Naši vani (VIDEO)

Provjerite kakav učinak su imali hrvatski igrači i treneri diljem svjetskih liga u periodu od 17. do 24. siječnja 2017. godine.

U periodu iza nas, u Španjolskoj smo svjedočili povratku otpisanih; Rakitićjeodigrao svih 90 minuta, prvi put još od listopada prošle godine, a u prvu momčad vratio se iDuje Čopnakon što je bio izbačen iz iste. Četvrti pogodak u sezoni postigao jeAndrej Kramarić u Njemačkoj, a mrežu je zatresao iMateo Pavlović postigavši prvijenac za svoj novi klub Angers na gostovanju kod St. Etiennea.

Odličnu minutažu skupio je bivši branič Rijeke Matej Mitrović koji je igrao u obje utakmice za Besiktas u periodu iza nas. Kad smo već u Turskoj, spomenimo i veliki skalp Igora Tudora koji je sa svojim Karabuksporom pobijedio Galatasaray. Lijepa iskustva zato nije imao bivši izbornik Hrvatske Igor Štimac koji je upisao još jedan poraz u Kataru. Hrvatskom trenerskom okršaju svjedočili smo u dalekom Iranu, a kao pobjednik je očekivano izašao Ivanković koji je sa svojim Persepolisom porazio Skočićev Foolad. A najgori tjedan iza sebe, kada su treneri u pitanju, definitivno je imao Zlatko Dalić koji je nakon dva poraza napustio klupu Al Aina. Na klupi emiratskog kluba bio je od ožujka 2014. godine, te je u tom periodu osvojio jedno prvenstvo, kup, super kup i došao do finala Azijske Lige prvaka.

Hrvati su bili golgeterski raspoloženi, pa su tako zabijali Marin Leovac za PAOK, Maglica za Apolllon (čime je stigao do 6. prvenstvenog pogotka), Dario Tomić u Latviji, Kiš u Belgiji, a strijelac je bio i Mateo Roskam u svom debiju za novi klub u svom singapurskom poglavlju.

Nismo zaboravili ni, pomalo već zaboravljenog, Silvija Rodića, koji je među vratnicama odradio cijeli susret za Eastern Suburbse na Novom Zelandu.

Uživajte u najdetaljnijem pregledu učinka hrvatskih igrača i trenera u inozemstvu.

TOP 5
EUROPSKE LIGE (OD 5. DO 15. MJESTA)
OSTALE EUROPSKE LIGE (RANGIRANE ISPOD 15. MJESTA)
NIŽI RANGOVI I OSTATAK SVIJETA

>>TOP 5 <<

Šime Vrsaljko (Atletico Madrid) – Španjolska
Athletic Bilbao i Atletico Madrid remizirali su (2-2) u derbiju 19. kola La Lige. Hrvatski branič odigrao je cijelu utakmicu za momčad Diega Simeona koja nakon 19 kola drži četvrtu poziciju s 35 bodova.

Ivan Rakitić (Barcelona) – Španjolska
Momčad Barcelone ostvarila je pobjedu na Anoeti kod Real Sociedada nakon čak više od devet ipol godina, slavili su s minimalnih 0-1 u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa Kralja. Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić u igri je proveo 69 minuta.

Za vikend je Barcelona upisala još jednu uvjerljivu ligašku pobjedu, rezultatom 0-4 bili su bolji od Eibara, a Rakitić je odigrao svih 90 minuta, prvi put još od listopada prošle godine.

Mateo Kovačić, Luka Modrić (Real Madrid) – Španjolska
Nakon poraza protiv Seville, Real Madrid je upisao još jedan poraz. U prvoj utakmici četvrtfinala Kupa Kralja na njihovom ih je terenu svladala Celta iz Viga rezultatom 1-2 te tako stvorila dobru prednost pred uzvrat. Luka Modrić odigrao je cijelu utakmicu, a Mateo Kovačić u igru je ušao u 71. minuti. Real se na pobjedničke staze vratio slavljem protiv Malage (2-1) u utakmici 19. kola La Lige ovog vikenda. Luku Modrića u 78. minuti zamijenio je Mato Kovačić, a Modrić je na ovoj utakmici zadobio ozljedu desne noge, zbog koje će pauzirati tri do četiri tjedna.

Marko Livaja (Las Palmas) – Španjolska
Momčad Las Palmasa nije na svom terenu uspjela pobijediti Deportivo La Corunu, bilo je 1-1. Hrvatski napadač Marko Livaja u igri je bio do 85. minute. Nakon 19 kola, Las Palmasa se nalazi na 11. poziciji La Lige.

Duje Čop (Sporting Gijon) – Španjolska
Sporting iz Gijona odigrao je utakmicu bez golova protivv Betisa u Sevilli. Hrvatski napadač Duje Čop vratio se prvoj momčadi nakon što je bio izbačen iz nje, a u igri se zadržao do 76. minute. Sporting se nalazi na 18. poziciji.

Niko Kovač, Ante Rebić (Eintracht Frankfurt) – Njemačka
Eintracht Frankfurt
našeg Nike Kovača ovog je vikenda poražen od jednog od najvećih iznenađenja Bundeslige ove sezone. RB Leipzig je na svom terenu slavio rezultatom 3-0. Hrvatski napadač Ante Rebić u igri je bio do 72. minute. Nakon 17 kola, Frankfurt se nalazi na šestoj poziciji.

lei by football-highlights2

Antonio-Mirko Čolak (Darmstadt) – Njemačka
Nakon čak devet uzastopnih ligaških poraza, momčad Darmstadta uspjela je upisati jedan i pozitivan rezultat. Darmstadt je na svom terenu remizirao (0-0) s Borussiom Monchengladbach. Hrvatski napadač AntonioMirko Čolak u igri je proveo 89 minuta. Darmstadt nakon 17 kola drži posljednju poziciju na tablici.

Andrej Kramarić (Hoffenheim) – Njemačka
U 17. kolu Bundeslige Hoffenheim je rezultatom 0-2 porazio Augsburg. Andrej Kramarić u igru je ušao početkom drugog poluvremena, te u 64. minuti postigao pogodak za 0-2. Hrvatskom reprezentativcu to je 4. pogodak ove sezone. Njegov Hoffenheim nastavlja s odličnim izadnjima, te s 31 osvojenim bodom drži fantastično 3. mjesto njemačkog prvenstva.

Kramaric goal (Augsburg 0-2 Hoffenheim) | Bundesliga ofrecido por footbie.com

Dejan Lovren (Liverpool) – Engleska
Liverpool se ovog vikenda vjerojatno oprostio od svojih šampionskih snova, s obzirom da ih je rezultatom 2-3 porazio posljednjelasirani Swansea. Hrvatski stoper Dejan Lovren odigrao je cijelu utakmicu. Liverpool se nalazi na četvrtoj poziciji s 45 bodova, deset manje od prvoplasiranog Chelsea.

Slaven Bilić (West Ham) – Engleska
West Ham
je ovog vikenda upisao i drugu pobjedu u nizu, momčad Slavena Bilića bila je bolja od Middlesbrougha rezultatom 1-3. Nakon 22 kola West Ham ima 28 bodova i nalazi se na desetoj poziciji.

Mario Pašalić (Milan), Ivan Strinić, Marko Rog (Napoli) – Italija
Napoli je slavio u derbiju 21. kola talijanske Serie A protiv Milana rezultatom 1-2. Hrvatski veznjak u redovima ‘milaneza’, Mario Pašalić, u igri je bio do 86. minute (pogodio vratnicu), dok je kod gostiju Ivan Strinić odigrao cijelu utakmicu, a Marko Rogu u igru ušao u 85. minuti.

Stipe Perica, Andrija Balić (Udinese) – Italija
Udinese je ovog vikenda upisao treći uzastopni ligaški poraz, bolji je bio Empoli minimalnom pobjedom od 1-0. U redovima gostiju od 55. je minute u igri bio hrvatski napadač Stipe Perica, dok je Andrija Balić i ovu utakmicu odgledao s klupe.

Josip Posavec (Palermo), Ivan Perišić, Marcelo Brozović (Inter) – Italija
Prošlog tjedna Inter je prilično teško izborio četvrtfinale Kupa, nakon produžetaka svladali su Bolognu rezultatom 3-2. Brozović je u igru ušao u četvrtoj minuti prvog produžetka, a Ivan Perišić nije bio u konkurenciji za ovu utakmicu. U četvrtfinalu Inter će igrati protiv Lazia.

U nedjelju je Inter upisao svoju šestu uzasopnu ligašku pobjedu, bili su bolji od Palerma rezultatom 0-1. Na golu domaćih svih 90 minuta proveo je Josip Posavec koji je utakmicu završio s pet uspješnih obrana, a jedini put nije uspio savladati protivničke igrače u 65. minuti kada je Joao Mario pogodio za pobjedu gostiju. Perišić se u igri zadržao do 77. minute, dok je Brozović odigrao cijelu utakmicu.

Ivan Jurić (Genoa) – Italija
Genoa
koju vodi naš Ivan Jurić prošlog se tjedna oprostila od talijanskog kupa, u osmini finala bolji je bio Lazio koji je slavio rezultatom 4-2. Jurić za vikend nije uspio savladati svoju bivšu momčad koju je prošle sezone uveo u Serie A, Crotone, bilo je 2-2. Nakon 21 kola Genoa ima 24 boda i nalazi se na 15. poziciji.

Genoa – Crotone 2-2 SERIE A (22.01… by eurofootballhd1

Mario Mandžukić, Marko Pjaca (Juventus), Ivan Vargić (Lazio) – Italija
Juventus je ovog vikenda uspio očuvati svoju prednost nad Romom i Napolijem pobjedom od 2-0 protiv Lazia. Mario Mandžukić odigrao je cijelu utakmicu, a bio je i asistent prvog pogotka u 5. minuti. Marko Pjaca u igru je ušao u 87. minuti. Kod gostiju je Ivan Vargić utakmicu odgledao s klupe. Juventus na prvom mjestu ima 48 bodova i utakmicu manje od Rome i Napolija, dok je Lazio četvrtoplasirana momčad s 40 bodova.

juventus vs lazio ofrecido por footbie.com

Milan Badelj, Hrvoje Milić (Fiorentina) – Italija
Fiorentina je upisala drugu uzastopnu pobjedu, uvjerljivo su slavili (0-3) na gostovanju kod Chieva, a hrvatski veznjak Milan Badelj odigrao je cijelu utakmicu. Nikola Kalinić nije bio u kadru za ovu utakmicu, a Hrvoje Milić utakmicu je odgledao s klupe. Fiorentina se nalazi na osmoj poziciji s 33 boda.

Ante Budimir (Sampdoria) – Italija
Momčad Sampdorie teško je poražena u petak na gostovanju na Olimpicu kod Rome rezultatom 4-0. Hrvatski napadač Ante Budimir u igri je proveo 63 minute.

Mateo Pavlović (Angers) – Francuska
Nakon što je bez odštete prešao u francuski Angers iz redova Werder Bremena, Mateo Pavlović ovog vikenda postigao je prvijenac za svoj novi klub. Na gostovanju kod St. Etiennea momčad Angersa je izgubila 2-1, a Pavlović je odigrao cijeli susret.

Danijel Subašić (Monaco) – Francuska
Nakon poraza od Lyona momčad Monaca upisala je tri pobjede u nizu. Posljednju su upisali na domaćem terenu, porazivši posljednji Lorient s visokih 4-0. Danijel Subašić sačuvao je svoju mrežu netaknutom kroz cijeli susret. Ovom pobjedom Monaco je preuzeo vrh tablice.

Ivan Santini (Caen) – Francuska
Treći Hrvat u francuskoj Ligue 1, Ivan Santini, nije imao uspješan dan. Njegova momčad Caen poražena je na gostovanju kod Nantesa rezultatom 1-0. Santini je igrao do 77. minute te je zaradio javnu opomenu.

Filip Krovinović (Rio Ave) – Portugal
Drugoplasirani Porto na domaćem terenu je savladao Rio Ave rezultatom 4-2. Filip Krovinović u igru je ušao u 65. minuti za goste, koji su ovim porazom pali na deseto mjesto tablice.

Matej Delač (Mouscron), Mario Tičinović (Lokeren) – Belgija
Susret 22. kola prve belgijske lige, između Mouscrona i Lokerena, završio je pobjedom domaćina 2-1. Matej Delač čuvao je mrežu domaćina, dok je Mario Tičinović odigrao cijeli susret za goste. Nikola Jambor ostao je na klupi gostiju.

Antonio Milić (Oostende) – Belgija
U prvoj utakmici polufinala belgijskog kupa Oostende i Genk odigrali su 1-1. Antonio Milić odigrao je cijeli susret te upisao asistenciju kod jedinog pogotka domaćina.U prvenstvu je Oostende upisao gostujuću pobjedu 0-1 kod Waasland-Beverena, a Milić je ponovno imao punu minutažu.

Lovre Kalinić (KAA Gent) – Belgija
Nakon što je ove zime dres Hajduka zamijenio onim belgijskog Genta, Lovre Kalinić upisao je prvi nastup za svoju novu momčad. Sačuvao je praznu mrežu u domaćoj pobjedi 1-0 nad Charleroijem.

Ivan Leko (St. Truiden) – Belgija
Drugoplasirani Anderlecht na domaćem terenu je porazio St. Truiden rezultatom 3-1. Momčad St. Truidena, koju vodi Ivan Leko, ovim porazom je ostala na 12. mjestu tablice.

Matej Mitrović (Bešiktaš) – Turska
U utakmici petog kola drugog stupnja turskog Kupa, Bešiktaš je s uvjerljivih 3-0 slavio protiv Darica Genclerbirligija. Bivši branič Rijeke Matej Mitrović u igri je bio cijelu utakmicu. Svoju minutažu Mitrović je dobio i u vikendnoj pobjedi Bešiktaša protiv Alanyaspora 1-4. Mitrović je u igru ušao u 66. minuti.

Igor Tudor, Elvis Kokalović (Karabukspor) – Turska
Igor Tudor
i njegov Karabukspor ostvarili su veliku pobjedu ovog vikenda, slavili su protiv Galatasarya rezultatom 2-1. U Tudorovoj momčadi posljednjih nekoliko minuta proveo je i hrvatski branič Elvis Kokalović.

Ante Kulušić (Genclerbirligi) – Turska
Turski Genclerbirligi i Fenerbahce odigrali su neriješenu utakmicu (2-2) u utakmici Kupa. Hrvatski branič Ante Kulušić odigrao je svih 90 minuta za Genclerbirligi.

Marin Leovac (PAOK) – Grčka
U razmaku od četiri dana momčad PAOKa upisala je dvije prvenstvene pobjede. Prvo su na domaćem terenu savladali Levadiakos rezultatom 3-0, da bi potom na gostovanju kod PAS Giannine pobijedili s minimalnih 0-1. Strijelac tog jedinog pogotka bio je hrvatski reprezentativac Marin Leovac, koji je u oba susreta imao punu minutažu.

Antonio Mršić (Bnei Yehuda), Karlo Bručić (Ironi Ashdod) – Izrael
Utakmica 19. kola prve izraelske lige, između Bnei Yehude i Ironi Ashdoda, završila je pobjedom Yehude 2-0. Za domaćine je igrao Antonio Mršić do 63. minute, dok je kod gostiju Karlo Bručić imao punu minutažu. Dražen Bagarić, još jedan igrač Ashdoda, susret je odgledao s klupe za pričuve. Dok kod Yehude Dinko Trebotić ponovno nije bio ni na klupi.

Mirko Oremuš (Hapoel Ashkelon) – Izrael
Borba začelja između Hapoel Ashkelona i Hapoel Tel Aviva pripala je gostima iz Tel Aviva, koji su pobijedili s minimalnih 0-1. Usprkos porazu momčad Ashkelona, za koju je cijeli susret odigrao Mirko Oremuš, ostala je pretposljednja na tablici.

Jozo Šimunović (Celtic) – Škotska
Celtic je bez većih problema izborio osminu finala škotskog FA Kupa pobjedom od 0-3 protiv Albion Roversa. Hrvatski stoper Jozo Šimunović odigrao je cijelo drugo poluvrijeme.

Anton Maglica (Apollon) – Cipar
Anton Maglica postigao
je pogodak u visokoj pobjedi 3-0 Apollona nad Ermisom, svoj ukupno šesti pogodak ove sezone. Ovom pobjedom njegova momčad popela se na četvrto mjesto tablice.

Dario Krešić, Marin Oršulić (Omonia Nicosia) – Cipar
Momčad Omonie odigrala je neriješenim rezultatom 1-1 na gostovanju kod Ethnikos Achne u ciparskom kupu. Dario Krešić i Marin Oršulić odigrali su cijeli susret za goste. Tri dana nakon upisali su još jedan remi u prvenstvu. Na gostovanju kod Anorthosisa odigrali su 2-2, a Oršulić je imao punu minutažu, dok je Krešić ostao na klupi.

Dario Tomić (FK Liepaja) – Latvija
Nakon što su prvenstvo završili na četvrtom mjestu, momčad Liepaje uspješno je prošla u sljedeći krug Liga kupa. Bolji su bili od momčadi Babite rezultatom 0-2. Dario Tomić ušao je s klupe i postigao drugi pogodak za goste. On je jedini Hrvat u momčadi Liepaje, pošto su dvojac Marko Brtan i Dino Kluk dobili raskid ugovora s početkom nove godine.

Karlo Kešinović (St. Andrews) – Malta
U razmaku od tri dana momčad St. Andrewsa ubilježila je dva poraza, u FA Trophy kupu i prvenstvu. Nakon što ih je iz kupa eliminirala momčad Victoria Wanderersa rezultatom 1-0, na domaćem terenu izgubili su od vodećeg Balzana s istim rezultatom. Karlo Kešinović imao je punu minutažu u oba susreta.

Mislav Anđelković, Nikola Jaroš (Birkirkara) – Malta
Hrvatski strateg na klupi Birkrirkare – Nikola Jaroš,upisao je u 19. kolu 0-1 poraz od trećeplasirane Vallette. Cijeli susret u redovima domaćih odigrao jeMislav Anđelković. Nakon 19 odigranih kola Birkirkara je s 31 osvojenim bodom trenutačno 5. momčad 1. malteške lige.

Mateo Poljak (Newcastle Jets) – Australija
Australski prvoligaš Newcastle Jets poražen je na gostovanju kod WS Waderersa rezultatom 2-0. Hrvatski veznjak Mateo Poljak odigrao je cijelu utakmicu. Nakon 16 kola, Newcastle Jets se nalazi na osmoj poziciji prve australske lige.

Marin Jakoliš (KSV Roeselare) – Belgija
Susret 9. kola doigravanja za prvaka belgijske Proximus League, između KSV Roeselarea i St. Gilloisea, završio je pobjedom gostiju 0-1. Marin Jakoliš igrao je od 66. minute za domaćine, koji su ovim porazom pali na treće mjesto.

Tomislav Kiš (Cercle Brugge) – Belgija
Tomislav Kiš ušao
je u drugom poluvremenu i postigao jedini pogodak za svoju momčad, u gostujućem remiju 1-1 kod Liersea. Kišu je to sedmi prvenstveni zgoditak ove sezone.

Miroslav Šarić (Eastern AA) – Hong Kong
Vodeći Eastern AA upisao je remi na gostovanju kod Tai poa, u susretu koji je završio 1-1. Miroslav Šarić odigrao je cijeli susret za gostujuću momčad.

Vinko Begović (Mes Kerman) – Iran
U 20. kolu druge iranske lige momčad Vinka Begovića odigrala je susret bez pogodaka na gostovanju kod Gol Gohara. Ovim rezultatom Mes Kerman je pao na osmo mjesto tablice.

Dragan Skočić (Foolad), Branko Ivanković, Božidar Radošević (Persepolis) – Iran
Susret dvaju hrvatskih trenera
na klupama Foolada i Persepolisa završio je uvjerljivom pobjedom Persepolisa 0-3. Nakon pobjede nad Fooladom, Ivankovićeve trupe na domaćem su terenu porazile i Gostaresh Foolad Tabriz rezultatom 1-0. Božidar Radošević branio je cijeli susret za domaćine. Skočićevi su izabranici upisali još jedan poraz 0-1 na gostovanju kod Zob Ahana. Persepolis je ostao vodeći na tablici, dok je Foolad na slabašnom devetom mjestu.

Anton Krešić (Trapani) – Italija
Talijanski drugoligaš Trapani upisao je tek drugu pobjedu u Seriji B, a bili su bolji od Novare rezultatom 2-1. Za Trapani koji se nalazi na posljednjem mjestu svih 90 minuta odigrao je hrvatski vratar Anton Krešić.

Vedran Celjak (Alessandria) – Italija
Prvoplasirana momčad treće talijanske lige Alessandria svladala je Lucchesse rezultatom 2-1, te tako nastavila dobrim putem ka drugoj ligi. Hrvatski branič Vedran Celjak odigrao je cijelu utakmicu.

Jurica Grgec (Maccabi Shaarayim) – Izrael
Susret 20. kola druge izraelske lige, između Hapoel Katamona i Maccabi Shaarayima, završio je pobjedom Katamona 3-2. Jurica Grgec nastupio je od prve minute za goste, koji su ovim porazom ostali na začelju tablice.

Branko Vrgoč (Maccabi Netanya) – Izrael
Vodeći Maccabi Netanya upisao je još jednu pobjedu u susretu druge izraelske lige, bolji su bili od Hapoel Nazareth Illita rezultatom 5-2. Branko Vrgoč odigrao je cijeli susret za domaćine.

Igor Štimac (Al-Shahaniya) – Katar
Katarski prvoligaš Al-Shahaniya i dalje niže prilično loše rezultate, a ovog su vikenda s visokih 3-0 poraženi i protiv Al-Gharafe. Nakon 17 kola, Al-Shahaniya s 14 bodova drži 12. poziciju.

Igor Čerina, Vjeran Simunić (Sabah) – Malezija
Nova sezona
u drugoj ligi Malezije započela je za momčad Vjerana Simunića teškim porazom 3-0 na gostovanju kod Negeri Sembilana. Igor Čerina kao kapetan poveo je momčad Sabaha od prve minute.

Mateo Roskam (Sarawak) – Malezija
Bolji debi u novom klubu nije mogao poželjeti bivši igrač Slavena i Širokog Brijega, Mateo Roskam. U remiju 1-1 svoje momčadi s PBDKT T-Teamom postigao je izjednačujući pogodak. Roskam je pristigao iz redova singapurskog Tampines Roversa.

Silvio Rodić (Eastern Suburbs) – Novi Zeland
U 12. kolu novozelandskog Premiershipa momčad Eastern Suburbsa pobijedila je Hamilton Wandererse rezultatom 3-1. Silvio Rodić branio je cijeli susret za domaću momčad. Nakon 12 odigranih kola Suburbsi su s 20 osvojenih bodova 4. momčad novozelandskog prvenstva.

Mario Bilen (Auckland City) – Novi Zeland
Još jedan Hrvat u Novom Zelandu, Mario Bilen, imao je punu minutažu u 12. Kolu. Njegova momčad Auckland City odigrala je neriješenim rezultatom 2-2 na gostovanju kod Canterbury Uniteda. Auckland je trenutačno drugoplasirana momčad prvenstva, s dva boda i utakmicom manje od vodećeg Waitakerea.

Vjekoslav Tomić (Sanliurfaspor) – Turska
Momčad Sanliurfaspora svladala je Kirklarelispor u utakmici petog kola drugog stupnja turskog kupa rezultatom 0-2. Hrvatski vratar Vjekoslav Tomić odigrao je cijelu utakmicu.

Tomislav Glumac, Andrija Vuković (Balikesirspor) – Turska
Turski drugoligaš Balikesirspor poražen je ovog vikenda rezultatom 3-2 na gostovanju kod Eskisehirspora. Stoper Tomislav Glumac te vratar Andrija Vuković odigrali su cijelu utakmicu za goste.

Zlatko Dalić (Al Ain) – Ujedinjeni Arapski Emirati
Dva poraza u nizu presudila
su treneru Al Aina, Zlatku Daliću, koji je nakon posljednjeg poraza smijenjen. Prvo je njegova momčad na gostovanju kod Emirates Cluba izgubila 3-2 i time izazvao velika negodovanaj od strane navijača.

U idućem kolu je na domaćem terenu poražen od vodeće Al Jazire rezultatom 1-3 i time zaključio svoju priču u Emiratima.

Dalić je na klupi Al Aina bio od ožujka 2014. godine, te je u tom periodu osvojio jedno prvenstvo, kup, super kup i došao do finala Azijske Lige prvaka.