Novo Vrijeme pobjedom preskočilo Futsal Dinamo na ljestvici

Futsal Dinamo upisao je prvi poraz u nastavku sezone. U pravoj golijadi u Makarskoj, Novo Vrijeme Apfel bilo je bolje sa 7:5.

Utakmica je počela nervozno s obje strane, s tek nekoliko šansi i velikim brojem prekršaja. Domaća ekipa imala ih je 3 već u 7. minuti utakmice. U 10. minuti Futsal Dinamo je poveo. Vedran Matošević je oduzeo loptu, dodao Sadatu Ziberiju, a ovaj ju prosljeđuje do Kristijana Grbeše koji gađa same rašlje za 0:1. Samo tri minute kasnije domaćin je izjednačio. Matej Horvat je vraćao loptu u zadnjoj liniji, a Duje Bajrušević je uklizao i presjekao ju ravno u Škorićeva vrata. Na novi gol čekali smo samo 4 minute. Sjajnu akciju i izvlačenje suparnika prema našim vratima iskoristio je Davor Kanjuh koji preko pola terena gađa Ziberija, a ovaj isprve zabija pored nemoćnog vratara. Ipak, u zadnjoj minuti prvog poluvremena Igor Osredkar je ponovo stvari vratio na početak udarcem izvana.

U 23. minuti Hrvoje Penava je spretno reagirao, iščeprkao jednu loptu i zavukao ju ispod golmana za novo vodstvo Dinama. Samo tri minute kasnije, brazilsko pojačanje Dudu postiže prvi pogodak u hrvatskoj ligi i Makarani su se po treći put vratili u susret. U 30. minuti domaćin je prvi put poveo – Bajrušović pogađa za 4:3 i Dinamo se po prvi put našao korak iza suparnika. Ipak, već u idućoj minuti Škorić upošljava Grbešu koji iz drugog pokušaja postiže svoj 13. pogodak u prvenstvu i postavlja rezultat 4:4.

Tijekom cijelog ovog razdoblja obje ekipe su imale još nekoliko izrađenih šansi, a Dinamo je vrlo rano ušao u probleme s akumuliranim prekršajima, čak 5 u 34 minuti. U 35. minuti Marin Musinov zabija iz daljine za novo vodstvo Novog Vremena. U idućem napadu Dinamo radi prekršaj u napadu i Makarani su dobili priliku s 10 metara. Precizan je bio Vedran Kazazić koji gađa ispod same grede i po prvi put na utakmici jedna ekipa ima dva gola prednosti. Dinamo je još pola minute nastavio sa standardnom igrom, a onda se odlučio na igru s golmanom-igračem i Matijom Caparom u toj ulozi. Nakon propuštene dobre šanse, Dinamo gubi loptu i Osredkar u polukontri zabija u prazna vrata za 7:4. Da Dinamo utakmicu zaključi pogotkom, pobrinuo se Kanjuh prekrasnim udarcem koji je postavio i konačan rezultat ove utakmice.

Ovim rezultatom Novo Vrijeme prestiglo je Futsal Dinamo na tablici te su sada dva boda ispred Plavih. Futsal Dinamo iduću utakmicu igra pred domaćom publikom, u petak 10.2. protiv Alumnusa.