Liga prvaka: Celtic se “iskrumpirao”, Subašić među elitom (VIDEO)

Rome i Porta u Rimu. Iako su Rimljani iz Portugala u uzvrat ušli s povoljnim rezultatom (1:1), gosti iz Porta pogotkom u 8. minuti (strijelac Felipe Monteiro) najavili su početak tužne večeri za domaće navijače i momčad. Osim ranog pogotka domaće je u cilju osiguranja ulaska među elitu sputala i činjenica da su do 50. minute ostali bez dva igrača zbog crvenih kartona. De Rossi u 39., te Emerson u 50. minuti zbog pregrubih startova na suparničke igrače izravno su isključeni iz igre. Portugalci su do kraja susreta znalački kapitalizirali brojčanu prednost na terenu, te uz pogotke Miguela Layuacute;na u 73., te Jesuacute;sa Corone dvije minute poslije potvrdili veliko slavlje gostiju. Ludu i nezaboravnu noć u izraelskoj pustinji Negev imao je škotski prvak Celtic. U Beer Shevu, najveći grad tog pustinjskog podrčja, Škoti su došli s visokom 5:2 domaćom pobjedom. Hapoel je, pogotovo u drugom poluvremenu, u potpunosti nadigrao Celtic. Uz nerealiziran kazneni udarac u 15. minuti i dva postignuta pogotka do 48. (Ben Sahar u 21., Ovidiu Hoban u 48.) te mnoštvo prilika i izglednih situacija u nastavku, Izraleci ipak nisu uspjeli finalizirati senzacionalan preokret. Tako će momčad Brandana Rodgersa nakon ukupnih 5:4 svoj europski put nastaviti u elitnom nogometnom natjecanju, dok Hapoelu ostaje “utješna nagradardquo; – Europska liga. Od preostala tri susreta, svakako valja izdvojiti veliki uspjeh bugarskog prvaka Ludogoreca koji je u Plzenu obranio domaću pobjedu od 2:0. Iako je Viktoria povela rano, u 7. minuti pogotkom Michaila Ďuriša, Bugari su golom Virgila Misidjana u 16. najavili uspješno dovršavanje posla. U nastavku susreta Viktoria je pogotkom 20-godišnjeg Aleša Matějůa u 64. povela 2:1, no do kraja susreta nisu uspjeli napraviti nešto više. Za konačnih 2:2 u 95. minuti susreta zabija Klaudiu Keșeruuml;. S ukupnih 4:2 Ludogorec, koji gura na brazilski pogon (8 Brazilaca), se pridružuje europskoj eliti, dok će češka Viktoria u grupama Europske lige pokušati isprati gorak okus europskog neuspjeha. Monaco našeg Danijela Subašića, nakon pobjede u gostima kod Villarreala rezultatom 0:2, na domaćem terenu dovršio je posao pobjedivši 1:0. Pogodak “odlukerdquo; postigao je Fabinho u 91. minuti iz kaznenog udarca. Varšavska Legija nije dozvolila iznenađenje na domaćem terenu. Nakon pobjede 0:2 u Irskoj, očekivao se lagan posao na Pepsi Areni. Međutim nakon pogotka Robbija Bensona u 19. minuti, te drugog žutog kartona za Adama Hloušeka u 67., “mirisalordquo; je na produžetke i senzaciju. Skromni Irci ipak do kraja susreta nisu uspjeli “ubostirdquo; još koji pogodak, te su Poljaci golom Michała Kucharczyka u 92. minuti postavili ukupnih 3:1 i ulazak u skupine Lige prvaka. Zaključno, u Ligu prvaka idu Porto, Celtic, Ludogorec, Monaco i Legija Varšava, dok će u Europskoj ligi igrati Roma, Hapoel Beer Sheva, Viktorija Plzen, Villarreal te Dundalk. Večeras se igra preostalih pet susreta u kojem će kroz play-off ulazak u Ligu prvaka između ostalih tražiti i hrvatski prvak Dinamo koji na gostovanje protiv RB Salzburga u Austriju nosi maksimirskih 1:1.