Naši vani

Ivan Rakitić stigao do duple krune
Hrvatski veznjak je i drugu godinu zaredom osvojio Kup Kralja sa svojom Barcelonom. Katalonski tim je u finalu svladao Sevillu 2-0, a Rakitić je igrao prvo poluvrijeme. Početkom drugog je zamijenjen zbog crvenog kartona kojeg je dobio Mascherano.

Hrvoje Tokić peto kolo zaredom zabija
Hrvatski napadač Hrvoje Tokić se i peto kolo zaredom upisao u strijelce. Iako je njegova momčad visoko poražena 5-1, on je zabio jedini gol svojeg Olafsvika.

Tomislav Puljić strijelac
Momčad Luzerna je s visokih 1-4 slavila protiv St. Gallena, a hrvatski branič Tomislav Puljić bio je strijelac prvog gola u 6. minuti.

Autogol Milovića
Bivši kapetan Hajduka Goran Milović svoju epizodu u Kini započeo je vrlo uspješno, ali ovog se vikenda i nije baš proveselio. Njegov Chongqing Lifan poražen je rezultatom 0-1 a on je zabio autogolom. Njegova ekipa nalazi se na 12. mjestu nakon 5 kola.

Kišu zadnjih 20 minuta u porazu Kortrijka
Momčad Kortrijka poražena je 1:2 protiv Charleroia, a bivši napadač Hajduka Tomislav Kiš odigrao je zadnjih 20-ak minuta.

Mandžukiću talijanski kup za rođendan

Juventus je u finalu talijanskog kupa rezultatom 1:0 svladao Milan, što je bio najbolji poklon za Mandžukića koji je taj dan i slavio 30. rođendan. Mandžukić je tako u svojoj drugoj sezoni stigao do 5. titule u Juventusu. Dva puta je osvojio prvenstvo, dva puta kup te jednom super kup.

Caktaš dobar u porazu Rubina
Rubin Kazan poražen je 0:1 protiv CSKA Moskve koja je ovom pobjedom stigla do titule prvaka. Kod domaćih je svih 90 minuta odigrao veznjak Mijo Caktaš, a najzapaženiji trenutak bio je sredinom prvog dijela kada je iz slobodnog udarca pogodio stativu.

Paurević spasio Ufu
Ivan Paurević bio je dvostruki strijelac u 3:1 pobjedi Ufe protiv Spartak Moskve. Pobjeda je to kojom je klub sezonu završio na 12. mjestu čime je izbjegao igranje u doigravanju. Hrvatskom veznjaku ove sezone ima tri gola.

Ćorluki drugo poluvrijeme u bezvrijednoj pobjedi

Lokomotiv Moskva je rezultatom 3:0 slavila protiv Saranska, a hrvatski branič Vedran Ćorluka odigrao je drugo poluvrijeme. Lokomotiv je ove sezone ipak ostao bez Europe.

Srna i Eduardo osvojili kup

Šahtar je osvojio ukrajinski kup, u finalu su s 2:0 bili bolji od Zorye. Darijo Srna je odigrao je svih 90 minuta, a Eduardo zadnjih 20-ak minuta. Srna je u kup utakmicama igrao ukupno četiri puta, dok je Eduardu ovo drugi nastup u kupu, a zabio je jedan gol.