Podjela bodova u velikom derbiju za drugo mjesto Futsal Dinama, prvi bodovi Solina

U vrlo zanimljivom posljednjem kolu 1. HMNL dogodilo se nekoliko iznenađenja. Derbi između Nacionala i Splita u Zagrebu završio je bez pobjednika (2:2), a Novo Vrijeme na domaćem terenu nije uspjelo pobijediti Vrgorac te je na drugo mjesto skočio Futsal Dinamo koji je u Labinu svladao Potpićan s 4:1. Prve bodove u prvenstvu upisao je Solin koji je na domaćem terenu pobijedio Uspinjaču 7:4.

U derbiju kola Split Tommy poveo je u 12. pogotkom Saše Babića, a Nacional je izjednačio dvije minute prije kraja poluvremena preko Kristijana Postružina. U drugom dijelu bivši Splitovac Franco Jelovčić pogađa za preokret Nacionala, da bi na konačnih 2:2 postavio Babić svojim drugim pogotkom na utakmici.

U biokovskom derbiju Vrgorac je u Makarskoj iznenadio Novo Vrijeme. Makarani su poveli u 14. preko Marina Musinova i minimalnu prednost držali do 37. kada je Duško Martinac pogodio za izjednačenje.

Kiks Makarana i Splićana iskoristio je Futsal Dinamo koji je u Labinu s 4:1 nadvisio Potpićan 98 Istru. Plavi su u ranoj fazi utakmice došli do vodstva od 3:0 pogocima Ivana Hercega, Vedrana Matoševića i Mateja Hrovata. Do poluvremena Keven Drndić smanjio je prednost Zagrepčana, a konačni rezultat postavio je Kristijan Čekol tri minute prije kraja.

Futsal Dinamo okreće se finalu regionalnog kupa kojeg 23.12. u Karlovcu igra protiv prvoplasirane momčadi 2.HMNL Sjever, MNK Jesenja. Pobjednik kupa regije Sjever plasirat će se u nacionalni Kup, a Futsal Dinamo brani naslov iz posljednje dvije sezone.

Prvu pobjedu u prvenstvu upisao je Solin koji je na domaćem terenu pobijedio zagrebačku Uspinjaču iako su gosti na odmor otišli s prednosti od 3:1. U nastavku utakmice Solinjani su uspjeli su umornim gostima zabiti šest pogodaka i doći do prvih bodova u sezoni.

Alumnus i Square remizirali su u efikasnoj utakmici u Zagrebu 5:5. Dubrovčani su vodili cijelu utakmicu, a Alumnus je do boda stigao osam sekundi prije kraja pogotkom Ante Matana. Posljednju utakmicu jesenskog dijela prvenstva danas će odigrati Brod 035 i Osijek Kelme u Slavonskom Brodu.

1. HMNL, 11. kolo

Nacional – Split Tommy 2:2 (Postružin 18′, Jelovčić 32’/ Babić 12′, 34′)

Potpićan 98 Istra – Futsal Dinamo 1:4 (Drndić 16’/ Herceg 3′, Matošević 3′, Horvat 9′, Čekol 37′)

Novo Vrijeme – Vrgorac 1:1 (Musinov 14’/ Martinac 37′)

Solin – Uspinjača 7:4 (Vučemilović-Grgić 11′, 28′, Duvnjak 22′, 25′ Jurić 23′, Andrijašević 27′, 39’/ Stojanović 3′, Grbić 6′, Opuhač 15′, Markić 39′)

Alumnus – Square 5:5 (Šagud 17′, Majić 22′, Matan 30′, 40′, Micevski-ag 33’/ Hasanović 6′, Micevski 17′, 34′, Đuraš 18′, Ivanković 30′)

Brod 035 – Osijek Kelme, 20:30