Naši vani (VIDEO)

Novi pogodak Tomislava Kiša
Za početak idemo u Belgiju gdje opet imamo našeg strijelca. Tomislav Kiš nastavlja dobro odrađivati posudbu u drugoligašu Cercle Bruggeu, koji je ovog vikenda remizirao (1:1) na gostovanju protiv prvoplasiranog Lommela. Kiš je odigrao cijelu utakmicu a pogodak je postigao u 13. minuti. Ovo mu je četvrti zgoditak u četvrtoj utakmici u novom klubu, tri je postigao u prvenstvu, a jedan u Kupu. Nakon četiri odigrana kola Cercle Brugge se nalazi na četvrtoj poziciji s pet osvojenih bodova. Antonio Ježina na klupi
Bivši vratar zagrebačkog Dinama Antonio Ježina ovog se ljeta pridružio belgijskom drugoligašu Antwerpu, a u prvoj utakmici u kojoj je imao pravo nastupa Antwerp je gostovao kod St. Gilliosea. Utakmica je završena rezultatom 1:1, a Ježina je cijelu utakmicu proveo na klupi. Mario Babić strijelac, Jakolišu 20-ak minuta
Belgijski drugoligaš Tubize ovog je vikenda slavio s uvjerljivih 4:1 protiv posljednjeplasiranog Roeselarea, a hrvatski veznjak Mario Babić upisao se u strijelce. Babić je postigao treći gol na utakmici, koji je pao već u desetoj minuti i to prekrasnim udarcem iz slobodnog udarca. Na drugoj strani, kod Roeselarea je nastupio i hrvatski napadač Marin Jakoliš koji je u igru ušao u 66. minuti. Grizelju 75 minuta
Evo nas na Islandu. Prvoplasirana momčad druge islandske lige Akureyri upisala je domaće slavlje protiv Selfossa od 1:0. Do 75. minute u igri domaćina bio je i hrvatski veznjak Juraj Grizelj koji na svom kontu ove sezone ima četiri zabijena gola, u 19 odigranih utakmica. Akureyri se nalazi na prvom mjestu nakon 19 kola s jednim bodom prednosti nad drugoplasiranim Grindavikom. Ivan Bubalo dvostruki strijelac
Još uvijek smo na dalekom europskom sjeveru. 26-godišnji hrvatski napadač Ivan Bubalo s dva je zabijena pogotka donio pobjedu svom Fram Reykjaviku od 2:1 protiv Kopavogura. Bubalo je ove sezone zabio ukupno devet golova u 18 odigranih utakmica, a Fram se nalazi na sedmom mjestu nakon 19 odigranih kola. U istoj je utakmici branič Dino Gavrić također odigrao svih 90 minuta, a Bojan Ljubičić je iz igre izašao u 85. Ivan Parlov utakmicu je odgledao s klupe. Debi Pašalića
Mario Pašalić debitirao je za AC Milan u prijateljskoj pobjedi 1:2 protiv engleskog Bournemoutha. Mario je u igri proveo 79 minuta, a posebno je bio dobar u prvom poluvremenu. Pašalić konkurira i za nedjeljnu utakmicu u kojoj Milan dočekuje Udinese. Pajaču 10-ak minuta
Ekipa Beneventa odigrala je prijateljsku utakmicu protiv Carpija koja je završena rezultatom 1:1. Hrvatski veznjak Marko Pajač u igru je ušao u 82. minuti pri rezultatu 1:1. Stoper Ricardo Bagadur utakmicu je odgledao s klupe. Ćoriću 90 minuta i čista mreža
Momčad Parme nastavlja borbu za povratak u prvu talijansku ligu, a ovog su vikenda slavili rezultatom 1:0 protiv Lumezzanea. Svih 90 minuta na golu Parme proveo je hrvatski vratar Marijan Ćorić. Lukanoviću “minimalac”
Talijanski drugoligaš Novara poražena je ovog a vikenda na gostovanju kod Pise rezultatom 1:0. Hrvatski nogometaš Antonio Lukanović u igru je ušao tek u 84. minuti pri rezultatu 1:0. Novara nakon dva odigrana kola ima jedan bod i nalazi se na 17. mjestu. Mladi Rovinjanin još čeka na debi
U utakmici 2. kola talijanske treće lige, Piacenza je ostvarila pobjedu nad ekipom Lupa Roma ukupnim rezultatom 3-2. 19-godišnji Gabriel Debeljuh, koji je ovog ljeta svlačionicu Torina zamijenio onom Piacenze, susret je odgledao s klupe za pričuve. Zasada će još morati pričekati na debi u 3. talijanskoj ligi, iako u ogledu talijanskog kupa protiv Parme, trener Franzini dao mu je priliku odigrati posljednjih pet minuta utakmice. Početak iz snova za Celjaka
Druga utakmica u talijanskoj Lega Pro ligi za Alessandriju i druga pobjeda. Ovog puta protivnik je bio Livorno kojeg su u drugom poluvremenu svladali rezultatom 3-1. Vedran Celjak, kao i u prošlom kolu, odigrao je svih 90 minuta za domaću momčad. Ovom pobjedom Alessandria, prošlogodišnji polufinalist talijanskog kupa, se popela na vrh Lega Pro lige i ima pravo nadati se penjanju u viši rang tog natjecanja. Neumorni Mikić igra i u 36. godini
U uzvratnoj utakmici četvrtfinala japanskog kupa momčad Gamba Osaka s uvjerljivih 6-3 pobijedila je Sanfrecce Hiroshimu našeg Mihaela Mikića. Iako je početkom drugog poluvremena rezultat bio izjednačen, domaćini su u 8 minuta postigli tri zgoditka i osigurali polufinale. Popularni Mikić je za goste odigrao cijelo drugo poluvrijeme. Kovačecov sedmi gol u dalekoj Južnoj Koreji
U derbiju 29. kola korejske K League Classic, golom u 94-oj minuti, ekipa Ulsan izvukla je neriješeni rezultat s domaćinom Seoulom. Utakmica je završila rezultatom 2-2, a Ivan Kovačec postigao je zgoditak u 57-oj minuti odigravši 90 minuta za gostujuću momčad. Kovačecu je ovo druga sezona u dalekoj Koreji i ukupno sedmi pogodak ove sezone. Velika Dinamova nada zabija i u Poljskoj
Utakmica 7. kola druge poljske lige donijela je dvoboj između posljednjeplasiranoga Znicz Pruszkowa i Zaglebie Sosnowieca. Gosti iz Sosnowieca odnijeli su uvjerljivu pobjedu od 4-1, koju je pogotkom u 16-oj minuti načeo bivši dinamovac Tin Matić. Matić je pristigao ovog ljeta na posudbu iz varšavske Legije nakon što je neočekivano napustio Dinamo kao slobodan igrač. Ovo mu je prvi pogodak u tek sedmom nastupu za momčad iz Sosnowieca. Hrvati popularni u Rumunjskoj
Šesto kolo prve rumunjske lige zaključeno je rezultatom 1-1 na utakmici između Steaue iz Bukurešta i CSM Iasija. Domaćini mogu biti zadovoljni s tim rezultatom jer su od 57.minute igrali s igračem manjem, pocrvenio je Cristian Ontel. Adnan Aganović odigrao je cijeli susret za domaćine dok je novo pojačanje Antonio Jakoliš ostao na klupi za pričuve. Kod gostiju Ante Šarić također nije ulazio u igru. Za očekivati je da će Jakoliš već u sljedećem kolu dobiti priliku jer je ovog ljeta doveden iz redova rivala CFR Cluja nakon dvije dobre sezone. Italiju zamijenio Rumunjskom
Utakmica drugog kola Serie B između momčadi Perugia i Bari držala je navijače u neizvjesnosti sve do 95 minute kada se u sudačkoj nadoknadi ukazao Maniero i iz penala donio gostima vrlo važna tri boda. Utakmica je završila rezultatom 0-1 a 21-godišnji Tomislav Gomelt susret je odgledao s klupe. Taj susret mu je ujedno i zadnji ove sezone jer je prešao u redove CFR Cluja na jednogodišnju posudbu. Partizan prekinuo pobjednički niz Košica
Izravni dvoboj za prvo mjesto na tablici 2. slovačke lige, istočne konferencije, između Partizan Bardejova i Košica donio je pobjedu domaće ekipe rezultatom 2-1. U petom kolu domaćini iz Bardejova su s dva pogotka u posljednjih deset minuta preokrenuli susret i time skočili na vrh tablice. Za goste je cijeli susret odigrao mladi Karlo Bilić koji je ovog ljeta pristigao u momčad Košica. Barišić ublažio poraz Dukle
U zapadnom dijelu 2. slovačke lige rezervna ekipa Spartak Trnave pobijedila je Duklu rezultatom 3-1. Gosti iz Banske Bystrice u dosad odigranih sedam kola ne znaju za pobjedu, sakupivši tek 3 boda. Za goste je u vrhu napada nastupio Ivan Jakov Džoni, dok je Marko Barišić dobio priliku posljednjih dvadesetak minuta koju je i okrunio zgoditkom u 89. minuti. Obojica mladih nogometaša su prinove u ekipi Dukle, pristigli ovog ljeta iz 2. HNL. Poraz gostujuće momčadi s klupe je odgledao 21-godišnji Siščanin Ervin Hamzagić koji je u momčad iz Banske Bystrice došao u 8. mjesecu ove godine iz redova hrvatskog niželigaša Mladosti iz Petrinje. Povratnik u talijanske redove
U malenom talijanskom gradiću Latina istoimeni domaćin ugostio je momčad Spezie u susretu drugog kola Serie B. Utakmica je završila miroljubivih 0-0 a Niko Datković susret je odgledao s klupe za pričuve. On je povratnik u redove Spezie nakon što je prošlu sezonu proveo u redovima švicarskog Lugana odigravši 27 utakmica uz dva zabijena pogotka. Jelaviću dvaput po 90 minuta
Bivši hrvatski reprezentativac Nikica Jelavić, “za kruhrdquo; zarađuje u kineskoj drugoj ligi braneći boje Beijing Renhea. U tjednu iza nas osim tekućeg 25., Renhe je odradio i zaostalu utakmicu 19. kola kineske League One. Odgođenu utakmicu Jelavićeva momčad igrala je u Hohhotu (Unutrašnja/Južna Mongolija) kod Nei Mongol Zhongyoua – 14. momčadi ljestvice. Gostujuća momčad u vodstvo je došla u 9. minuti nakon starta nad Jelavićem kojeg je sudac okarakterizirao dovoljnim za kazneni udarac. Siguran izvođač bio je vratar i kapetan Lie Zhang. Na 0-2 u 56. povisuje Yangyi Hu, a konačnih 1-2 iz kaznenog udarca u 90. minuti postavlja Dolly. Odličnu seriju utakmica (1 poraz, 4 uzastopne pobjede) Beijing Renhe zaključio je gostujćim trijumfom nad šestoplasiranim Dalian Yifangom. Momčad iz Pekinga posao je završila do 20. minute prvog poluvremena kada je na semaforu Dalian Sports Centra svijetlilo 0-3 za gostujuću momčad. Pogotcima u 7., 10., i 20. minuti pitanje pobjednika praktički je bilo riješeno. Spomenut ćemo da je asistent za treći zgoditak Renhea bio bivši BH reprezentativac Zvjezdan Misimović. Što se učinka Nikice tiče, on je u 28. minuti glavom asistirao za pogodak koji je poništen zbog zaleđa. Konačnih 1-3 momčad iz Daliana postavila je pogotkom u 53. minuti. Nakon kompletiranog 25. kola Beijing Renhe 4. je na ljestvici, a vodeći dvojac, koji drži pozicije za plasman u najviši rang kineskog nogometa, 5 kola prije završetka natjecanja udaljen je 5 bodova. Hrvatska kolonija u Zavrču
Iako je broj Hrvata koji nastupaju za slovenski Zavrč mnogo manji u odnosu na prošlu sezonu, i dalje je riječ o sasvim zavidnoj brojci. Prošlogodišnji prvoligaš u 5. kolu 2. slovenske lige na domaćem terenu ugostio je vodeći Triglav. U 1-2 porazu Zavrča od 6 hrvatskih igrača koji su se našli u zapisniku, petorica su odigrala cijelu utakmicu. Poraz “hrvatskogrdquo; Zavrča s klupe je odgledao 18-godišnji vratar Luka Domjan, dok je mrežu domaćina čuvao 22-godišnji Matija Kovačić – “dijeterdquo; Slaven Belupa. Cijeli susret u veznom redu odradili su Mateo Monjac (20), Ivan Ptiček (17) i David Županić (18), dok je u napadu slovenskog drugoligaša svih 90 minuta odigrao bivši član mlađih kategorija Varaždina, Dinama i Rijeke – 21-godišnji Marko Marciuš. U 5 odigranih kola Zavrč je upisao četiri poraza i jednu pobjedu te se s 3 osvojena boda nalazi na 8. mjestu ljestvice. Cvrtili 90 minuta za Veržej, trojac u početnih 11 Krke
21-godišnji Dino Cvrtila, koji se s 19 godina iz NK Zagorec otisnuo u Austriju gdje je nastupao za četveroligaške klubove, odradio je cijeli susret za posljednjeplasiranu momčad slovenske 2. lige. Njegov Veržej je na domaćem terenu rezultatom 1-2 izgubio od Drave, a mladi Cvrtila u 76. minuti je kartoniran.
Za Krku, petoplasiranu momčad 2. ranga natjecanja u Deželi, nastupila su trojica Hrvata. Bivši igrač Lokomtive, Sesveta i Gorice – 25-godišnji Denis Cerovec na poziciji stopera odigrao je cijeli susret u domaćem 0-2 porazu protiv trećeplasirane Dobi. Svih 90 minuta u veznom redu Krke odradio je i bivši član Zeline te Lučkog – 23-godišnji Marko Brekalo. Osim spomenutog dvojca na terenu je do 72. minute susreta na poziciji veznjaka odigrao 22-godišnji Karlo Ivančić. Krka nakon 5 odigranih kola na kontu ima 7 bodova i nalazi se na 5 mjestu ljestvice. Maloku ostao na 20 minuta nastupa za Gimnagrave;stic iz Tarragone
Dok su prvoligaši u Španjolskoj pauzirali zbog reprezentacijskih obaveza, drugoligaši su odradili 3. kolo. 20-godišnji Elvir Maloku u 3. kolu španjolske Segunde s klupe je odgledao domaći remi Gimnagrave;stica protiv Levantea. Bivši Hajdukovac za sada je upisao samo 20 minuta u prvom kolu na gostovanju kod Huesce, a novu minutažu možda dobije u idućem kolu kada njegova momčad gostuje kod osamnaestoplasiranog Alcorcoacute;na. Nakon tri odigrana kola Gimnagrave;stic Tarragona nijednu utakmicu nije dobio, ali ni izgubio, te s tri osvojena boda u uvodu prvenstva drži 12. mjesto španjolske 2. lige. Golčina Kranjčara u Sjevernoj Irskoj
Škotski Rangers čije boje brani Niko Kranjčar, reprezentativnu pauzu iskoristio je za gostovanje u Sj. Irskoj kod prvoligaša Linfielda. Ne baš pristojnim gostom pokazala se momčad iz Glasgowa koja je rezultatom 0-7 “uljepšalardquo; oproštajnu utakmicu legende Linfielda, Jamiea Mulgrewa.
Naš Niko postigao je majstorski pogodak za 0-2, te kao i momčad u cjelini, vrlo dobrom predstavom najavio dobru formu pred veliki derbi škotskog nogometa između Celtica i Rangersa, koji nas očekuje u subotu 10.09.. Iran – Here we come!
Iskoristili smo nedostatak prvoligaških susreta diljem svijeta i skoknuli malo do Azadegan lige – drugog ranga nogometnog natjecanja u Iranu. Tamo su svoje taktičke i ostale trenerske vrline u 5. kolu iskazali Mišo Krstičević i Vinko Begović. Bivši trener Tirane, Hajduka i Zrinjskog u gradu tepiha i pistacia – Rafsanjanu, zaposlen je sada već godinu dana. Njegova momčad Mes Rafsanjan, u 5. kolu 2. iranske lige rezultatom 0-0 remizirala je u gostima kod Naft Masjed Soleymana. Krstičevićevoj momčadi ovo je prvi bod u novoj sezoni. Zahvaljujuć očajnom učinku u prvih 5 kola, momčad koja je prošle godine završila na 5. mjestu u prvenstvu, posljednja je na ljestvici. Do dolaska Krstičevića, trener Mes Rafsanjana bio je bivši igrač Hajduka i RNK Splita, 67-godišnji Vinko Begović. On ovu sezonu pak sjedi na klupi Mes Kermana koji je prošlogodišnje izdanje Azadegan lige okončao na 7. mjestu. Ni drugom hrvatskom treneru u iranskoj drugoj ligi sezona nije krenula najsretnije. Njegova momčad u prvih 5 kola upisala je pet neriješenih rezultata. Posljednji remi (2-2) Begovićeva momčad upisala je na domaćem terenu u srazu s predzadnjom momčadi lige – Esteghlal Ahvazom. Dosadašnji rezultati Begovićevog Mes Kermana dovoljni su za trenutačno 12. mjesto iranske 2. lige.