Pobjeda Hajduka u Zaprešiću

Hajduk je u sadržajnoj utakmici svladao Inter u Zaprešiću rezultatom 2:0 (1:0) pogocima Andrije Balića u 5. i Francka Ohandze Zoe u 69. minuti. Bijeli su furiozno krenuli u susret i nakon prvih 20mdash;ak minuta mogli su voditi par golova razlike. Već u 5. minuti Zoa je napravio pomutnju po desnoj strani obrane Žutih te je uputio povratnu loptu koju Tudor prosljeđuje Baliću koji sa 20mdash;ak metara prizemni udarcem pogađa sami kut gola.

Samo 5 minuta kasnije Tudor se mogao upisati u strijelce. Nakon udarca Zoe, golman Intera kratko odbija loptu, ali Tudor sa 6 metara promašuje prazan gol. Odmah potom Tudor je izborio jedanaesterac nakon proigravanja Vlašića. Vlašić je poprilično loše izveo najstrožu kaznu te je tako proslavio golmana Posavca.

U 17. minuti još jedna dobra odbrana vratara domaćih nakon udarca Vlašića. Iz kornera koji je uslijedio nakon te šanse Balić odlično pronalazi Milovića koji šalje loptu u mrežu, ali sudac Bebek iz samo njemu poznatog razloga odlučio je poništiti gol.

Inter je potom do kraja poluvremena uspio parirati Splićanima, ali jedinu vrijednu priliku imao je Glavina koju je sigurno obranio Kalinić. S druge strane Komorski je nakon gužve mogao postići autogol, ali je njegov udarac odsjeo na gredi.

Početak drugog dijela ponovno obilježava Komorski koji je nakon prekršaja na Ohandzi zaradio drugi žuti karton. Bijeli su potom preuzeli inicijativu, ali i domaćini su prijetili iz slobodnog udarca nakon nepostojećeg prekršaja Milovića kojim je Mlinar pogodio stativu.

U 69. minuti Juranović odličnom i po svemu sudeći pravovremenom loptom pronalazi Ohandzu koji izlazi pred vratara te mirno iskorištava tu priliku. Domaćini su do kraja utakmice mogli smanjiti rezultat preko Glavine koji iz velike prilike loptu šalje pored gola, a Čeliković je iz slobodnog udarca pogodio gredu.

Bijeli su tako upisali drugu prvenstvenu pobjedu u nizu te su donekle zaliječili rane nakon ispadanja iz Europske lige.