Jurčićev Maribor potonuo pod pritiskom

PLTS, slovenska liga

Prvo proljetno kolo Prve lige Telekom Slovenije najviše zadovoljstva donijelo je vodećoj Olimpiji, koja će derbi protiv drugoplasiranog Maribora dočekati sa šest bodova prednosti.

Najave vodećih ljudi Maribora o pohodu na novi naslov prvaka lijepo su napunile tribine Ljudskog vrta, koji se na kraju pokazao kao sretno mjesto za goste iz Celja, koji su do pobjede stigli u posljednjim sekundama, unatoč tome što su od 58. minute susreta igrali s igračem manje. Domaća momčad, bez najzvučnijeg pojačanja Milivoja Novakovića, koji se tek prije nekoliko dana priključio treninzima, unatoč terenskoj inicijativi nije našla put do gostujuće mreže, dok je Milan Spremo u 93. minuti šokirao sedam tisuća domaćih navijača. Trener Maribor Kruno Jurčić ovako je prokomentirao poraz svoje momčadi:

– Moji igrači su očito bili pod strašnim pritiskom. To je na neki način i razumljivo jer zaostajemo za Olimpijom i svaki bod je jako važan. Celje se dobro branilo i svoju priliku tražilo u kontrama. Ni s igračem više nismo uspjeli probiti njihov blok. Ovu utakmicu moramo dobro analizirati i onda početi pripreme za derbi. Igrači se moraju što prije suočiti sa zahtjevima, koje donosi trenutačna situacija.

U puno boljem raspoloženju veliki derbi, koji je na rasporedu u subotu u Mariboru, dočekat će Ljubljančani. U nedjelju su u Stožicama gostovali Koprani, koji su u prvih pola sata propustili četiri velike prilike za vodeći pogodak, a njihovu neefikasnost u 34. minuti kaznio je Miha Zajc. Nakon pogotka Olimpija se oslobodila pritiska, a bolju igru u drugom poluvremenu okrunio je Miroslav Radović. Srbin na klupi Olimpije Marko Nikolić i njegov sunarodnjak Slavko Matić, koji već pola godine vodi Koper, složili su se, da se u Stožicama igrao “fudbal” na europskom nivou, a pored domaćih Green Dragonsa na tribinama su se nakon dugih godina izbivanja našli i gostujući Tifozi.

U preostalim susretimaKrka je uz dva pogotka Josipa Fučeka iznenađujuće glatko na domaćem terenu pobijedila trećeplasirane Domžale sa 3:1, Gorica i Zavrč odigrali su neriješeno 2:2, dok je Rudar izgubio protiv posljednjeplasiranog Krškog 0:1. Gostujuća momčad je u Velenje došla samo sa zelenim dresovima, kakve imaju i domaćini, tako da je delegat susreta zaprijetio, da će Rudar pobijediti za zelenim stolom, no Velenjčani su gostima posudili svoje rezervne dresove i na kraju ostali bez bodova, koji bi im u borbi za ostanak među elitom mogli jako nedostajati.

Prva liga Telekom Slovenije, 23. kolo:

Maribor – Celje 0:1 (0:0), Rudar – Krško 0:1 (0:0), Gorica – Zavrč 2:2 (1:2), Olimpija – Luka Koper 2:0 (1:0), Krka – Domžale 3:1 (1:0).

Ljestvica: Olimpija 49, Maribor 43, Domžale 38, Gorica 36, Zavrč 31, Celje 26, Krka 25, Luka Koper, Rudar i Krško 22.