Kovač s Eintrachtom stigao na 3. mjesto Bundeslige (VIDEO)

U 16. kolu njemačke Bundeslige Eintrach Frankfurt, hrvatskog trenera Nike Kovača, na svojojCommerzbankAreni rezultatom 3-0 porazio je Mainz.

U vodstvo je domaću momčad doveo 23-godišnji Branimir Hrgota u 18. minuti susreta.

Posao Kovaču i njegovim igračima olakšao je Kolumbijac Cordoba, koji je u 55. minuti utakmice zasluženo isključen iz igre zbog gaženja protivničkog igrača. Brojčanu prednost Eintracht je znalački iskoristio te pogotkom Aymena Barkoka u 75. minuti odlazi na 2-0.

Posao je završio strijelac prvog pogotka – mladi Hrgota, na asistenciju nesebičnog Barkoka, u 85. minuti dvoboja. Ante Rebić odigrao je vrlo dobru utakmicu za Eintracht (u 53. zaradio javnu opomenu), u kojoj je sudjelovao do 67. minute kada je napustio travnjak.

,,, by ReplayFootCom

Ovim rezultatom Kovač je sa svojim Eintracht Frankfurtom stigao na treće mjesto Bundeslige. S te pozicije će otići i na zimski odmor ukoliko sutra u svojim posljednjim obvezama prvog dijela prvenstva Hoffenheim i Herta ne upišu pobjede. Hoffenheim igra doma protiv Bremena, baš kao i Herta Berlin koja dočekuje Darmstadt.