HNL reprezentativci: Dinamovi igrači najzapaženiji, Hajdukovi griju klupu, Riječani solidni

GNK Dinamo

El Hilal Soudani – sjajan nastup na kvalifikacijskom gostovanju kod Lesota. Do 85. minute rezultat je bio 1-1, a tada Soudani s 2 pogotka osigurava 3 boda Alžiru
Junior Fernandes – njegov Čile igrao je prijateljsku utakmicu protiv Paragvaja, a Fernandes je startao u prvih 11, te odigrao 57 minuta
Angelo Henriquez – upravo je napadač Dinama zamijenio gore spomenutog Fernandesa. Zanimljivo, bila je to jedina izmjena Čilea u toj utakmici, što je potpuno neobično za prijateljske utakmice.
Arijan Ademi – iako je dobio poziv makedonskog izbornika Ljubinka Drulovića, ozljeda ga je spriječila da upiše nastupe protiv Španjolske i Luksemburga
Marko Pjaca – pomalo iznenađujuće (ili ipak ne, ako sagledamo širu sliku), startao i u Bakuu (odigrao svih 90. minuta) i u Oslu (zamijenjen u 63. minuti)
Alexandru Matel – bio je u kadru Rumunjske za kvalifikacijske dvoboje protiv Mađarske i Grčke, no oba susreta prosjedio je na klupi

HNK Rijeka

Miral Samardžić – na gostovanju kod Švicarske ušao u 90. minuti, dok mu protiv Estonije slovenski izbornik Srečko Katanec nije dao priliku
Ivan Vargić – bio u kadru za oba kvalifikacijska dvoboja Hrvatske, no nije ulazio u igru
Marko Lešković – pravio društvo Vargiću
Bekim Balaj – na gostovanju Albanije u Kopenhagenu nije dobio povjerenje izbornika, dok je protiv Portugala ušao u igru u 86. minuti
Odise Roshi – nešto bolji učinak od Balaja: 7 minuta na gostovanju u Danskoj, te 20 minuta u domaćem porazu od Portugala
Stefan Ristovski – za reprezentaciju Makedonije odigrao je 90 minuta protiv Luksemburga, te zaradio žuti karton, koji ga je suspendirao za utakmicu protiv Španjolske
Leonard Zuta – ubilježio 90 minuta u oba kvalifikacijska susreta Makedonije, a kao i Ristovski, protiv Luksemburga je zaradio javnu opomenu

HNK Hajduk

Mijo Caktaš – odličnim otvaranjem sezone sigurno je zaslužio poziv Kovača, no na minute će još malo pričekati
Lovre Kalinić – s klupe ispratio debakle Hrvatske usred Bakua i Osla
Tino Sušić – shodno formi i promjeni izbornika, protiv Belgije nije bio u zapisniku, dok je protiv Andore cijelu utakmicu prosjedio na klupi
Franck Ohanzda– dospio je na širi popis reprezentacije Kameruna za dvoboje protiv Gambije

Ostali

Amir Rrahmani – igrač RNK Splita dobio je poziv Giovannia Be Biasija, no minutažu nije upisao, tako da je ostao na jednom nastupu za reprezentaciju Albanije