Osijek prvijencem Kleinheislera i 14. pogotkom Marića svladao Rudeš (VIDEO)

U prvoj utakmici programa 29. kola Hrvatski Telekom Prve lige Osijek je pred 791 gledateljem u Gradskom vrtu svladao Rudeš rezultatom 2-0 (2-0).

Pogotke za momčad Dina Skendera postigli su Kleinsheisler i Marić, koji je s 14 pogodaka trenutno najbolji strijelac prvenstva.

Osijek je do vodstva došao u 11. minuti iz prve spomena vrijedne situacije na utakmici.

Tomelin Gutieri je poslao jednu dugu loptu iz vlastite polovice terena desno u prostor za Laszla Kleinsheislera koji je nakon dobrog primanja snažnim udarcem s nekih 12 metara iskosa poslao istu kroz noge Baniću za 1-0 Bijelo-Plavih. Bio je to prvi pogodak 25-godišnjeg Mađara u šestom nastupu za Osijek.

Marin u 19. minuti na ubacivanje Marića slabo puca glavom, Banić bez problema brani.

U 21. prva prijetnja gostiju, kontru je povukao Kovačević, odigrao lijevo u šesnaesterac za Lisakovicha, čiji snažan udarac s nekih 14 metara dobrom reakcijom brani Malenica.

Dvije minute poslije Vilibald Vuco puca s nekih 18 metara, lopta je išla u okvir, no bez prave opasnosti po sigurnog vratara domaćih.

U 37. drugi pomoćni Mario Pepur (dojam je) neopravdano signalizira zaleđe i prekida akciju domaćih nakon koje je Pilj je izašao u jedan na jedan situaciju s Banićem.

Do povećanja rezultatske prednosti Osijek stiže u minuti. Špoljarić je kvalitetno otvorio Marina na lijevoj strani, on iz prve prizemno ubacuje u sredinu gdje je pored nezainteresiranog Obanora prvi na lopti Mirko Marić koji postiže svoj 14. ligaški pogodak u sezoni za 2-0 domaćina. 23-godišnjak je ovim učinkom ponovno najbolji strijelac aktualne prvenstvene sezone.

Drugo poluvrijeme otvoreno je izmjenom u redovima gostiju, umjesto kapetana Vilibalda Vuce u igru je Tomislav Ivković poslao Ivana Božića. Kapetansku traku Rudeša je do kraja susreta nosio vratar Ivan Banić.

Prvu prijetnju u nastavku bilježimo u 50. minuti kada je Laszlo kvalitetno proigrao Pilja na lijevoj strani domaćeg napada, a 22-godišnji veznjak s nekih 15 metara gađao suprotni kut, no lopta je otišla malo pored vratnice.

U 54. nakon ubačaja Laszla iz prekida najviši je u skoku na nekih 8 metara Marić, no njegov udarac glavom dobrom reakcijom odbija i brani Banić.

U 61. travnjak u redovima gostiju napušta Vitali Lisakovich, a u igru ulazi Nikola Krajinović. Tri minute poslije prvu izmjenu radi Dino Skender, umjesto Josipa Špoljarića ušao je Muzafer Ejupi.

U 70. minuti Marić nakon dodavanja Pilja puca iskosa s desne strane, s nekih 15 metara, no njegov udarac prolazi pristojno pored suprotne vratnice.

U istoj minuti velika prilika za Rudeš na drugoj strani. Božić je izašao jedan na jedan s Malenicom, no njegov udarac vrlo dobrom reakcijom brani domaći vratar.

Luka Marin u 75. nakon lijepog poteza kojim je izbacio čuvara s nekih 17 metara puca malo pored vratnice Banićevih vrata.

Pilj igru napušta u 76. minuti, a umjesto njega je ušao Domagoj Pušić.

U istoj minuti Banić upisuje još jednu obranu. Ejupi je snažno pucao s nekih 12 metara iskosa s lijeve strane, no išlo je to ravno u Banića koji uspješno odbija.

U 79. posljednja izmjena u redovima Rudeša, Gordan Banić umjesto Josipa Filipovića.

U 81. Prva HNL debitant Jakov Titlić pokazuje na bijelu točku za Osijek. Banić je startao na Marića, koji je bio i neupsješan izvođač kaznenog udarca. Njegov pokušaj otišao je tik uz vratnicu.

Mirko Marić igru napušta u 84., umjesto njega je ušao Tomislav Šorša.

U 90. ponovno velika prilika za goste. Ubacio je Luka Smoljo s desne strane, a pored uspavane obrane domaćih na petercu je najviši u skoku Božić čiji snažan udarac glavom ide ravno u Malenicu koji zaustavlja loptu na samoj crti.

U trećoj minuti sudačke nadoknade Barić je pucao s nekih metara, Malenica Brani, a nedugo poslije toga Laszlo Kleinheisler se našao u prilici na drugoj strani, no njegov udarac s nekih 10 metara otišao je pored vratnice.

Tim događajem zaključen je susret nakon kojeg je Osijek stigao do 14 ligaške pobjede u sezoni te je sada na 50 bodova, tri manje od drugoplasirane Rijeke i šest više od prvih pratitelja Lokomotive i Hajduka.

Osijek u sljedećem kolu gostuje u Puli kod Istre 1961, dok će Rudeš biti domaćin Lokomotivi. Program 29. kola nastavlja se sutra utakmicama Istre 1961 i Dinama u Puli (16:30h) te Rijeke i Inter Zaprešića na Rujevici (19h).

Od 18 sati u Gradskom vrtu počinje prvi susret 29. kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojem Osijek dočekuje Rudeš. Bit će to premijera Dine Skendera kao trenera prve momčadi pred domaćom publikom.

U tri prethodna ovosezonska međusobna susreta ove dvije momčadi slavili su Bijelo-plavi koji su u Osijeku bili bolji rezultatom 3:2 dok su u Kranjčevićevoj dobili s 1:4 i 0:1.

Domaći danas ne mogu računti na Hentyja koji je zbog ozljede završio sezonu te Bočkaja koji je pod suspenzijom kluba, a Rudeš je bez Juranovića i Štrkalja zbog dogovora između klubova prilikom njihovog dolaska na posudbu u zagrebački klub.