Nacional bez plasmana među četiri najbolje momčadi Europe (VIDEO)

Hrvatski futsal prvak Nacional poražen je u Zagrebu u trećem kolu Elitnog kola Uefa Futsal Cupa od aktualnog europskog prvaka ruske Ugre rezultatom 5:1 (0:0) te je ostao bez plasmana među četiri najbolje momčadi Europe.

Uoči posljednjeg kola Nacional je zbog bolje gol razlike držao prvo mjesto skupine te mu je bio dovoljan i neriješeni rezultat. U prva dva kola hrvatski prvak je bio bolji od azerbajdžanskog Azara (2:1) te njemačkog Hamburg Panthersa (11:1).

U dobro ispunjenoj Dvorani 2 Doma sportova prvo poluvrijeme je završilo bez zgoditaka uz odličnu igru ekipe Kujtima Morine koja nije uspjela kapitalizirati ostvarene prilike.

Gosti su u vodstvo došli u 24. minuti kada pogađa Kotljarov nakon što se lopta odbila i prevarila vratara Bilića. Samo minutu kasnije Nacional je izjednačio. Precizan je bio Franco Jelovčić. U 29. minuti Ugra ponovno vodi kada zabija Šajahmetov, a 36. vodstvo povećava Caio.

Nacional je u zavšrnim minutama susreta igrao s igračem/vratarem što ruska ekipa iskorištava te preko Davidova i Afanasjeva postavlja konačni rezultat.

Ugra se tako sa devet osvojenih bodova plasirala na finalni turnir četiri najbolje futsal momčadi koji će se održati u travnju 2017. godine. Treće mjesto je osvojio Azar koji je sa 5:1 bio bolji od Hamburg Panthersa.