Kolo gostujućih pobjeda

Natjecanje dalmatinskih prvoligaša igra se ubrzanim ritmom, pa su nakon susreta za vikend ovaj tjedan na rasporedu još dva kola. U utorak i srijedu odigrano je još jedno nepotpuno kolo, naime odgođena je utakmica mladih Hajdukovaca i Zmaja iz Makarske. Susret će se odigrati u srijedu 18.03.2015. u Sportskom centru u Makarskoj. S obzirom na tu odgodu u utorak su odigrana tri susreta na kojima je zabilježena samo jedna pobjeda domaćina. BŠK Zmaj dočekao je na svojim Zlinjama goste iz Omiša i uvjerljivo slavio sa 3:0. Raspoložena su bila pojačanja Blaćana za proljetni dio sezone ,posebno Čubrilo koji je u 12.i 20.minuti postizao golove. Priču je zaključio Ercegović udarcem glavom s druge stative. Omišanima je ovo drugi poraz u tri kola, na domaćem terenu ubilježili su samo bod te se nalaze u izrazito neugodnoj situaciji sa samo 17 bodova na pretposljednjem mjestu, dok su otočani u prilično komfornoj situaciji u sredini tablice.

Još jedna ekipa koja nije najbolje krenula u nastavak sezone je sinjski Junak, 2 boda nakon tri kola neće zadovoljiti ambicije Sinjana. Utakmica protiv Kamena bila je idealna prigoda za ostvariti prvi trobod na proljeće. I krenulo je solidno, pogodio je prvi strijelac lige Željko Sablić za vodstvo u prvom poluvremenu. No kakvo bi bilo HNL natjecanje kad se ne bi spomenuli suci kao glavni akteri? U nastavku Kamen izjednačuje iz sumnjive pozicije, svjedoci spominju očigledno zaleđe Puljiza koji asistira Gudelju za 1:1, a domaćin se još jednom žali na sudačke odluke odnosno dva nedosuđena jedanaesterca na samom kraju utakmice. Sudac je bio Majstrović iz Splita. Nadamo se da pogreške na štetu Plavih iz Sinja nisu plod namjere.

U Metkoviću je odigran derbi kola, na igralište Iza Vage došao je Solin, a domaći su najavljivali pobjedu kojom bi ujedno i prestigli goste na ljestvici. Susret je bio i vizualno zanimljiv, Neretva se vratila tradiciji i u nastavku sezone nastupa u bijelomdash;plavim prugastim dresovima, zapravo identičnim kakve imaju nogometaši jednog zagrebačkog kluba (onog koji je isti gospodarski subjekt, kao jedan drugi, pa nema govora o kartelu op.AZTN) mdash; iskreno se nadam da im je to i jedina poveznica, dok je Solin istrčao u svojoj gostujućoj žutoj kombinaciji. Utakmica nije bila jedna od onih koje će privući više gledatelja na tribine svojom kvalitetom, a rješenje je donio Hajder pogotkom u sudačkoj nadoknadi nakon pogreške domaće obrane, kad su već svi gledatelji komentirali da je podjela bodova i najpravedniji ishod. Veliki propust domaćih igrača koji u nedjelju gostuju u Opuzenu, dok je Solin nakon kiksa protiv Zagore učvrstio treće mjesto.

Srijeda je donijela još nekoliko zanimljivih rezultata. GOŠK je u Dubrovniku dočekao Jadrana iz Ploča i nadao se pobjedi, ali na kraju su se radovali gosti. Pred sam kraj utakmica pogodio je Bubalo i odnio sva 3 boda u Ploče. Dubrovčani ostaju prikovani za dno tablice i sada se već osjećaju prvi znaci panike. Trener Papić podnio je ostavku iza utakmice, a novi/stari strateg Dubrovčana biti će Milan Petrović.

Uvjerljiv je bio Šibenik protiv Croatije. Gledatelji su mogli vidjeti čak šest pogodaka na Šubićevcu. Nakon ovakve golijade biti će lakše otići Mosoru na noge u derbiju lige za vikend. Mosor je pak na gostovanju u Stobreču bez ikakvih problema nadigrao Primorca i također pokazao dobru formu. Neretvanac je na gostovanje u Unešić otišao bez čak petorice standardnih igrača i uspio je uloviti puni plijen. Bolje je krenuo domaćin i poveo preko Miletića, ali Mihaljević je uskoro lijepim pogotkom izjednačio rezultat. Bolju igru u nastavku potvrdio je Bubalo i donio Opuzencima nova tri boda. Bilo je ovo kolo uspješnih gostiju, a tu priču su upotpunile Hrvace,koje su uspjele preokrenuti početno vodstvo Vala i slaviti s konačnih 2:3. Već za vikend čeka nas novo kolo s dva derbija koja ćemo popratiti na nogometplusu.

RNK Zmaj mdash; Hajduk B mdash; igra se 18.03.2015.
BŠK Zmajmdash; Omiš 3:0 ( Čubrilo 2x, Ercegović)
Junakmdash; Kamen 1:1 (Sablićmdash;Gudelj)
Neretvamdash;Solin 0:1(Hajder)
GOŠKmdash;Jadran 0:1(Bubalo)
Šibenikmdash;Croatia 5:1(Prijić 2x, Maleš, Puclin, Barać/A.Ćapin 11m)
Primoracmdash;Mosor 0:3(Renato2x,Pajčić)
Zagoramdash;Neretvanac 1:2(Miletić,Mihaljević,Bubalo)
Valmdash;Hrvace 2:3 (Knežević,Baran/ Mamut, Marunica, Čović)