Hrvati osvajači kupova diljem Europe

Tomislav Puljić asistent u pobjedi Luzerna

Momčad Luzerna je u ponedjeljak rezultatom 4:0 slavila protiv prvaka Basela. Svih 90 minuta odigrao je hrvatski stoper Tomislav Puljić, kapetan Luzerna te je upisao asistenciju kod trećeg gola.

Nikola Frljužec dvostruki strijelac

Momčad Kalsdorfa je u gostima s 2:5 slavila protiv Vorwarts Steyra, a dva gola za goste zabio je bivši napadač Zagreba Nikola Frljužec. Nikola u četiri nastupa ove sezone ima 5 golova.

Ivan Brečević osvojio kup s AEK-om

Momčad AEK-a je u finalu grčkog kupa slavila protiv Olympiakosa 1:2 i tako stigla do prve titule u kupu nakon 5 godina. Za momčad AEK-a nastupa i naš Ivan Brečević.

Antonio Jakoliš i Tomislav Gomelt osvajači kupa

Momčad Cluja osvojila je rumunjski kup, a za njih nastupaju hrvatski veznjak Tomislav Gomelt te napadač Antonio Jakoliš. Cluj je u finalu slavio protiv Dinamo Bukurešta za koji nastupaju naši Puljić i Palić.

Dejan Lovren poražen u finalu Europske lige

Momčad Liverpoola za koju nastupa hrvatski stoper Dejan Lovren poražena je u finalu Europske lige protiv Seville rezultatom 1:3. Lovren je za ‘Redse’ odigrao svih 90 minuta, a i upisao se u strijelce, ali je njegov gol nakon kornera poništen zbog zaleđa Sturridgea.

Anton Maglica i Dejan Mezga osvojili kup

Bivši nogometaši Hajduka su u prvoj sezoni na Cipru stigli do titule! Momčad Apollona je u finalu s 2:1 slavila protiv Omonie, a Maglica i Mezga su i u ovoj utakmici imali svoju minutažu. Apollon je slavio protiv Omonie za koju nastupaju hrvatski braniči Ivan Runje i Marin Oršulić.

Kovačev Eintracht remizirao u prvoj utakmici doigravanja

Eintracht Frankfurt kojeg vodi naš Niko Kovač odigrao je protiv Nurnberga prvu utakmicu doigravanja za Bundesligu. Prva utakmica završila je rezultatom 1:1 usprkos daleko boljoj igri Eintrachta. Odluka o tome tko će sljedeće sezone igrati u Bundesligi pada u ponedjeljak.

Duje Ćaleta-Car osvojio i kup sa Salzburgom

Momčad Salzburga je u finalu Ouml;FB Cupa sa visokih 0:5 slavila protiv Admire i tako stigla do duple krune nakon titule i u austrijskoj Bundesligi. Svih 90 minuta u finalnoj utakmici za Salzburg odigrao je i hrvatski stoper Duje Ćaleta-Car.

Remi Balikesirspora u prvoj utakmici doigravanja

Balikesirspor je u prvoj utakmici doigravanja za prvu ligu odigrao 0:0 protiv Alanyspora. Andrija Vuković, Tomislav Glumac i Ante Erceg su odigrali svih 90 minuta za domaćine, dok Josip Tadić nije bio u protokolu za ovu utakmicu.

Pobjeda Crotonea za kraj

Novi talijanski prvoligaš Crotone kojeg vodi naš Ivan Jurić je posljednju utakmicu u drugoj ligi pred svojim navijačima odradio pobjedom od 1:0. Ante Budimir koji je uvršten u idealnu momčad druge lige, igrao je zadnjih 20-ak minuta.

Bruno Petković dvostruki strijelac za Trapani

Momčad Trapanija je u posljednjem kolu Serie B s 1:2 slavio protiv Barija, a oba gola za goste je zabio hrvatski napadač Bruno Petković. Trapani će igrati doigravanje za prvu ligu, završili su na trećem mjestu.

Miroslav Kristić strijelac za Balestier

Momčadi Warriorsa i Balestiera (prva singapurska liga) odigrali su danas utakmicu bez pobjednika 1:1. Gol za Balestier zabio je hrvatski napadač Miroslav Kristić. Kod domaćina je svih 90 minuta odigrao Nikola Rak.