Odigrana prva utakmica finala Copa Sudamericane (VIDEO)

Prva utakmica finala Copa Sudamericane između argentinskog Huracana i kolumbijskog Independiente Santa Fea završila je neodlučenim rezultatom, nažalost onim najmanje popularnim, 0-0.

Pred uzvrat su tako bolji rezultat ostvarili gosti, a i ova je utakmica potvrdila da Huracan ne uživa preveliku potporu u svom gradu, jer je stadion Tomaacute;s Adolfo Ducoacute; u Buenos Airesu ponovo imao praznih mjesta, iako se radi o utakmici koja bi mogla donijeti prvi internacionalni trofej za Huracan.

Što se pak same utakmice tiče, Santa Fe je dosadašnjem dijelu natjecanja puno bolju formu iskazivao na gostujućim terenima, a tako je bilo i u prvom poluvremenu ove utakmice. Iako su domaćini prije početka govorili da ne osjećaju veliki pritisak jer im Copa Sudamericana nije bila prvi cilj ove sezone, ipak su im se u prvom dijelu malo odsjekle noge, a gosti su bili aktivniji, iako ni oni nisu igrali nezaboravnu utakmicu.

Trener domaćih, Eduardo Dominguez, kako to obično biva, najavio je prije utakmice da je ovo tek prvo poluvrijeme i da se ima još puno igrati, no prava istina ovakve igre je to što ga je gostujući trener, Urugvajac Gerardo Pelusso – nadmudrio. To se najbolje očitovalo u različitim pristupu branjenju vlastitog gola. Pelusso je ostavio prostora za najopasnijeg strijelca Huracana, Ramoacute;na Abilu, ali je istovremeno postavio striktne čuvare za one koji su Abilu trebali hraniti loptama, a to su Patricio Toranzo i Daniel Montenegro. Tako je bez prave lopte Abila ostao odsječen od ostatka momčadi.

S druge pak strane, Dominguez se odlučio na onu klasičnu varijantu – odlučio je posebnu pozornost dati najisturenijem čovjeku kolumbijske momčadi, Wilsonu Morelu, što je za posljedicu imalo to da su se nekoliko puta igrači Santa Fea ubacivali iz drugog plana i tako stvarali opasnost po gol Huracana. Drugo poluvrijeme donijelo je nešto ofenzivnije domaćine, koji su hrabrije krenuli po gol prednosti, no do kraja se mreže nisu tresle.

Uzvrat se igra u Bogoti za 7 dana, na nadmorskoj visini od 2600 metara, a kako bi se što bolje prilagodili uvjetima koji ih čekaju, argentinska momčad otputovat će u Kolumbiju već u ponedjeljak kako bi na El Campiacute;nu pokušali osvojiti ovaj trofej. Podsjetimo za kraj, pobjednik ima izravan plasman u Copu Libertadores iduće godine.