Mladi poraženi od Španjolske, okvir gola spriječio veliki povratak

Sjajnu utakmicu gledali smo na Rujevici, no nažalost, bodovi idu put Španjolske, koja slavi 3-2 pobjedu.

Hrvatska je krenula dosta oprezno i defenzivno, a već u 18. minuti kola su krenula nizbrdo. Španjolci su izigrali našu obranu, Inaki Williams je trebao samo pospremiti loptu u prazan gol, no nevjerojatnu glupost radi Denis Kolinger koji ga povlači za dres. Penal i crveni karton, jasna je i jedina logična odluka suca. Gerard Deulofeu je bio neumoljiv i gosti su poveli.Žrtva Kolingerove reakcije bio je Nikola Vlašić, umjesto kojeg je u igru ušao stoper Dino Perić.

U 41. minuti Španjolska dolazi i do drugog gola. Na asistenciju Ceballosa, donji desni kut pogađa Asensio. Seriju gluposti nastavio je vratar Livaković, nonšalantnom reakcijom i dodavanjem praktički u noge Deulofeuu, koji takav poklon kažnjava. Semafor pokazuje 0-3, uz igrača više za Španjolsku. gotovo bezizlazna situacija, no Hrvatska je pokazala poznati inat koji nas je često vadio iz teških situacija.

U 64. minuti slobodan udarac izvodi Radošević, a odbijenu loptu u mrežu posprema Mario Pašalić. U 80. minuti potpuni povratak Hrvatske. Kovačić daje sjajnu loptu u prostor za Tudora, njega kao zadnji čovjek Jorge Mere povlači za dres i zarađuje crveni karton, a Hrvatska penal. Siguran realizator bio je Josip Radošević.

U sudačkoj nadoknadi velika nesreća za Hrvatsku. Kovačićev centaršut odsjeda na stativi, a u nastavku akcije Halilović pogađa prečku. Do kraja utakmice još je Mikanović zaradio drugi žuti karton, te smo utakmicu okončali s devetoricom na terenu.