Olimpija s Benkom zadržala vrh, hat-trick Alvira za petardu Domžala

Zahvaljujući eurogolu Roka Kronavetera u završnim minutama gostovanja na Bonifiki ljubljanska Olimpija zadržala je prvo mjesto na ljestvici Prve lige Telekom Sloveniji. Na utakmici Domžala i Gorice briljirao je Marko Alvir.

Iako ih je prije nedjeljnog susreta na Bonifiki dijelio čak 11 bodova najveću pažnju slovenskih ljubitelja nogometa privukao je susret između šestoplasirane Luke Koper i vodeće Olimpije. Klub iz Kopera nalazi se u teškoj financijskoj situaciji, tako da mu zbog milijunskog duga prema aktualnom predsjedniku “Zmajčeka” Milanu Mandariću prijeti bankrot. Puno pogleda je tako bilo usmjereno prema glavnoj VIP loži, u kojoj nije bilo mjesta za Mandarića, tako da se morao smjestiti na jednu od sporednih tribina. Zeleno – bijeli su odlučno krenuli u utakmicu i već u petoj minuti poveli zahvaljujući pogotku Leona Benka na asistenciju Etiena Velikonje.

U nastavku prvog poluvremena nekoliko puta je zaprijetio i treći član gostujućeg ofenzivnog trojca Blessing Eleke, no Olimpija je na odmor otišla s minimalnom prednošću. Drugo poluvrijeme su puno bolje otvorili domaćini i preko Mateja Pučka došli do izjednačenja. U završnici su nervozni gosti ponovo zagospodarili terenom i nakon brze polukontre pravim eurogolom Roka Kronavetera došli do pobjedonosnog pogotka. “Unatoč brojnim izostancima smo odigrali mušku utakmicu. Vidio sam, da su gosti jako nervozni, zato sam ubacio dva napadača, no to nije uradilo plodom. Nadam se, da ćemo u zimskoj pauzi osnažiti momčad i izboriti plasman u Europu,” kazao je nakon utakmice za Nogometplus trener Luke Koper Igor Pamić.

U “štajerskom” derbiju Maribor se u subotu navečer namučio protiv gostiju iz Celja, koje s klupe vodi Igor Jovičević. Nakon izjednačenog prvog poluvremena domaćini su stisnuli gas i poveli zahvaljujući golgeterskom instinktu mladog Luke Zahoviča, dok je pobjedu “Vijoličastih” potvrdio veteran Milivoje Novaković.

Nakon minimalnog poraza protiv Olimpije u Stožicama nogometaši Domžala su ponovo dokazali, da trenutačno igraju najbolji nogomet u “Deželi”. Visokim ritmom su potpuno nadigrali goste iz Nove Gorice, a hat-trickom se istaknuo bivši junior zagrebačkog Dinama Marko Alvir, koji s osam postignutih pogodaka drži drugo mjesto na listi strijelaca. Prvo mjesto s devet golova još uvijek pripada napadaču Rudara Dominiku Glavini, koji zajedno sa suigračima nije uspio zatresti mrežu Aluminija, tako da se susret u Velenju završio bez postignutog pogotka, dok je Kalcer Radomlje u Krškom došao do petog remija u sezoni.

Prva liga Telekom Slovenije, 16. kolo: Maribor – Celje 2:0 (0:0), Rudar – Aluminij 0:0, Domžale – Gorica 5:0 (3:0), Luka Koper – Olimpija 1:2 (0:1), Krško – Kalcer Radomlje 1:1 (0:0).

Ljestvica: Olimpija 35, Maribor 34, Domžale 29, Celje 23, Gorica i Luka Koper 21, Rudar 20, Krško 18, Aluminij 15, Kalcer Radomlje 5.