Naši vani

Neka prvenstva su počela – neka se nastavila, a mi ćemo i ove sezone pratiti kako se u inozemstvu snalaze hrvatski nogometaši. Subašić primio dva pogotka na otvaranu sezone u Francuskoj
Hrvatska reprezentativna jedinicaDanijel Subašić odigrao je svih 90 minuta na golu Monaca u domaćem remiju (2-2) protiv Guingampa. Dobra vijest za Subu je što će i ove sezone biti prvi vratar kluba iz Kneževine koji je prošlu sezonu završio na trećem mjestu, s jednakim brojem bodova (65) kao i drugoplasirani Lyon – 31 bod iza nedodirljivog PSG-a. Jurić asistent za pobjedu austrijskog drugoligaša
Bivši igrač Cibalije i Zagreba,Tomislav Jurić upisao je asistenciju u 2-1 pobjedi Horna protiv BW Linza. Ovo je bila prva pobjeda Horna u drugoj ligi u koju su ušli kao prvaci regionalne divizije. Nakon 4. kola Horn drži 8. mjesto s tri boda osvojena u petak. Bivši Lokos strijelac u remiju Pandurrija
23-godišnji branič Filip Mrzljak bio je strijelac u remiju Panduriija i CFR Cluja(1-1). Filipu je ovo treća sezona u Rumunjskoj, a pogodak je postigao u 75. minuti za vodstvo. Nakon 4. kola Pandurii drži drugo mjesto s 8 osvojenih bodova, bodom manje i utakmicom više od prvoplasirane Steaue. Brezovec dvostruki strijelac za Sheriff Tiraspol
Josip Brezovec odlično je odradio 4. kolo Moldavskog prvenstva. U srazu sSaxan Ceadirom postigao je prvi pogodak u 20., te drugi u 45. minuti. Domaćin je susret riješio pogotkom u 70. minuti. Konačnih 3:0 bilo je dovoljno Sheriffu da se nakon 4 odigrana kola vrati na drugo mjesto koje drži s utakmicom više od prvih pratitelja. Bivši igrač Hajduka nastupio u remiju Aarhausa
Aarhus iLyngby odigrali su neriješeno (0:0) u 5. kolu danske Superlige. U remiju bez pogodakaDino Mikanović odigrao je 87 minuta kada je umjesto njega ušao 19-godišnji Danac Michael Zacho. Aarhaus s 8 osvojenih bodova drži 7. mjesto nakon nekompletiranog petog kola. Miloviću 90 minuta u 22. kolu Kineske Super Lige
Goran Milović odigrao je svih 90 minuta u pobjedi njegovog Chongqing Lifana na gostovanju kod Beijing Guoana. Susret u kojem su slavili s 1:2, Milovićeva momčad završila je s čak 8 kartoniranih igrača. Hrvat je vlasnik žutog kartona postao u 77. minuti utakmice. Chongqing Lifan ovom pobjedom smanjio je zaostatak za Beijing Guoanom na jedan bod, uz dvije utakmice više. Nakon nepotpuna 22 kola Milovićeva momčad je deseta na ljestvici. Maloči 90 minuta u golijadi 5. kola Poljske Ekstraklase
Lechia Gdańsk je 3:2 pobjedom nad dvanaestoplasiranom Korona Kielce nakon nepotupnog 5. kola stigla na treće mjesto s 10 bodova i utakmicom više od drugoplasirane Jagiellonie. Mario Maloča odigrao je svih 90 minuta za Lechiu. Krovinović otvaranje prvenstva odgledao s klupe
Bivši igrač Zagreba Filip Krovinović nije ušao u utakmici prvog kola portugalske Primeire. Njegov Rio Ave, za koji je prošle sezone upisao 9 nastupa, poražen je od Porta na domaćem terenu rezultatom 1:3. Stipe nastavlja zabijati u Singapuru
Bivši napadač Šibenika i Dugopolja, Stipe Plazibat bio je dvostruki strijelac u pobjedi Hougang Uniteda. U domaćem susretu protiv Home Uniteda Plazibatov klub vratio se nakon zaostatka od dva primljena pogotka u 7 minuta prvog poluvremena. Do kraja prvog dijela Stipe je dvaput bio siguran s bijele točke. U nastavku susreta Hougang jepostigao još dva pogotka, te se konačnim rezultatom 4:2 popeo na 5. mjesto ljestvice bodovno se izjednačivši s Home Unitedom koji ima utakmicu manje nakon 18 odigranih kola. Plazibatu je ovo 12 pogodak u 2016. godini Kramarić strijelac protiv Bilbaa
Njemačka Bundesliga još nije startala pa prvoligaši formu bruse igrajuć pripremne utakmice. U prijateljskom srazu Hoffenheimai Athletic Bilbaa Kramarić je bio strijelac. Utakmica je završila rezultatom 1:1. Hrvati uspješni na otvaranju prvenstva u Saudijskoj Arabiji
Al Nassr kojeg vodi Zoran Mamić, upisao je visoku pobjedu 4:1 protiv Al Fateha. Marin Tomasov igrao je do 80., a Ivan Tomečak do 65. minute. Četiri minute prije izlaska iz igre, Tomečak je asistirao Omaru Hawsawiju za treći pogodak svoje momčadi. Srni 90, Eduardo 30ak minuta u pobjedi Šahtara
U 4. kolu ukrajinske Premier ligeŠahtar je upisao gostujuću pobjedu kod Karpatya. Iako su nakon prvog poluvremena gubili 2:0, momčad Darija Srne i Eduarda u nastavku je u potpunosti preokrenula rezultat, te u konačnici pobijedila rezultatom 2:3. Darijo Srna odigrao cijelu utakmicu, Eduardo je u igru ušao u 66. minuti umjesto Seleznyova. Hrvatski dvojac za pobjedu Zrinjskog
Danijel Stojanović i Tomislav Tomić bili su strijelci za 2-0 pobjedu Zrinjskog nad Slobodom iz Tuzle. Nakon 5 kola Zrinjski drži prvo mjesto s 10 bodova koliko ima i drugoplasirana Sloboda. Odličan debitantski nastup Santinija
Ivan Santini bio je dvostruki strijelc u debiju, na otvaranju Ligue 1. Santinijev Caen gubio je na domaćem terenu 0:2 od Lorienta. Pogodak kojim je donio pobjedu svojoj momčadi Ivan je postigao u 87. minuti te postavio konačnih 3:2 za domaćina. Mance za potvrdu pobjede nad Ibričićevim Koperom
Bivši napadač Istre 1961 i Pomorca, Antonio Mance bio je strijelac u 2-0 pobjedi Domžala nad Lukom Koper. Odigrao je svih 90 minuta, a pogodak za 2:0 postigao u 88. Domžale su ovom pobjedom zasjele na prvo mjesto s 11 osvojenih bodova u prvih 5 kola. Ćaleta-Car odigrao cijeli susret u pobjedi Dinamovog protivnika
19-godišnji Duje Ćaleta-Car odigrao svih 90 minuta u 0:2 pobjedi RB Salzburga kod Reida. Salzburg, koji će igrati protiv našeg Dinama za ulazak u Ligu Prvaka, nakon 4 kola drži 4. mjesto sa 7 bodova, 5 manje od vodećeg Rheindorf Altacha. Pavelić i Močinić igrali u pobjedi nad Roguljićevom Admirom
Mario Pavelić bio je asistent u 4-0 pobjedi Rapida nad Admirom u 4. kolu austrijske Bundeslige. Bivši igrač Rijeke,Močinić je odigrao cijelu utakmicu za Rapid, dok je Ante Roguljić čitav susret odgledao s Admirine klupe za pričuve. Još jedna klupa za Balića
Andrija Balić s klupe je pratio 2-3 poraz svog Udinesea u kupu protiv Spezie. 90 minuta klupe u Rusiji za Caktaša
Mijo Caktaš svih 90 prosjedio je na klupi Rubina iz Kazana u remiju protiv Spartaka iz Moskve. Utakmica je završila rezultatom 1:1, a Rubin nakon tri kola ima dva osvojena boda, te drži 13. mjesto na ljestvici ruske Premier lige. Perišić potvrdio dobru formu protiv Celtica
Najbolji igrač hrvatske reprezentacije, Ivan Perišić, sjajne partije s EURO-a ponavlja i u dresu Intera. Nakon što je prvo sjajno pogodio protiv Tottenhama, u 2-0 pobjedi protiv škotskog velikana, asistirao je za prvi gol Intera, kojeg je zabio Eder. U 73. minuti zaradio je javnu opomenu, dok je 3 minute kasnije zamijenjen. Marko Livaja strijelac u remiju 1-1 Las Palmasa.
U novom se klubu dobro snašao zločesti dečko hrvatskog nogometa – Marko Livaja. Njegov Las Palmas igrao je prijateljsku utakmicu protiv Darmstadta, a poraza ih je spasio zgoditak Livaje u 86. minuti.
Mandžukić strijelac protiv Espanyola, Pjaci pola sata
Stara dama remizirala je 2-2 protiv španjolskog kluba, a Mario Mandžukić dobru je predstavu oplodio pogotkom u 54. minuti. Osam minuta kasnije, zamijenio ga je najskuplji igrač u povijesti HNL-a, Marko Pjaca. Duje Čop strijelac u remiju Sportinga 1-1 protiv Deportiva.
Bivši napadač Hajduka, Splita, Dinama, Cagliarija i Malage, pogodio je za svoj novi klub, Sporting iz Gijona. Nažalost, nedovoljno za pobjedu, pošto su i sportski protivnici iz Deportiva zabili jednak broj golova te je završilo 1-1. Kranjčar ušao s klupe
Bivši reprezentativac Niko Kranjčar, polako hvata staru formu u dresu škotskog velikana Rangersa. U drugom kolu prvenstva, Rangersi su upisali gostujuću 2-1 pobjedu protiv neugodnog Dundeeja, a Kranjčar je u igru ušao u 63. minuti umjesto Hallidaya. Rangersi nakon 2 kola predvode tablicu s 4 boda, no Celtic ima utakmicu manje. Bartuloviću gotovo cijelo drugo poluvrijeme
Bivši igrač Hajduka, Mladen Bartulović, pomogao je svojoj Vorskli da dođe do boda u gostima kod Dnipra. Završilo je 1-1, a Mladen je u igru ušao u 56. minuti. Budimir zabio u Kupu
Sjajni Ante Budimir nastavlja u istom tonu kao i lani u dresu Crotonea. Iako je prešao u snažnu Sampdoriju, od početka sezone daje do znanja da za njega ima mjesta u prvoj postavi. U utakmici talijanskog Kupa protiv Bassana, zabio je za konačnih 3-0 u 69. minuti. Prije njega, dva je pogotka postigao kolumbijski napadač Luis Muriel. Ivica Olić odigrao svih 90 minuta u 1-0 pobjedi 1860 Munchena.
Dva kola odigrana su i u drugom rangu njemačkog nogometa, gdje u dresu 1860 Munchena nastupa legendarni Ivica Olić. U domaćoj 1-0 pobjedi protiv Arminije iz Bielefelda, Ola je odigrao svih 90 minuta, te pomogao svojoj momčadi da upiše prve ovosezonske bodove. Petar Filipović zabio za Austriu
Branić bečke Austrije, Petar Filipović, zabio je pogodak na gostovanju svoje momčadi kod Sturma u Grazu, no njegov je gol u 79. minuti bio samo počasni, jer je došao uslijed vodstva Sturma od 3-0, a rezultat se nakon Filipovićevog gola nije mijenjao. Nakon 4 kola prvenstva, Austria je peta s 6 bodova, Sturm treći s 9, dok iznenađujuće vodi Altach s maksimalnih 12 bodova. Rakitiću svih 90 minuta u pobjedi Barelone u Superkupu
U prvoj utakmici španjolskog Superkupa, Barcelona je napravila velik posao svladavši u gostima Sevillu s 2-0. Naš Ivan Rakitić odigrao je svih 90 minuta za Katalonce.