Najboljih 11 Hrvata izvan očiju javnosti

Učinak A reprezentativaca Hrvatske, kao i onih koji se “šuljaju” oko reprezentacije većinom svi znamo. No, kako izgleda sastav onih igrača koji ne gostuju često na naslovnim stranicama niti su pod svjetlima reflektora liga Petice ili Lige prvaka? Mi vam donosimo najboljih 11 Hrvata po učinku u manje poznatim klubovima i ligama.

Ivan Radoš (DVTK, Mađarska)
Vratar koji je čest gost u momčadi kola mađarske lige, mada u njegovom slučaju bi se prije moglo reći da je on već domaćin, a ne gost u momčadi kola. Iskusni 32-godišnjak nedavno je dobio i mađarsko državljanstvo.

Nikola Tkalčić (IFK Norrkoping, Švedska)
Desni bek, lijevi bek, desni vezni, što god treba. Standardni igrač prvaka Švedske ovo je proljeće otvorio u stilu sa 3 pogotka i dvije asistencije. 26-godišnji bivši igrač Varaždina najčešće igra na desnoj strani i desnom beku, stoga ga i mi stavljamo na poziciju desnog beka.

Niko Datković (Lugano, Švicarska)
Njegov Lugano uz dosta je muke osigurao ostanak u ligi, ali su igrali i finale Kupa (izgubili 1-0 od Zuricha). Ovaj bivši igrač Rijeke nekoliko je puta bio u momčadi kola, zavisno koji švicarski medij uzmete kao izvor (Blick ili ostali).

Toni Datković (Koper, Slovenija)
22-godišnji stoper Kopera 8 puta je bio u momčadi kola, stoga je sasvim logično da je i u momčadi prvenstva slovenske lige.

Antonio Milić
(Oostende, Belgija)
Standardni stoper/lijevi bek kluba koji je najsiromašniji budžetom, ali među najboljima u Belgiji. Jedno vrijeme su proveli i na samom vrhu.

Robert Murić (Ajax, Nizozemska)
Bivši dinamovac odlično je iskoristio minutažu u mladoj ekipi Ajaxa u drugoligaškoj konkurenciji. Osam golova i dvanaest asistencija mu je osiguralo i dva nastupa za prvu ekipu gdje je u 28 minuta već upisao i prvu asistenciju. Naredna sezona trebala bi donijeti i veću minutažu u prvoj momčadi.

Antonio Jakoliš (CFR Cluj)
Bivši igrač Hajduka bio je odličan ove sezone u Rumunjskoj. Ukupno 6 golova i 10 asistencija te osvojen kup idu u prilog nekadašnjem velikom talentu HNK Šibenika.

Damir Kreilach (Union Berlin, Njemačka)
Rođeni Vukovarac ove je sezone “rasturao” u njemačkoj drugoj ligi. Postigao je 12 golova i 6 puta asistirao. Možda dovoljno da ga se u budućnosti sjeti i izbornik?

Antonini Čulina (Lugano, Švicarska)
Odlične partije pružao je Zadranin koji je prošao školu Rijeke. U Luganu se izborio za ostanak i finale Kupa, čemu je zasigurno pomoglo njegovih 10 pogodaka i 8 asistencija. Nažalost, prije 3 tjedna se ozlijedio.

Ante Budimir (Crotone, Italija)
Među najzaslužnijima za ulazak u Serie A kluba kojeg vodi naš Ivan
Jurić. 16 pogodaka u prvenstvu, 4 asistencije te pogodak i asistencija u
kupu, rezultat su najbolje seone u karijeri bivšeg napadača Lokomotive.

Josip Barišić (Piast Gliwice, Poljska)
Bivši napadač Osijeka je s 11 golova i 3 asistencije bio među glavnim igračima drugoplasirane momčadi poljske lige.