Leverkusen – RB Leipzig: Neprihvaćeni Bikovi (VIDEO)

U Njemačkoj je upravo završila utakmica 11. kola Bundeslige između Bayer Leverkusena i RB Leipziga.

Pobjedu je, u uzbudljivom susretu, rezultatom 2-3 odnijela gostujuća momčad. Poveo je Bayer pogotkom Kampla u 1. minuti susreta. Tri minute poslije Baumgartlinger postiže autogol i na semaforu je već 1-1. U produžetku prvog poluvremena (47. minuta) pogodak za novo vodstvo Leverkusena postiže Brandt.

Domaćin priliku za povećanje vodstva propušta u 54. minuti susreta kada Calhanoglu promašuje kazneni udarac. Gosti su do kraja susreta postigli dva pogotka (Forsberg 67., Orban 81.) i stigli do potpunog preokreta.

Ovom pobjedom RB Leipzig trenutačno je preuzeo vrh Bundeslige, s 27 osvojenih bodova, tri više i utakmicom više od Bayerna.

I dok na travnjaku ubiru sportske sipmatije, van njega “umjetni klub” iz Liepziga nikako da postane prihvaćen u njemačkom navijačkom društvu.

>>RB Leipzig: Klub bez duše

Posljednji incident dogodio se prilikom dolaska igrača i službenih osoba RB Leipziga u Leverkusen. Kilometar prije dolaska klupskog autobusa na BayArenu, isti je od strane navijači Leverkusena zasut vrećama ispunjenima bojama.

Nakon “ulične akcije”, domaći navijači podigli su poruku gostima iz Leipziga: “Dobrodošli u grad boja”.

Navijači, a i šira njemačka javnost nikako se ne mire s postojanjem i načinom na koji je ustrojen/nastao RB Leipzig. Ova akcija posljednja je u nizu kojom šalju poruku da klub vođen i ustrojen na RB način, nije prihvatljiv u njihovom poimanju upravljanja nogometnim klubovima.