Pobjeda Varteksa u podravsko-varaždinskom derbiju

Varaždinu, nakon “klasika” s Hajdukom i Dinamom, ljubitelji nogometa na sjeveru Hrvatske najviše su uživali u ogledima Slaven Belupa i Varteksa. Danas, daleko od glamura koji donosi HNL, podravsko-varaždinski derbi pao je na leđa Podravine iz Ludbrega i Varteksa. Nakon početnog ispitivanja snaga prva je zaprijetila Podravina preko svog kapetana Valjka, no neopasno po vrata Drevena. Tri minute kasnije uzvratio je Varteks preko Medveda, koji je “sombrerom” izbacio i vratara Podravine, no obrana Ludbrežana u zadnji trenutak uspjeva izbaciti loptu i Medveda iz svog peterca.
Lijep nogomet gledalo je tristotinjak gledatelja, ali bez nekih velikih prilika. Jedina u tom periodu bila je ona Varteksova u 30. minuti kad je nakon jedne duge akcije Sokser odlično ubacio u srce kaznenog prostora, a Spasić iz trka tukao tik kraj desne vratnice Banfića. Kako se bližio kraj prvog dijela Varteks je bio sve goropadniji, a Podravina orijentirana samo na čuvanje svojih vrata. Varteks prijeti preko Kuhara, Spasića i Medveda, ali Banfić to s lakoćom brani. Dok su u prvom dijelu gledatelji mogli uživati, u drugom to nije bio slučaj. Stihijski napadi i slučajne prilike na obje strane. I tako sve do 75. minute kad u sudaru Kolarića i Topalovića teško stradava Topalović zaradivši pri tom potres mozga. Prekid od 5 minuta dao je trenerima vremena da usklade svoje “raštimane orkestre” pa Varteks ubrzo prelazi u vodstvo. Sve je napravio po lijevoj strani Harmicar, odlično uposlio Medveda koji rutinirano pogađa za 1-0. Na odgovor Podravine čekalo se dvije minute – najbolji igrač gostiju Valjak prošetao se kroz obranu Varteksa, na samom rubu kaznenog prostora ruši ga Turković. Slobodni udarac izvodi Fajt i pogađa gredu. Utakmica, koja je na kraju trajala 100 minuta, zasluženo je pripala Bumbarima koji se ovom pobjedom uključuju u samu borbu za 1. mjesto.