat Ziberi je u završnici dvoboja, pri rezultatu 1:1, pogodio stativu. S druge strane, Makarani su u nastavku utakmice u tri navrata završili 1 na 1 s Goranom Škorićem, no vratar Dinama je svaki puta dobro reagirao.

Futsal Dinamo i Novo Vrijeme dvije su ekipe koje su se najviše pojačale preko ljeta i pretendiraju na naslov prvaka. No, u subotnjoj utakmici, Dinamovci su igrali bez pet bitnih prvotimaca. ReprezentativciVedran MatoševićiMatej Horvatliječe ozlijede,Davor KanjuhiAntonio Franjaodradili su suspenziju kartona, aengleski reprezentativac Douglas Reedpravo nastupa ima tek od drugog kola.

U ostalim utakmicama prvog kola 1. HMNL, aktualni prvak Nacional s 9:0 razbio je povratnika u prvu ligu Brod 035, doprvak Split Tommy je u egal utakmici bio bolji od Potpićana 98 Istre, a najveće iznenađenje kola priredio je Alumnus koji je u Vrgorcu svladao istoimenog domaćina sa 6:4. Uspinjača i Osijek Kelme podijelili su u Zagrebu bodove, a utakmica Squarea i Solina odgođena je zbog neizvjesne sudbine Solinjana.