Lokomotiva sa igračem manje bolja od Zagreba

U prvom susretu 8. kola MAXtv Prve lige Lokomotiva je kao gost bila bolja od Zagreba rezultatom 2:1 (1:0). Momčad Ante Čačića povela je u 17. minuti nakon što je dobar ubačaj Pamića iz slobodnog udarca glavom pod gredu spremio Mrčela. Gosti su posve zasluženo otišli s prednosti na odmor, a ista je mogla biti i veća da je Pamić u 35. minuti iskoristio najstrožu kaznu nakon što je u svom šesnaestercu Kovačić igrao rukom.

Za Zagreb ponovno nije nastupio ponajbolji igrač Filip Krovinović koji je na izlaznim vratima kluba. Gdje će mladi veznjak nastaviti karijeru saznat ćemo u narednih par dana. Za Lokomotivu su pak premijerne nastupe upisali Pamić i Husejinović koji su ovog tjedna stigli na posudbu iz Dinama.

Na samom početku drugog poluvremena (50. minuta) još jedan jedanaesterac, ovaj put za Pjesnike. Siguran je bio Lovro Medić, a gosti su tom prilikom ostali i sa igračem manje jer je isključen Mrčela pošto je igrao rukom u izglednoj prilici za postizanje zgoditka. Brojčana prednost nije pomogla Zagrebu da dođe do prve ovosezonske pobjede. Štoviše u 76. minuti sva tri boda momčadi s Kajzerice donosi Marić nakon ubačaja Grezde.

Zagreb u idućem kolu gostuje na Poljudu, a Lokomotiva će odigrati prijateljsku utakmicu s Dinamom. Zanimljivo da su Bartolec i Bručić kojima je prijetila kazna zbog žutih kartona isti i dobili. Bartolec tako što je u sudačkoj nadoknadi pri prekidu namjerno odugovlačio s nastavkom igre. Ovaj put bar nismo svjedočili otvorenim uputama s klupe Lokomotive kao što se dogodilo u prošloj sezoni.