Nadopuna: 3. HNL Jug – posljednja tri susreta

U subotu smo objavili izvještaj s odigranih susreta 3. HNL jug, a danas donosimo nastavak:

Croatiamdash;Hajduk II 3:2 (M.Šuto, Brnadić, Ćapin / Bosančić, Mastelić)
Iako bez trojca koji je nastupio protiv Rijeke (Grbić, Juranović i Tudor) druga momčad Hajduka stigla je u Zmijavce srespektabilnim sastavom i izgubila. Domaća momčad koja se bori za ostanak više je željela pobjedu te su na koncu slavili sa 3:2 iako su imali vodstvo od 3:0. Nakon početnog ispipavanja snaga udarcima s distance u 24. minuti Croatija je povela preko Šute koji je nakon jedne gužve poslije kornera poentirao. Samo 10 minuta kasnije Brnadić povećava na 2:0, a odmah na početku drugog poluvremena Ćapin pogađa za 3:0 i činilo se da će Hajduk doživjeti katastrofu. Ulaskom Malokua druga momčad Bilih je živnula i rezultat toga su dva pogotka preko Bosančića i Mastelića, a na koncu je Hajduk mogao doći i do pozitivnog rezultata jer su preko Malokua imali dvije dobre šanse, no rezultat se više nije mijenjao.

Neretvanacmdash;Solin 2:0 (Vasilj 2)
U derbiju kola u Opuzenu Solin je bolje otvorio susret i preuzeo inicijativu na sredini terena, ali jedinu pravu priliku imao je Farić kada je pogodio prečku udarcem s dvadesetak metara. Dominirali su gosti u tom periodu, ali nisu imali konkretnijih prilika. Neretvanac uzvraća pred kraj poluvremena. Najprije je Jure Glasović prošao po lijevoj strani, ali Mihaljević puca pored gola. Isti igrač odlično tuče u 45. minuti, no lopta odlazi malo pored gola. U zadnjim trenucima prvog dijela za Solin je probao Caktaš, ali brani lijepo Pavlović. U drugom poluvremenu na jednu nabačenu loptu Stipe Glasovića majstorski reagira Vasilj. Dok su svi očekivali pokušaj primanja na prsa Vasilj je škaricama fantastično pogodio za 1:0. Prekrasan gol plave devetke, uistinu se rijetko viđa na trećeligaškim terenima. Za drugi gol zaslužna je minijatura Babića, koji prolazi kroz obranu gostiju, poslužuje Vasilja za 2:0. Do kraja susreta Neretvanac je imao još nekoliko dobrih prilika, ali nisu uspjeli poentirati. S ovom pobjedom Opuzenci su prestigli Hrvace i potvrdili da igraju možda i najbolji nogomet na jugu ovo proljeće.

Primoracmdash;Junak 3:1 (Ćaleta, Vladović, Tadić / Jelić)

U susretu igranom u stobrečkom Blatu Primorac je svladao Junak sa 3:1 i tako ga prestigao na ljestvici. Poveli su gosti, iskusni Jelić pogodio je u u 25. minuti, ali odmah u sljedećem napadu Primorac je izjednačio preko Ćalete. U drugom poluvremenu totalni preokret Stobrečana, najprije Vladović u 65., a potom i Tadić u 78. minuti pogađaj u mrežu Ivana Banića za pobjedu Primorca protiv Junaka koji bez Sablića teško dolazi do bodova.