Osijek pobjedom nad Splitom preuzeo vrh ljestvice (VIDEO)

Osijek je u pretposljednjoj utakmici 9. kola MAXtv Prve lige rezultatom 3-0 na Gradskom vrtu pobijedio RNK Split. Osijek je bio dominantnija momčad na terenu, ali Split je dobro zatvarao prilaze svojim vratima. Prvo poluvrijeme zabilježili smo nekoliko poluprilika Osijeka, te jednu veliku, u 28. minuti kada je vratar Splita Tomislav Duka,dobro reagirao. Drugo poluvrijeme Split je izgledao malo konkretnije prema naprijed u trenucima kada je imao posjed, pa tako bilježimo veliku priliku Pešića u 66. minuti, no njegov udarac odlazi pored osječkih vrata. U 67. minuti Dalibor Mlakar dosudio je sumnjiv kazneni udarac za domaćine. Lopta je pogodila u ruku Jakića, dojam je kako situacija nije bila za kazneni udarac. Antonio Perošević bio je siguran izvođač s bijele točke. U 79. minuti čudna situacija – nakon starta nad igračem Splita, sudac Mlakar prvo pokazuje na kazneni udarac, no nakon nekoliko trenutaka dosuđuje prekršaj van šesnaest metara. Igrači Splita su protestirali, međutim bez uspjeha. U 83. minuti za 2-0 pogađa Aljoša Vojnović, na asistenciju Barišića. Isti igrač na ubačaj Pušića efektno petom postavlja konačan rezultat u 88. minuti. Osijek ovim rezultatom dolazi na prvo mjesto MAXtv Prve lige, bar do završetka susreta između Rijeke i Dinama na Rujevici.

Tablice vam donosi SofaScore – rezultati uživo

Od 17 sati u Gradskom vrtu utakmicu 9. kola MAXtv Prve lige igraju Osijek i RNK Split. Gostujuću pobjedu Bijelo-plavih nad Dinamom zasijenila je objava na društvenim mrežama o poklanjanju dresa kluba Zdravku Mamiću od strane predsjednika Ivana Meštrovića. Hoće li se taj potez odraziti na atmosferu ostaje da vidimo. >>Marketinško samoubojstvo u najgorem trenutku
>>Osijek se ispričao bijesnim navijačima
>>Kohorta: “Nikakva isprika neće i ne može isprati novo pljuvanje u lice i bacanje kluba deset koraka unatrag.”
>>Predsjednik Osijeka ne vidi ništa sporno u darivanju “savjetnika” Dinama dresom
>>Misle li Meštrović i osječki marketing da smo idioti? Zoran Zekić i Vjekoslav Lokica su se pak odlučili na teren od prve minute poslati sljedeće igrače: