KUP: Dinamo preokretom do četvrtfinala, pridružili mu se Slaven Belupo i Inter Zaprešić

Danas su na rasporedu bile tri utakmice osmine finala Hrvatskog nogometnog kupa. U Ždralovima, naselju u sastavu grada Bjelovara, domaća Mladost je poražena od Dinama rezultatom 1:3 (1:0), Slaven Belupo je na Šubićevcu slavio protiv Šibenika sa 0:2 (0:0), a susret Intera i Cibalije u Zaprešiću odlučen je tek nakon izvođenja udaraca sa 11 metara pošto nakon 120 minuta nije bilo golova. Bolji i spretniji su naposljetku bili domaćini sa 4:3.

Rezultati:

Mladost Ždralovi – Dinamo 1:3 (1:0) (Starčević 38 / Hodžić 62, Henriquez 70, Soudani 87)
Šibenik – Slaven Belupo 0:2 (0:0) (Brlek 55, Delić 74)

Golovi:

Pogledajte sve golove kojima su Modri izborili četvrtfinale Kupa pobjedom nad NK Mladost Ždralovi rezultatom 1:3! Ukoliko želite pogledati cijelu utakmicu, pronađite ju na Dinamo TV klikom na http://gnkdinamo.hr/HR/dinamo-tvTake a look at all goals from our 1:3 Cup win vs. NK Mladost Ždralovi! If you want to take a look at whole match, click at http://gnkdinamo.hr/HR/dinamo-tv

Posted by GNK Dinamo Zagreb on Tuesday, October 27, 2015

Od 38. minute Mladost u Ždralovima golom Ivana Starčevića nakon udarca iz kuta vodi protiv Dinama sa 1:0

U 62. minuti Dinamo dolazi do izjednačenja, ubacio je sa desne strane Soudani, a loptu glavom u mrežu šalje Hodžić

Preokret u Ždralovima. Dupli pas su odigrali Ćorić i Pavičić, Ćorić potom nesebično asistira Henriquezu kojem nije bilo teško sa 5 metara poentirati za 2:1

Dinamo je potvrdio pobjedu u 87. minuti. Nakon kontre Hodžić pronalazi Soudanija koji poentira za povećanje prednosti.

Kraj utakmice u Ždralovima, Dinamo je prvi klub koji se plasirao u četvrtfinale, a trećeligaška Mladost je pružila dobar otpor favoriziranim gostima.

Službeni sastavi za susret Šibenik – Slaven Belupo:

Slaven Belupo je osigurao četvrtfinale svladavši Šibenik sa 2:0 golovima Petra Brleka u 55. i Mateasa Delića u 74. minuti.

Službeni sastavi za susret Inter ZaprešićCibalia:

U Zaprešiću nakon 120 minuta nije bilo golova. Nakon izvođenja jedanaesteraca bolji su bili domaćini rezultatom 4:3.