Naši vani (VIDEO)

Provjerite kakav učinak su imali hrvatski igrači i treneri diljem svjetskih liga u periodu od 10. do 17. siječnja 2017. godine.

Period iza nas obilježili su većinom napadači. Nikola Kalinić i Milan Badelj srušili su Juventus, a Ivan Perišić pomogao Interu svojim 7. prvenstvenim pogotkom da upiše još jednu važnu pobjedu. S dva pogotka “pirovu pobjedu” svojoj momčadi nad Atletico Madridom donio je “zločesti dečko” hrvatskog nogometa, Marko Livaja.
Dva pogotka zabio je i Ivan Santini te pomogao svom Caenu u rušenju Lyona. Kad smo već kod strijelaca, svoj prvi pogodak za Birkirkaru postigao je i Mislav Anđelković, a hrvatskog strijelca imali smo i u dalekoj Australiji – siguran s bijele točke bio je Mateo Poljak za Jetse.

Od trenera, svakako valja izdvojiti pobjedu Slavena Bilića u Premiershipu jer je ostvarena u negativnoj atmosferi u i oko kluba. Ivan Jurić doživio je gotovo pa demoliranje od strane Cagliarija. Tudor je u Turskoj upisao pobjedu, kao i “profesor” Ivanković u Iranu. Igor Štimac u Katru još ne zna za pobjedu, a Zlatko Dalić u Emiratima i dalje zaostaje bod za prvoplasiranom momčadi.

Subašić s Monacom preuzeo vrh francuske Ligue 1 i još mnogo, mnogo toga. Uživajte u ovotjednom pregledu učinka hrvatskih igrača i trenera u inozemstvu.

TOP 5
EUROPSKE LIGE (OD 5. DO 15. MJESTA)
OSTALE EUROPSKE LIGE (RANGIRANE ISPOD 15. MJESTA)
NIŽI RANGOVI I OSTATAK SVIJETA

>>TOP 5 <<

Šime Vrsaljko (Atletico Madrid) – Španjolska
Momčad Atletico Madrida poražena je u uzvratnoj utakmici osmine finala Kupa Kralja protiv Las Palmasa rezultatom 2-3, no to im je bilo dovoljno za prolaz dalje. Hrvatski branič Šime Vrsaljko odigrao je cijelu utakmicu. Vrsaljko je odigrao cijelu utakmicu i za vikend kada je Atletico svladao Real Betis rezultatom 1-0. Atletico se nakon 18 kola nalazi na četvrtoj poziciji La Lige.

Ivan Rakitić (Barcelona) – Španjolska
Momčad Barcelone nadoknadila je poraz u prvoj utakmici osmine finala Kupa Kralja protiv Athletic Bilbaoa pobjedom od 3-1 na Camp Nou. Hrvatski veznjak Ivan Rakitić u igru je ušao tek u 80. minuti. Za vikend je Barcelona s visokih 5-0 porazila Las Palmas, a Rakitić je u igru ušao u 62. minuti. Rakitić je u toj utakmici dočekan velikim ovacijama, a Camp Nou time je izrazio nezadovoljstvo odlukama trenera Barcelone koji ove sezone ne daje Ivanu Rakitiću baš veliki minutažu.

Marko Livaja (Las Palmas) – Španjolska
Hrvatski napadač Marko Livaja bio je junak Las Palmasove pobjede 2-3 u uzvratnoj utakmici Kupa Kralja protiv Atletico Madrida. Livaja je postigao dva pogotka, u 57. i 89. minuti, a odigrao je cijelu utakmicu. U spomenutom ligaškom porazu protiv Barcelone, Livaja je u igru ušao u 74. minuti. Las Palmas nakon nepotpunih 18 kola drži 10. mjesto na ljestvici 1. španjolske lige.

Luka Modrić, Mateo Kovačić (Real Madrid) – Španjolska
Momčad Real Madrida imala je ovog tjedna dva ispita protiv Sampaolijeve Seville. U četvrtak je u uzvratnoj utakmici Kupa Kralja utakmica završena rezultatom 3-3, Mateo Kovačić u igru je ušao u 58. minuti, dok je Luka Modrić dobio poštedu u ovoj utakmici. Za vikend je Sevilla prekinula Realov niz od 40 utakmica bez poraza, preokretom u posljednjih pet minuta. Mateo Kovačić u igru je u toj utakmici ušao u 75. minuti, a Luka Modrić odigrao je cijelu utakmicu. Real na prvoj poziciji La Lige ima bod više od Seville, te dva od Barcelone uz utakmicu manje.

Dejan Lovren (Liverpool) – Engleska
Liverpool
je prošlog tjedna poražen u prvoj utakmici Liga kupa protiv Southamptona rezultatom 1-0, a hrvatski stoper Dejan Lovren odigrao je cijelu utakmicu. Lovren je punu minutažu imaoi u nedjelju, kada su Manchester United i Liverpool remizirali (1-1) u najvećem engleskom derbiju. Liverpool se nalazi na trećoj poziciji Premierlige s 45 bodova (jednako kao i Tottenham), ima sedam bodova manje od prvoplasiranog Chelsea.

Slaven Bilić (West Ham) – Engleska
Usprkos nekim problemima s kadrom, West Ham je upisao pobjedu u prvenstvu nakon tri uzastopna ligaška poraza. Čekićari su bili bolji od Crystal Palacea rezultatom 3-0, West Ham nakon 21 kola ima 25 bodova i drži 12. poziciju Premierlige.

All Goals highlights – West ham 3-0 Crystal… by mohtv

Stipe Perica (Udinese) – Italija
Drugoplasirana Roma upisala je važnu pobjedu 0-1 na gostovanju kod Udinesea, i time se približila vodećem Juventusu na samo bod zaostatka. Stipe Perica ušao je u igru u 52. minuti, dok je Andrija Balić ostao na klupi za pričuve – nestrpljivo čekajući svoj debi za momčad iz Udina.

Josip Posavec (Palermo) – Italija
Loš dan imao
je vratar Palerma Josip Posavec, vadivši loptu iz svoje mreže čak četiri puta. Domaćin Sassuolo uvjerljivo je porazio goste iz Palerma rezultatom 4-1.

Ivan Jurić (Genoa) – Italija
Težak poraz
na gostovanju kod Cagliarija pretrpjela je i momčad Ivana Jurića, izgubivši 4-1. S dva pogotka Genoi je presudio veteran Marco Borriello. Ovim porazom Jurićevi izabranici pali su na 15. mjesto tablice.

Marko Rog, Ivan Strinić (Napoli), Dario Župarić (Pescara) – Italija
Bez puno poteškoća momčad Napolija plasirala se u četvrtfinale talijanskog kupa, eliminiravši Speziu rezultatom 3-1. Ivan Strinić i Marko Rog zaigrali su od prve minute, a posebno se istaknuo Rog – koji je nakon sjajnog prodora upisao asistenciju za treći pogodak Napuljana. Kod gostiju Niko Datković odgledao je susret s klupe za pričuve. S istim rezultatom Napoli je na domaćem terenu svladao Pescaru u prvenstvu. Strinić je ponovno zaigrao od prve minute, dok je Rog ostao na klupi. Kod gostiju cijeli susret odigrao je Dario Župarić, dok Robert Murić nije ulazio u igru.

Mario Pašalić (Milan) – Italija
Posljednji susret 20. kola Serie A, između Torina i Milana, završio je neriješenim rezultatom 2-2. Mario Pašalić odigrao je cijeli susret za goste iz Milana, koji su ovim remijem pali na peto mjesto tablice.

Ivan Perišić (Internazionale) – Italija
Petu uzastopnu pobjedu u prvenstvu upisala je momčad Intera, pobijedivši Chievo rezultatom 3-1. Junak prošlog kola s dva pogotka, Ivan Perišić, ponovno se upisao u listu strijelaca – postigavši svoj ukupno sedmi pogodak u prvenstvu. Zbog žutih kartona Marcelo Brozović propustio je ovaj susret.

Ivan Perisic Goal – Inter vs Chievo 2-1 ( Serie… by hqfootball2016

Milan Badelj, Nikola Kalinić (Fiorentina), Mario Mandžukić, Marko Pjaca (Juventus) – Italija
Kasnim pogotkom iz jedanaesterca momčad Fiorentine plasirala se u četvrtfinale talijanskog kupa, eliminiravši Chievo. Milan Badelj i Nikola Kalinić susret su započeli od prve minute, te su oboje zaradili po javnu opomenu. Hrvoje Milić ostao je na klupi za pričuve. Težak posao imala je i ekipa Juventusa, koja se plasirala u daljnji krug natjecanja pobjedivši Atalantu 3-2. Posebno raspoložen bio je Mario Mandžukić, koji je upisao jedan pogodak i asistenciju. Marko Pjaca se nakon duže ozljede vraća u sastav, te je priliku dobio posljednjih 30 minuta susreta.

Nakon obaveza u kupu, ove dvije momčadi srele su se u prvenstvu, u susretu koji je završio pobjedom Fiorentine 2-1. Kalinić i Badelj susret su započeli od prve minute te su postigli po pogodak za domaćine, dok je Milić ponovno ostao na klupi. Mandžukić i Pjaca priliku su dobili u drugom poluvremenu.

All Goals highlights – Fiorentina 2-1… by mohtv

Marko Pjaca crazy dribbling skill Fiorentina… by videosansebastian

Danijel Subašić (Monaco) – Francuska
Momčad Monaca svladala je Sochaux u utakmici francuskog Kupa prošlog tjedna, nakon raspucavanja penala. Rezultat nakon regularnog dijela igre bio je 1-1, a u raspucavanju su igrači domaće momčadi promašili dva kaznena udarca. Za vikend je Monaco na Velodromu svladao Marseille s visokih 1-4 u derbiju 20. kola francuske Ligue 1, a Subašić je odigrao cijelu utakmicu. Monaco je ovom pobjedom zauzeo prvo mjesto na ljestvici s 45 bodova, jednako kao i drugoplasirana Nice.

Mateo Pavlović (Angers) – Francuska
Momčad Angersa je u utakmici 20. kola remizirala (1-1) protiv Bordeauxa na svom terenu. Hrvatski branič Mateo Pavlović u igri je bio do 61. minute. Angers se nalazi na 18. poziciji sa samo 20 bodova.

Ivan Santini (Caen) – Francuska
Zadarski napadač odlično “drži na životu” momčad Caena, a ovog im je vikenda donio veliko slavlje protiv Lyona. Caen je na svom terenu slavio rezultatom 3-2, a Santini je bio strijelac drugog i trećeg pogotka za svoju ekipu. Prvi je bio iz kaznenog udarca. Caen nakon 19 odigranih utakmica ima 21 bod i zauzima 15. poziciju.

ol by ReplayFootCom

Filip Krovinović (Rio Ave) – Portugal
Rio Ave
prošlog je tjedna svladala Sporting Covilhu, a hrvatski veznjak Filip Krovinović u igri je proveo 60 minuta. Za vikend je Rio Ave poražen protiv Belenensesa rezultatom 1-0, a Krovinović je u igru ušao u 85. minuti. Rio Ave se nakon 17 kola nalazi na sedmoj poziciji.

Igor Tudor, Elvis Kokalović (Karabukspor) – Turska
Momčad Karabuskpora upisala je pobjedu ovog vikenda nakon četiri utakmice bez iste. Momčad koju vodi naš Igor Tudor rezultatom 1-0 bila je bolja od Akhisar Belediyespora. Za Tudorovu momčad do 63. minute u igri se zadržao hrvatski veznjak Elvis Kokalović. Karabukspor se nakon 17 kola nalazi na 11. poziciji.

Marin Leovac (PAOK) – Grčka
Momčad PAOK-a dobro popravlja svoju formu i u grčkom prvenstvu, a ovog su vikenda slavili (0-2) na gostovanju kod Panaitolikosa. Hrvatski branič Marin Leovac odigrao je cijelu utakmicu. Nakon 14 odigranih utakmica PAOK ima 21 bod i drži devetu poziciju na ljestvici.

Dražen Bagarić, Karlo Bručić (Ironi Ashdod) – Izrael
Susret 17. kola prve izraelske lige između Hapoel Haife i Ironi Ashdoda završio je pobjedom gostiju 0-1. Karlo Bručić odigrao je cijeli susret za goste i upisao asistenciju, dok je Dražen Bagarić u igru ušao u samoj završnici. Tri dana nakon Ashdod je na domaćem terenu odigrao susret bez pogodaka protiv Hapoel Kfar Sabe. Bručić je još jednom imao punu minutažu, dok je Bagarić ostao na klupi za pričuve.

Antonio Mršić (Bnei Yehuda) – Izrael
17. kolo u Izraelu donijelo je susret između Bnei Yehude i Hapoel Kfar Sabe, koji je završio neriješenim rezultatom 1-1. Za domaćine je cijeli susret odigrao Antonio Mršić, koji je i zaradio javnu opomenu. U sljedećem kolu, Yehuda je pretrpila poraz na gostovanju kod vodeće Hapoel Be’er Sheve, izgubivši 2-1. Mršić je igrao do 67. minute kada je bio zamijenjen.

Mirko Oremuš (Hapoel Ashkelon) – Izrael
Loš dan imao je bivši branič Splita, Mirko Oremuš, zaradivši crveni karton za svoju momčad Hapoel Ashkelon. Susret protiv Beitar Jerusalema, u kojem su domaćini iz Ashkelona imali čak tri isključena igrača, završio je neriješenim rezultatom 1-1.

Anton Maglica (Apollon), Dario Krešić, Marin Oršulić (Omonia) – Cipar
Momčad Apollona ostvarila je važnu gostujuću pobjedu u derbiju 19. kola ciparske prve lige. Apollon je rezultatom 1-2 bio bolji od Omonie, a bivši napadač Hajduka Anton Maglica u igri je bio do 80. minute, dok je kod domaćih vratar Dario Krešić utakmicu odgledao s klupe. Kod domaćih, branič Marin Oršulić nije bio u konkurenciji za ovu utakmicu. Omonia je prošle srijede odigrao utakmicu bez golova protiv Ethnikosa, a hrvatski duo Krešić i Oršulić u ovoj su utakmici odigrali svih 90 minuta.

Ivan Čurjurić (Nea Salamis), Elvir Maloku (AEK Larnaca) – Cipar
Momčad Nea Salamisa poražena je ovog vikenda na gostovanju kod AEK Larnace rezultatom 2-0. Bivši veznjak Zadra Ivan Čurjurić u igri se zadržao do 43. minute, dok je kod domaćih igrač na posudbi Elvir Maloku upisao debi ušavši u igru posljednjih pet minuta.

Mislav Anđelković (Birkirkara) – Malta
U 18. kolu Premier lige momčad Birkirkare odigrala je 1-1 na gostovanju kod vodećeg Balzana. Jedini pogodak za goste djelo je Mislava Anđelkovića, koje mu je to ujedno i prvi pogodak za svoju momčad. Zbog niza loših rezultata, varaždinskog stratega Dražena Beseka na klupi Birkirkare zamijenio je njegov pomoćnik Nikola Jaroš.

Karlo Kešinović (St. Andrews) – Malta
Pet uzastopnih prvenstvenih susreta bez poraza upisala je momčad St. Andrewsa. Posljednji susret protiv domaćina Pembroke Athleta završio je neriješenim rezultatom 2-2. Karlo Kešinović odigrao je cijeli susret za gostujući sastav.

Ivan Vujica, Mateo Poljak (Newcastle Jets) – Australija
Šestoplasirana momčad prve australske lige Newcastle Jets remizirala je ovog vikenda 2-2 protiv Perth Glorya. Hrvatski veznjak Mateo Poljak u igri je bio do 75. minute, a bio je strijelac iz kaznenog udarca u 37. minuti. Mladi branič Ivan Vujica nije bio u kadru za ovu utakmicu.

Mario Babić (Tubize) – Belgija
Belgijski drugoligaš Tubize upisao je ovog vikenda gostujuću pobjedu kod Leuvena rezultatom 1-3. Hrvatski veznjak Mario Babić u igri je proveo 66 minuta. Tubize se nalazi na četvrtoj poziciji s pet bodova zaostatka za prvoplasiranim Antwerpom.

Tomislav Kiš (Cercle Brugge) – Belgija
Momčad Cercle Bruggea upisala je treći poraz u posljednjih pet kola. Ovog vikenda na njihovom je terenu slavio prvoplasirani Antwerp rezultatom 0-1. Hrvatski napadač Tomislav Kiš odigrao je drugo poluvrijeme. S 10 bodova, Cercle Brugge zauzima petu poziciju.

Marin Jakoliš (Roeselare) – Belgija
Trećeplasirana momčad druge belgijske lige Roeselare upisala je remi ovog vikenda na gostovanju kod Lommel Uniteda. Hrvatski napadač Marin Jakoliš u igru je ušao u 80. minuti.

Dragan Skočić (Foolad) – Iran
Momčad Foolada, koju vodi Dragan Skočić, ostala je i drugu utakmicu u nizu bez pobjede, a ovog su vikenda odigrali utakmicu bez golova protiv Machine Sazija. Nakon 16 kola Foolad zauzima šestu poziciju prve iranske lige.

Branko Ivanković (Persepolis) – Iran
Persepolis kojeg vodi naš Branko Ivanković nastavio je s dobrom formom ovog vikenda, slavili su s minimalnih 1-0 protiv Saipe u utakmici 16. kola. Persepolis je s 35 bodova prvoplasirana momčad iranske prve lige s dva boda prednosti u odnosu na Tractor Sazi.

Vinko Begović (Mes Kerman) – Iran
Iranski drugoligaš Mes Kerman upisao je treće uzastopno slavlje u prvenstvu. Momčad koju vodi naš Vinko Begović bila je bolja rezultatom 1-0 protiv Iranjavana. Nakon 19 kola Mes Kerman ima 29 bodova i zauzima sedmu poziciju.

Igor Štimac (Al-Shahaniya) – Katar
Promjena na klupi za katarskog prvoligaša Al-Shahaniyu nije donijelo pomak, jer opet nisu uspjeli osvojiti tri boda. Al-Shahaniya je odigrala 1-1 protiv Um Salala ovog vikenda, a nakon 16 kola Al-Shahaniya ima 14 bodova i nalazi se na 12. poziciji.

Jurica Grgec (Maccabi Shaarayim), Branko Vrgoč (Maccabi Netanya) – Izrael
Susret druge izraelske lige između Maccabi Netanye i Maccabi Shaarayima završio je pobjedom Netanye 3-2. Jurica Grgec i Branko Vrgoč imali su punu minutažu za svoje momčadi. Vrgoč je od prve minute zaigrao za svoju momčad na gostovanju kod Hapoel Ramat Gane, u susretu koji je završio rezultatom 1-1. Grgec je također zaigrao od prve minute, u pobjedi 2-1 svog kluba nad Maccabi Ahi Nazarethom. Ovim rezultatima Netanya ostala je vodeća, dok Shaarayim drži začelje tablice.

Mario Bilen (Auckland City) – Novi Zeland
Prvoplasirana momčad s Novog Zelanda Auckland City ovog je vikenda remizirala (1-1) na gostovanju kod Tasman Uniteda. Hrvatski veznjak Mario Bilen odigrao je cijelu utakmicu. Auckland City na prvom mjestu ima 20 bodova, jednako kao i dvije ekipe ispod njih, ali i utakmicu manje.

Zlatko Dalić (Al-Ain) – UAE
Prošlog je tjedna momčad Al-Aina koju vodi naš Zlatko Dalić ostvarila gostujuću pobjedu (2-3) protiv Hatte, a ovog je vikenda Bnai Yas uspio zaustaviti Dalićevu momčad remijem 1-1. Nakon 13 kola Dalićev Al-ainzauzima drugu poziciju s 31 bodom, jednim manje od prvoplasirane Al-Jazire. Svakako pogledajte golčinu “arapskog Messija” Abdulrahmana.