Perišić i Niko Kovač obilježili vikend za nama

Ivan Perišić golom i asistencijom donio pobjedu Interu

Inter je sa 2:1 slavio protiv Empolija, a junak pobjede bio je naš Ivan Perišić. On je najprije u 12. minuti lijepo asistirao Icardiju za 1:0, a kasnije je u 40. minuti golom postavio rezultat na 2:1. Ovo mu je osmi gol u prvenstvu ove sezone.

Niko Kovač spašava Frankfurt

Bivši izbornik hrvatske nogometne reprezentacije nastavio je misiju spašavanja Eintracth Frankfurta od ispadanja u drugu ligu. U subotu je Kovačeva momčad iznenadila i slavila protiv drugoplasiranog Dortmunda rezultatom 1:0. Ovom pobjedom Frankfurt je došao na 15. mjesto, a u zadnjem kolu igra protiv Werdera od kojeg ima samo bod više, tako da bi porazom najvjerojatnije došli do 16. pozicije koja ih vodi u doigravanje, a pobjedom ili remijem ostali u društvu najboljih.

Ivica Olić se oprostio od dresa HSV-a

Ivica Olić upisao je svoje prve minute u 2016. godini ušavši u subotu u igru u 64. minuti u porazu HSV-a protiv Wolfsburga. Bivši 36-godišnji napadač Vatrenih dobio je na kraju utakmice prigodan poklon od čelništva kluba, a gdje će od ljeta zaigrati još nije poznato.

Ivan Rakitić odličan u pobjedi Barce

Ivan Rakitić odigrao je jako dobru utakmicu u pobjedi Barce koja je sa 5:0 slavila protiv gradskog rivala Espanyola. Rakitić se čak i upisao u strijelce, pogodio je za 2:0, ali je njegov gol poništen zbog zaleđa, kojeg najvjerojatnije nije niti bilo.

Ivan Santini opet strijelac

Bivši napadač Zadra opet se upisao u strijelce za belgijski Standard. Drugoplasirana momčad belgijske Jupiler lige slavila je ovog vikenda sa 2:0 protiv Waasland-Beverena, a prvi gol na utakmici u 7. minuti zabio je naš Ivan Santini. Ovo mu je 11. gol ove sezone.

Ivica Žunić lijepo pogodio za Volyn Lutsk u porazu

Volyn Lutsk poražen je sa 2:3 protiv Dnipra, a lijep gol zabio je Ivica Žunić. Žunić je zabio u 42. minuti i tako postavio rezultat na 1:0, ali su gosti do kraja ipak preokrenuli.

Sammir strijelac u pobjedi Jiangsu Suninga

‘Hrvatski Brazilac’ upisao se u strijelce u gostujućoj pobjedi svoga kluba od 1:2 protiv Beijing Guoana. Sammir je postigao prvi gol na utakmici, u 14. minuti. Ovo mu je prvi gol ove sezone.

Hrvoje Tokić dvostruki strijelac za UMF Vikingur

25-godišnji hrvatski napadač Hrvoje Tokić s dva gola kreirao je pobjedu njegova Vikingura protiv Valura. Vikingur je slavio rezultatom 2:1, a oba gola zabio je bivši napadač Zadra. Ovo je Tokiću drugi gol u drugom nastupu, a prošle sezone je zabio 12 golova u 8 nastupa.

Marijan Šuto donio bod Warriorsima

Hrvatski napadač Marijan Šuto bio je strijelac u prvoj singapurskoj ligi. Njegov Warriors je na domaćem terenu odigrao 1:1, a on je golom u 89. minuti svom klubu osigurao bod.

Ivan Lendrić donio bod Željezničaru

Nekadašnji napadač Hajduka nastavio je s dobrim igrama ovog proljeća iako njegova ekipa nije uspjela izboriti mjesto koje vodi u Europu. U subotu je momčad Željezničara odigrala 1:1 protiv Rudara, a Lendrić je golom u prvoj minuti sudačke nadoknade donio bod ‘plavima’.

Karlo Belak strijelac u pobjedi Milsamija

Moldavski prvoligaš Milsami je u petak sa 2:0 slavio protiv prvoplasirane Dacia Chisinaua a prvi gol na utakmici u 24. minuti zabio je hrvatski veznjak Karlo Belak.

Jozo Šimunović prvak Škotske sa Celticom

Bivši stoper Dinama Jozo Šimunović osvojio je titulu prvaka Škotske u svojoj prvoj sezoni u Celticu. Jozo nije nastupao u ovotjednoj pobjedi Celtica protiv Abeerdena ali je usprkos velikim problemima sa ozljedama sakupio 11 nastupa.

Antonio Mance opet strijelac za Domžale

Hrvatski napadač i drugi se tjedan zaredom upisao u strijelce. Njegov Domžale u gostima je sa 0:2 porazio Goricu, a Mance je zabio prvi gol na utakmici. Ovo mu je 11. gol u sezoni.

Slaven Bilić i njegov West Ham poraženi

‘Čekičari’ su ovog vikenda doživjeli šokantan poraz od Swansea na svom terenu. Bilićeva momčad iznenađujuče je poražena s čak 1:4 čime je dovela u pitanje svoje mjesto u Europi. Ovo je Bilićev prvi poraz nakon više od dva mjeseca.

Subašić i njegov Monaco poniženi u Lyonu

Monaco je poražen od Lyona ovog vikenda sa visokih 6:1 pa su ovim porazom doveli u pitanje svoj plasman u Ligu prvaka. Na golu Monaca svih 90 minuta proveo je naš Danijel Subašić. Iako ‘Suba’ nije imao neke greške kod golova, šest komada ipak nije malo.

Zrinjski prvak BH Premijer lige

Danijel Stojanović, Zvonimir Blaić, Oliver Petrak, Ivan Peko, Tomislav Tomić, Ivo Zlatić, Neven Laštro, Filip Arežina i Kristijan Jajalo prvaci su BiH sa Zrinjskim, koji je četvrti put u povijesti stigao do titule prvaka.

Leon Benko najbolji strijelac BH Premijer lige

Kolo prije kraja, napadač Sarajeva Leon Benko najbolji je strijelac lige. Benko je zabio 17 golova te će vjerojatno i završiti kao najbolji strijelac lige, jer drugi strijelac ima tek 11 golova. Od ostalih, Krstanović ima 8 golova, Lendrić 7, Toni Jović 6.

Ivan Krstanović strijelac u pobjedi Širokog Brijega

Nekadašnji napadač Dinama i Rijeke Ivan Krstanović upisao se u strijelce u gostujućoj pobjedi Širokog od 0:3 protiv Zvornika. Krstanoviću je ovo osmi gol u osmom nastupu.

Josip Krznarić asistent u remiju Zlate Moravaca

U 31. kolu slovačke lige, Ružomberok i Zlate Moravce odigrali su neriješenu utakmicu 1:1. Hrvatski veznjak Josip Krznarić upisao je asistenciju u 23. minuti.

Elvis Sarić strijelac u pobjedi Slobode

Hrvatski veznjak Elvis Sarić upisao se u strijelce u visokoj subotnjoj pobjedi Slobode od 4:0 protiv Sarajeva. Sarić je zabio u trećoj minuti sudačke nadoknade a ovo mu je četvrti gol u prvenstvu ove sezone.