Nova pobjeda Varteksa

Varaždinski NK Varteks, socios klub osnovan od strane White Stonesa, te klub prijatelj redakcije Nogometplusa, upisao je novu prvenstveno pobjedu. Iako rezultat sugerira drugačije, Varteks je uz dosta muke svladao momčad Novog Marofa s 3-0.

Prvo poluvrijeme proteklo je u dominaciji Varteksa, no unatoč omjeru udaraca od 13-3 u njihovu korist, na predah se otišlo s 0-0. Gostujuću mrežu je načeo Matija Cvetko u 65. minuti, a u 89. je isti igrač potvrdio pobjedu zabivši za 2-0. Konačan rezultat postavio je Matija Kuhar u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Što se stanja na prvenstvenoj tablici MŽNL Čakovec – Varaždin tiče, Varteks će sa dosadašnjeg 10. mjestaskočio na 8. mjesto, jer je današnjom pobjedom došao do 30. boda, dva više od Novog Marofa, te jednog više od Pušćina, koje su remizirale na gostovanju kod Slobode.