Početak polusezone i pobjeda za Zagreb 041

U subotu je pred stotinjak gledatelja nogometni klub Zagreb 041 otvorio proljetno natjecanje svoje 3. zagrebačke nogometne lige pobjedom protiv Hrašća od 2:0. Dvoboj je otvoren sramežljivo od obje momčadi, a već oko 15. minute počele su se nizati prilike. Hrašće je pogodilo prečku, a sjajan udarac Zagrebovog Kyaligonze s druge strane uspješno je anulirao gostujući golman koji je cijelu utakmicu bio na visokoj razini. U 28. minuti poslije izvedenog kornera za 041, lopta je loše izvučena pa opet vraćena natrag u šesnaesterac odakle ju je s 8 metara igrač Zagreba Arbutina maestralno škaricama zakucao u suprotni kut. Takvi se golovi zaista rijetko viđaju, a spomenuti igrač je za svoj potez zaradio ovacije publike. Do kraja poluvremena ritam utakmice se nastavio sa izmjeničnim napadima, prilikama i poluprilikama za obje momčadi. Pred sam kraj poluvremena Zagrebovo pojačanje Klarić pada u šesnaestercu, a glavna sutkinja pokazuje na jedanaesterac. Zagrebov napadač Pačak propušta realizirati penal za svoju momčad, protivnički golman Križanić brani i još jednom izvlači svoju momčad.

U drugom poluvremenu Zagreb je u samom početku riješio utakmicu. U 47. minuti poslije sjajnog prodora strijelca Arbutine koji je na desnoj strani slomio dva obrambena igrača, lopta je ubačena u sredinu gdje se našao Ćosić. Napadač Zagreba zatim efikasno svladava protivničkog vratara udarcem s desetak metara u sami lijevi kut gola. Do kraja utakmice gostujuća momčad je mogla i teže stradati, no spasila ih je neefikasnost domaćih nogometaša, koji su do kraja utakmice dominirali terenom. Utakmica se uspješno privela kraju, a domaći nogometaši su svoju pobjedu proslavili s navijačima. Poslije utamice su se se u prijateljskoj atmosferi i domaći, gosti, i suci počastili od strane kluba. Valja napomenuti i da se delegat utakmice jednostavno nije pojavio. Galeriju fotografija s dvoboja možete pronaći na sljedećoj poveznici.

Igrali:

NK Zagreb 041: Blažević (vratar), Diagne, Ilić, Pačak (žuti karton), Ćosić (gol 47′), Skendrović (kapetan), Verli, Kyaligonza, Križanić, Klarić, Arbutina (gol 28′), Krešić, Grosman, Krpan, Tomašinec.

NK Hrašće: Križanić M (vratar+žuti karton), Muršić, Jakovac, Vrban, Kosjek, Klobučar, Košutić K., Krilčić (kapetan), Križanić D., Križanić T., Ćurić, Šimanić, Habuš, Košutić M., Pulić, Leipold, Košutić I.

Suci: Ćurdo Marina (glavni sudac), Božićek Matija (prvi pomoćni sudac), Ćurdo Vlado (drugi pomoćni sudac).

Poredak

Zagreb 041 je ovom pobjedom preskočio Hrašće na tablici i sada zauzima četvrtu poziciju sa 17 bodova. U ostalim utakmicama 10. kola 3. ZNL vodeći klubovi u derbiju kola Zelengaj i Čehi su podijelili bodove u utakmici bez golova, Mala Mlaka je u gostima u gruboj utakmici s puno kartona uspjela minimalno svladati Omladinac, na derbiju začelja Travno je ostavilo Uljanik na posljednjem mjestu pobjedom od 5:1, a utakmica između Kašine i Gavrana nije odigrana jer je zbog financijskih dugovanja Gavran suspendiran pa se Kašini upisala pobjeda od 3:0.

Zagreb 041 sljedeći dvoboj igra na gostovanju kod NK Gavrana u nedjelju 10.04. u 16.30h. NK Gavran je momčad koju je 041 u prvom dvoboju ove sezone svladao s visokih 8:0.